Kredi hatalar Sen yapmanız için mazeret var

Home » Credit and Debt » Kredi hatalar Sen yapmanız için mazeret var

Kredi hatalar Sen yapmanız için mazeret var

Bazı kredi puanı katiller böyle bir işin kesildiği için ipotek ödeme eksik veya tıbbi faturaları ile cebelleşmek çünkü kredi kartlarını maxing olarak, kaçınmak zordur. Ama en yaygın kredi hatalardan birçok atlatmak kolay basit hatalardır.

olursa olsun mali yılında hangi şekil – Burada yapmak için hiçbir bahane beş kredi hatalardır.

1. Zamanında faturalarınızı ödemek için Forget

Size kredileri ödemek için gereken tüm parayı olabilir, ancak faturaların zamanının ne zaman takip yoksa, kolayca sadece bir kaza sonucu 30 gün geç ödeme ile kredi puanı göçük başladı. Eğer sadece bir kaç gün ile bir tasarıyı kaçırırsanız, banka kredi bürolarına bu geç ödeme rapor etmeyebilir. Ama acı geç ödeme ücretli Ding sizi hala yapamadım. Birçok kredi kartları, örneğin, tekrar eden kabahatler için 38 $ gibi yüksek geç ödeme ücreti talep. fatura ödemeleri hakkında sık uzay dışarı Eğer en az ödenmesi gereken minimum tutarı ödenen emin olabilirsiniz, bankanızın otomatik ödeme hizmetinden yararlanmak. Eğer aylık ödeme unutmak için hiçbir mazeretin olsun diye Birçok banka ayrıca e-posta ve metin hatırlatmaları sunuyoruz.

Kredi Kartı Bills Üzeri 2. Öncelik Diğer Kredi Ödemeleri

kredi raporlama kurumuna TransUnion göre kredi kartları üzerinde, onların faturaları, kişisel ve otomobil kredileri gibi büyük borç ödemeleri, öncelik ödemeye çalışıyorlar Birçok kişi,. Sonuç olarak, kredi kartlarında geç ödemeler daha yaygın olma eğilimindedir. Ama mali sıkı sırf kredi kartı faturası dışarı atlayarak bir hatadır. Çoğu kredi kartları sadece 1 bakiyeniz yüzdesi, artı oluşabilecek her türlü ilgi veya toplam bakiyenin yüzde 2’nin en az ücret. Büyük bir pizza maliyeti çok daha fazla olmadığı – Eğer toplam bakiyenin yüzde 2’nin en az masraf bir kartta 1.000 $ borçlu eğer Yani, örneğin, sadece 20 $ ödemek bekleniyor olurdu. Bir Et Âşıklar Supreme savurganlık gelemez, kredi kartı ödeme yapabiliyor.

3. Toss veya onlara bakmadan Your Bono Dosya

Bu yanlış veya gizemli masrafları için faturaları taramak için bir angarya gibi hissedebilirsiniz. Ama sıkıcı sırf bunu ertelemeye yoktur. Sen yapmadığınız bir ücret karşılığında ödeme rüzgar veya satıcıdan yanlış ödemeye itiraz etmek şansını kaçırabilirsiniz. Adil Kredi Faturalandırma Yasası size … Böyle yanlış veya çift ücretleri gibi tüccar faturalandırma hatalarını, itiraz hakkını verir Ama koruma yararlanmak için 60 gün içinde anlaşmazlığı bildirmek zorundadır. (Yetkisiz ödeme kredi kartı bilgilerini çaldığı birinden olup olmadığını artık biraz var.)

Ama bile fatura bakmak asla eğer bir ödemeye itiraz edemez ve ayrıca birisi kredi kartını çalan aslında kayıtsız kalabilir. Bu sıkıcı olabilir, ama faturanızı okuyabilir.

Kredi Raporlar ve Puanlarını Ignore 4.

Experian, Equifax ve TransUnion – – en azından yılda bir kez ücretsiz olarak da büyük üç kredi raporlama şirketlerden kredi raporlarının her görüntülemek hakkına sahiptir. Bu yıllık fayda yararlanmak yoksa kredi raporu hatalar veya izinsiz hesapları haksız kredi puanı zarar veriyorlar Ama eğer bilmek mümkün değil. Ücretsiz raporlar elde etmek için, annualcreditreport.com ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı ile sunulan ücretsiz kredi puanı hizmetlerinin yararlanarak ücretsiz olarak kredi puanlarını sekmeleri tutabilir. Ve iki tür hizmetler – Discover’ın  CreditScoreCard  ve Sermaye One  CreditWise  – Eğer bir müşteri olmasa bile puanları görüntülemenize olanak sağlar.

Eski Kredi Kartı Hesap Kapatma 5.

Eski bir kart cüzdanında toz toplama ise, hesabınızı kapatıp onu atmak için cazip olabilir. Büyük bir yıllık ücret ödeyerek sürece Ama, kartınızı kapatmak için bir hata. ding sen aylarda kartı kullanmış olsanız dahi, beklenmedik kredi puanı kredi hesabı olabilir kapatılıyor. puanınıza önemli bir bileşen – hesabını kapatarak, olumsuz kredi kullanım oranını etkileyecektir Size sunulan kredinin toplam tutarı da düşürmüş olacak.

o zamanında ödemeleri uzun bir tarihe sahip en eski kart buysa, darbe Bölümdeki “kredi geçmişi uzunluğu” bu dings olarak, daha da kötü olabilir. Borç verenler olumlu ödeme geçmişinden uzun süren hesapları görmek ister, ama sonunda raporlarınızı bırakacak zamanında ödemeleri öyküsü olan hesaplarını kapattı. Gerekirse çorap çekmecesinde kart koyun ama hesabı kapatma yoktur; ve banka etkin olmaması nedeniyle hesap kapanmaz emin olmak için buna bir yinelenen ödeme eklemeyi düşünün.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.