Kolik peněz byste měli žít On v důchodu

Home » Retirement » Kolik peněz byste měli žít On v důchodu

Kolik peněz byste měli žít On v důchodu

Zmatená o tom, kolik byste měli v úmyslu žít v důchodu? Nejsi jediný. Zde je 5 věcí, které byste měli vědět, když jste nastavování ideální cíle důchodového příjmu.

4 Procento Odstoupení Rule

Toto pravidlo říká, že můžete bez obav zrušit 4 procenta svého odchodu do důchodu portfolio každý rok, aniž dojdou peníze. Například, pokud máte $ 1 milion ve svém odchodu do důchodu portfolio, můžete odstoupit $ 40,000 za rok.

(V poslední době, někteří více konzervativní finanční experti začali ukazovat lidi na 3 procenta Zpětvzetí pravidlem, s odvoláním na zpomalující ekonomiku jako faktor).

85. Procento Rule

Mnozí experti říkají, budete muset ušetřit dost peněz, takže budete mít 85 procent svého předdůchodovém příjmu. Například, pokud si vydělat $ 50,000 za rok ve své každodenní práci, měli byste ušetřit dost vytvořit roční důchodový příjem ve výši $ 42.500. (Ostatní finanční experti říkají 75-80 procent z vaší pre-důchodových příjmů, je dost. Oni argumentují, lidé mají tendenci utrácet méně peněz v jejich 80s a 90s).

Násobně-by-25 Rule

Poté, co jste vypočítá ideální důchodový příjem, budete muset použít tato data přijít na velikost vašeho ideálního důchodového portfolia. Je to jednoduché: stačí znásobit svůj roční cíl příjmu ve stáří od 25 do zjistit, kolik peněz budete muset splnit pravidlo 4 procenta. V tomto příkladu $ 42.500 x 25 = 1.060.000 $, že byste je třeba šetřit na důchod.

(Pokud chcete založit své projekce na bezpečnější pravidla o 3 procenta, znásobit svůj cíl příjmu ve stáří od 33.)

Nesouhlas o pravidlech

Někteří finanční experti říkají, měli byste získat ideální důchodový příjem na základě vašich aktuálních nákladů , ne současného příjmu. Máte-li vydělat $ 50,000 na rok, ale jen utrácet $ 30.000 spustit své výpočty na základě počtu $ 30.000.

(Pokud jste v dluhu a vydělávají méně než utrácíte, dostat své výdaje v šachu jako první. Pak projekt pro odchod do důchodu na základě vašeho skutečných výdajů.)

Sociální pojištění

Nezapomeňte, že váš odchod do důchodu portfolio je pouze jedna noha se třemi nohami stoličku úspory na penzi. Zbylé dva „nohy“ jsou důchody a příjmy sociálního zabezpečení. Může nebo nemusí dostávat důchod. Zhruba 2 / 3rds Američanů nedostanou jeden. Pokud máte nárok na důchod, bude jeho velikost a podmínky jsou závislé na vašeho zaměstnavatele. Mezitím, příjmy sociálního zabezpečení, je těžké předpovědět, zvláště pokud jste mladí. To je důvod, proč – pro účely plánování – raději zaměřit na kus skládačky, které můžete ovládat.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.