Koľko peňazí by ste mali žiť On v dôchodku

Home » Retirement » Koľko peňazí by ste mali žiť On v dôchodku

Koľko peňazí by ste mali žiť On v dôchodku

Zmätená o tom, koľko by ste mali v úmysle žiť v dôchodku? Nie si sám. Tu je 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť, keď je nastavovanie ideálne ciele dôchodkového príjmu.

4 Percento Odstúpenie Rule

Toto pravidlo hovorí, že môžete bez obáv zrušiť 4 percentá svojho odchodu do dôchodku portfólio každý rok, bez dôjdu peniaze. Napríklad, ak máte $ 1 milión vo svojom odchode do dôchodku portfólio, môžete odstúpiť $ 40,000 za rok.

(V poslednej dobe, niektorí viac konzervatívny finanční experti začali ukazovať ľudí na 3 percentá Späťvzatie pravidlom, s odvolaním sa na spomaľujúci ekonomiku ako faktor).

85. Percento Rule

Mnohí experti hovoria, budete musieť ušetriť dosť peňazí, takže budete mať 85 percent svojho preddôchodkovom príjmu. Napríklad, ak si zarobiť $ 50,000 za rok vo svojej každodennej práci, mali by ste ušetriť dosť vytvoriť ročný dôchodkový príjem vo výške $ 42.500. (Ostatné finančné experti hovoria 75-80 percent z vašej pre-dôchodkových príjmov, je dosť. Oni argumentujú, ľudia majú tendenciu míňať menej peňazí v ich 80s a 90s).

Násobne-by-25 Rule

Potom, čo ste vypočíta ideálny dôchodkový príjem, budete musieť použiť tieto dáta prísť na veľkosť vášho ideálneho dôchodkového portfólia. Je to jednoduché: stačí znásobiť svoj ročný cieľ príjmu v starobe od 25 do zistiť, koľko peňazí budete musieť splniť pravidlo 4 percentá. V tomto príklade $ 42.500 x 25 = 1.060.000 $, že by ste je potrebné šetriť na dôchodok.

(Ak chcete založiť svoje projekcie na bezpečnejšie pravidlá o 3 percentá, znásobiť svoj cieľ príjmu v starobe od 33.)

Nesúhlas o pravidlách

Niektorí finanční experti hovoria, mali by ste získať ideálne dôchodkový príjem na základe vašich aktuálnych nákladov , nie súčasného príjmu. Ak máte zarobiť $ 50,000 na rok, ale len utrácať $ 30.000 spustiť svoje výpočty na základe počtu $ 30.000.

(Ak ste v dlhu a zarábajú menej ako míňate, dostať svoje výdavky v šachu ako prvý. Potom projekt pre odchod do dôchodku na základe vášho skutočných výdavkov.)

Sociálne zabezpečenie

Nezabudnite, že váš odchod do dôchodku portfólio je len jedna noha s tromi nohami stoličku úspory na penziu. Zvyšné dva “nohy” sú dôchodky a príjmy sociálneho zabezpečenia. Môže alebo nemusí dostávať dôchodok. Zhruba 2 / 3rds Američanov nedostanú jeden. Ak máte nárok na dôchodok, bude jeho veľkosť a podmienky sú závislé na vášho zamestnávateľa. Medzitým, príjmy sociálneho zabezpečenia, je ťažké predpovedať, najmä ak ste mladí. To je dôvod, prečo – pre účely plánovania – radšej zamerať na kus skladačky, ktoré môžete ovládať.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.