Kişisel Kredi zarar vermeden Kredi Kartı Rewards Kazanç için üç Kurallar

Home » Credit and Debt » Kişisel Kredi zarar vermeden Kredi Kartı Rewards Kazanç için üç Kurallar

Kişisel Kredi zarar vermeden Kredi Kartı Rewards Kazanç için üç Kurallar

Hiç vadeli kredi kartıyla “çalkalama?” duydun Birisi kazançlı kaydolma ikramiye skor için ödül kredi kartı hesaplarının bir demet kaydolan bir süreç. Bu bonuslar genellikle kartları yapma nakit veya seyahat için itfa edilebilir ödülleri noktalarının büyük boyutta, içerir ve kaydolma çok cazip sunuyor.

Bazı seyahat hackerlar kredi kartı ödülleri arkasında tamamen ödenmiş egzotik geziler, ücretsiz tekrar tekrar için seyahat edebilecekler olma sahiptir. Sadece bir problem var. Eğer düzgün ödülleri kredi kartları yönetmek yoksa, bunlar kredi puanlarını zarar verebilir.

Neyse ki, kredi zarar vermeden kredi kartı ödülleri kazanmak mümkündür. Eğer stratejisi hakkında zekiyseniz Aslında, sadece bazı büyük ödülleri kazanmak ve aynı zamanda kredi inşa etmek mümkün olabilir. İşte nasıl.

1. Kural: Sadece Ödeyebileceğinizden Ne şarj

Eğer belirli bir ayda ödemek için göze daha fazla ücret için değil ödülleri kredi kartları söz konusu olduğunda numaralı kural. Bu kural önemli iki nedeni vardır.

Eğer her ay ödemek için göze daha fazla kredi kartı borcunu kadar rafa zaman, kalan bakiye üzerinde bazı ağır faiz ücretleri ödeyeceğiniz beri, para harcıyorsun sonunda. Genel bir kullanımlık kredi kartında ortalama faiz oranı kuzey hizmetin hiç olacak en pahalı borç bazı kredi kartı borcu yapar% 17 olarak tespit etmektedir. Şimdi ediyoruz ödeyen tür amacı yendi sizin “özgür” ödüller için.

Eğer bir kayıt bonusu kazanmak için çalışıyorsanız, muhtemelen Tekliften yararlanabilmek için minimum harcama gereksinimi karşılamak zorundadır. Ama sen Ödeyebileceğinizden daha fazla harcama ikna olduğunu izin vermemeliyiz.

başka bir sorun da var: Eğer büyük dengeleri tabi zaman, muhtemelen tamamını ödeme bile, kredi puanları zarar verecektir.

Kredi puanı önemli bir bölümü kredi raporlarına bildirildiği gibi borcunuz borç miktarına dayanmaktadır. o yüksek kredi riski büyük ölçüde belirleyicisi olduğu gibi kredi kartı borcu, kredi puanı için özellikle problemlidir. Sonuç olarak, kredi raporları büyük dengeleri ile sona eğer – Eğer tam her ay bunları ödemek bile – Kredi puanları düşüş muhtemeldir.

2. Kural: Zamanında Sizin Ödemeler tutun

İyi kredi puanlarını kazanmak için, Ödemelerinizi zamanında yapmak zorunda. Bu kural, ödül kredi kartlarına, aynı zamanda kredi raporları her şey için de geçerlidir.

Kredi puanları her hesaplandığında kabul en önemli faktör varlığı ya da kötü şeyler olmaması. İnsanların bu “ödeme geçmişi” kategorisini aramak ister biliyorum ama hepsi kredi raporları üzerinde olumsuz bilgiye sahip olup olmadığı konusunda gerçekten bu.

Ödeme kaçırırsanız kredi raporda bir leke sadece sonucu değil. Eğer ödül puan veya mil bir ton kadar rafa Eğer eksik ödemeleri başlarsanız, bunları kaybetme şansı. Kart düzenleyicileriniz sık varsayılan eğer onları kazanılan ödülleri ortadan kaldırmak için izin kendi kart hamili anlaşmalarında müsadere ifadeler bulunmaktadır.

3. Kural: New Kredi başvurusu Ne Sıklıkta Dikkatli olun

o yeni hesap açma söz konusu olduğunda, cerrahi ziyade nükleer olun. Bu zaman zaman büyük bir kayıt bonusu yararlanmak için sorun yok. Yeni hesaplarını her zaman açılması, ancak, muhtemelen iki şekilde kredi puanları zarar verecektir:

  • Çok fazla yeni açılan hesapların hesaplarınızın ortalama yaşı düşürecektir. Bu matematiksel bir kesinlik. Aynı zamanda kredi puanlarını noktaların% 15 yaklaşık değer.
  • Çok sık yeni kredi başvurusu kredi sorular bir zararlı dizi size yük olabilir . Sert sorular kredi skorlarında en az önemli faktördür. Eğer gerçekten 800s (hatta mükemmel bir kredi puanı) gibi elit seviye puanlarını, isterseniz Ancak, çok fazla sorular olamaz.

sürece düzgün hesapları yönetmek olarak, kredi kartı ödülleri bir çok kazanç ile yanlış bir şey yok. Sadece nihai ödül gerçekten iyi bir kredi puanı olduğunu unutmayın. Bu Altmış yıla yayılan muhtemeldir tüm kredi ömrü boyunca daha ucuz paraya çevirecektir.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.