Kişisel Finans: Para Verme Sırları

Home » Finance » Kişisel Finans: Para Verme Sırları

Kişisel Finans: Para Verme Sırları

Yıllar boyunca, yatırımcılar gördüğüm hangi frekans kendilerini hayret vericidir aldatmak. Bazen onların mali durumu gerçekten olduğu kadar kötü olmadığını düşünerek içine kendilerini aldatıyorlar. nadiren yapmak – Diğer zamanlarda, onlar kendi emekliliğini görmezden ve bugünkü nakit harcamak, daha sonra bunu telafi edebilir düşünerek kendilerini aldatmak.

bir yatırım portföyü yönetmek gelince bireysel yatırımcı tutkuyla bir stok sebeple 100x kazanç (fiyatı-kazanç hesaplamak öğrenmek) veya o “göz ardı” olduğunu savunuyor zaman, görüyorum en yaygın sanrılar biridir onlar para kaybediyor çünkü Wall Street’te “dolandırıcılara” taşımaktadır.

Para yapma 4 Keys

Biz para kazanmak için arayışımızda bize destekli o günlerden sırasında kullanılan dört tuş vardı. Her birini hatırlamak için zaman ayırın, ben bunu yalnız giderek edeceğinizden daha mali hedeflerine ulaşmada çok daha iyi umudu olacak inanıyoruz. Bu tuşlar şunlardır:

  • Para kazanmak basit bir formülü oluştuğunu asla unutmayın: Gelirini (satış veya brüt ödeme) eksi maliyeti (giderler) = kâr . Daha fazla para kazanmak için, ya gelirinizi artırmak giderlerinizin ya da her ikisini azaltmak gerekir. Başka yolu yok. Gerçekten de bu kadar basit. Bunu nasıl o yaşam süresi, ilişkiler ve kalite açısından dengeyi içeriyor. Bazı insanlar çalışmanın yıllar ve borç sürü anlamına gelse bile, daha yüksek bir maaş hukuk fakültesine gidiyor ve kazanarak para kazanmak için deneyin. Diğerleri Başarılı bir iş başlatarak para kazanmak için deneyin.
  • Riskinizi kontrol etmeye takıntılı odaklanın. Sadece para kazanma şansı için mendil aşımı riski üzerine almaya istekli olmamalıdır. Zengin çarpıcı umuduyla seçenekleriyle spekülasyon başlamayın. Pervasızca kabzası kendini kaldıraç ve büyük bir puan almış olmaları bir girişim borç verme. Hiçbir zaman (Ben çok Berkshire Hathaway modelini tercih) tüm faturalarınızı ödemek için tek bir hane geliri güveniyor.
  • Bir çalışan gibi para davranın. Onları korumalı ve işe koyarsanız sizin için daha dolar kazanabilirsiniz potansiyel bir çalışan olarak her bir dolar düşünün. Eğer pasif kazançla yaşamayı bazı noktada, dolar (işçiler) yeterli kazanç olacaktır.
  • Kendini kandırma eğer para kazanmak mümkün değildir. Uluslararası bir ziyaret sırasında İngiliz Parlamentosu’na 1982 konuşmada, zamanın Cumhurbaşkanı Ronald Reagan “tarih şey öğretir, bu ahmaklıktır tatsız gerçekler karşısında kendini kuruntu öğretir.” Dedi Reagan siyaset bilimi tartışırken iken, aynı ekonomi doğrudur. Ilerleme için ilk adım, gerçeklerle yüzleşmesini cesaretle yüzleşelim ve kendini bulmak hangi durumun kabul etmektir. Ancak o zaman hayatınızı iyileştirmek için bir plan gelişebilir. Bu hoş olmayabilir, ama gereklidir.

Eğer, ders kalmak maliyetleri düşük tutmak ve uzun süre iyi yatırımlarında çalışmak üzere nakit koymak Kısacası, para ve bina zenginlik yapma kolaydır. Kompound ağır kaldırma tüm yapacağız. onun kariyeri boyunca bir 18 yaşındaki tasarruf ayda 500 $ getiri% 7 oranında zenginlik yaklaşık 2.000.000 $ 65 yaşında emekli olur. Başka on yıl ekleyin ve servet neredeyse $ 4,000,000 için büyür. % 10’a dönüşü arttırın ve portföy $ 13.665.700 için şişer. Bu para ve para kazanma doğasıdır.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.