Kredi Koruma Sigortası Worth Maliyet mi?

Home » Credit and Debt » Kredi Koruma Sigortası Worth Maliyet mi?

Kredi Koruma Sigortası Worth Maliyet mi?

Kredi koruma sigortası devreye girip aylık kredi ödemeleri kapsayacak ve hastalık ve hatta ölüme zayıflatıcı için iş kaybından şey olması durumunda varsayılan sizi korumak için tasarlanmıştır. o, bunun yeni bir ev veya kredi kartı bakiyeleri birleştirmek için kişisel kredi için ipotek olsun, kredi almak zaman bunun için kaydolmak için iyi bir fikir gibi görünüyor değil mi?

Bu tip koruma için avantajı olsa da, orada daha doğrudan ve iyice sizi ve ailenizi koruyacağını daha iyi seçenekler vardır gerçeği de dahil olmak üzere, noktalı çizgi üzerinde imzalamadan önce dikkatlice düşünmek nedenlerinden uzun bir liste de var beklenmeyen olay.

Kullanılacak Kredi Sigorta Politikası Türleri

As Federal Ticaret Komisyonu (FTC) açıklıyor , tüketicilere sunulan (ayrıca kredi sigortası olarak da bilinir) kredi sigorta çeşitli türleri vardır. Seçenekler kredi hayat sigortası dahil; Kredi sakatlık sigortası; istemsiz işsizlik sigortası ve son olarak kredi mülkiyet sigortası.

Bunların hiçbiri tipik bir ev satın aşağı% 20 den az koymak Homebuyers için bir gerekliliktir aksi PMI olarak bilinen özel ipotek sigortası, karıştırılmamalıdır olmalıdır.

Şartları azaltılması

Kredinin veya kredi sigorta sakıncaları arasında politikasının azalan değeridir, Kathleen Balık, sertifikalı mali planlayıcısı ve Balık and Associates başkanı diyor.

Bu tam olarak ne anlama geliyor?

En basit anlamda, her zaman ilke tarafından sunulan yüz tutar veya fayda sonraki her ödeme ile azalır rağmen aylık prim için aynı tutarda ödeme anlamına gelir, Balık açıkladı. O politika teriminin yaşam için politikanın tam nominal değerini ödemek düzey vadeli politikalar, genellikle daha iyi bir seçenek olduğunu göstermektedir.

Tek Noktadan Hayat Sigortası Zhaneta Gechev kredi sigortası benzer eleştirilere sunar ve o tür politikaların sakıncaları konusunda tüketicileri eğitmek hakkında tutkulu olduğunu söylüyor.

“Örneğin, bir 200.000 $ politika ile başlamak ve her zaman aynı prim ödüyorlar. Ancak yıllar X sayılarda, senin ilke çıkıyor ne değerinde yarısı olabilir,”Gechev söyledi. “Neden daha düşük kapsama için aynı bedel ödemek?”

Politika Yararlanıcı

Oysa kredi sigortası hakkında anlamak için başka önemli bir ayrım politikasından yararlanacağım olduğunu. Cevap banka veya borç veren değil, sen değil ailen üyeler.

Başka bir deyişle, standart bir hayat sigortası ile, örneğin, sen yararlanıcılar seçmek için olsun. “Sen sırayla borç ödemek ve farkı tutabilir varis olsun,” Balık söyledi.

Ama kredi sigortası, banka veya kredi veren tek hak olduğunu. mortgage, örneğin ipotek sigortası eve borçlu dengesini ödeyecek, ödeninceye önce uzak geçirirseniz, bu nokta daha net hale getirmek. Bu kadar.

“Ama bu ailenin o anda neye ihtiyacı olmayabilir,” Gechev açıkladı. “Eşiniz veya ebeveynler ve çocuklar için cenaze ödemek için para gerekecektir. Hepimizin bildiği gibi, onlar ucuz değildir.”

Hayatta kalan aile üyeleri de tıbbi faturaları ve diğer masraflarını gerekebilir.

“Bana göre, bir tüketici olarak, ben paranın nasıl harcandığını hakkında kararın kontrol altında tutmak istiyorum,” Gechev devam etti. yararlanıcı kredi kurumu olduğu için kredi sigortası ziyade geleneksel bir hayat sigortası veya özürlülük politikası için tercihinizin, o kontrolünü kaybetmek.

Sonrası Talep Yüklenim

Eğer kredi sigortası içine ödemek tüm para için aslında gereken bir zaman içinde sizi karşılayacaktır hiçbir garantisi yoktur, Dünya Finans Grubu Angela Bradford, diyor.

kişi sigortaya tabi olsaydı “şirketleri Hasar anında karar verir. Onlar her zaman dışarı ödemezsiniz”dedi. “Çoğu bu şekilde kurulur. onlar kredi veya ipotek ödemek için istemci geçmiş sağlık sorunları olsaydı …, şirketlerin dışarı ödemeden kurtulmak gidiyoruz şirket karar verdiğinde bir şey oluyor sırasında olduğunu.”

Bir politika için uygulandığında veya iddialar dosyalanır zaman politikaları underwritten olan spesifik olmadığını, şirketin poliçe prosedürleri hakkında sormak kaydolmadan önce, bu tuzaktan kaçınmak yardımcı olmak için, Sarah Jane Bell, Güneş Hayat Mali ile mali danışman söyledi.

“Çoğu zaman bu bir iddia sonrasında underwritten, böylece bu işlemi tıbbi bir konu uygulayarak üzerine açıklanmamış olsaydı, iddia bile birlikte prim ödedikten sonra inkar edilebilir,” Çan söyledi.

Zaten İhtiyacınız Kapsamı Olabilir

Birçok tüketici zaten bir acil durumda bir ipotek veya başka bir kredi ödemek için gerekli kapsama sahip gerçekleştirmek için başarısız.

(: Hayat sigortası, sakatlık sigortası düşünmek) ve daha önce anlatıldığı üzere fonlar, yalnızca krediyi geri ödemek için kullanılabilecek gerektirmeyen genellikle, bu diğer politikaları eklemiş yarar Bu kapsama diğer politikaları şeklinde gelir.

“Kredi koruma sigortası için alışveriş yaparken, öncelikle gerçekten kredi için ek kapsama ihtiyaç olmadığını görmek için şu anki yaşam sigortası, yaşlılık sigortası ve diğer yayınlarımıza,” Kathryn Casna, TermLife2Go.com ile bir sigorta uzmanı öneriyor.

Çoğu işveren, örneğin, çalışanlara kaydolma kısa süreli sakatlık ve işsizlik sigortası için alıştırmadan sürecinde seçeneği sunmak ve aynı zamanda uzun süreli sakatlık politikaları sunabilir, Casna söyledi.

En azından, Kredi Sigorta için Çevresinde alışveriş

Hala bir kredi koruma politikası sizin için en iyi yaklaşım olduğuna karar verirseniz, bu sizin durumunuza en uygun fiyat ve sağ kapsama tanımlayan çevresinde alışveriş önemlidir.

Birçok kredi koruma sigortası planları kredi veya ipotek% 0,3’üne yaklaşık% 0.2 mal Jared Weitz, CEO ve Birleşik Sermaye Kaynak kurucusu söyledi.

“Fiyat planına, boyut ve kapsamı seviyesine süresine göre değişir,” Weitz açıkladı.

Ayrıca, araştırma sürecinin bir parçası olarak, size politika doğru türde aldığınızdan emin olun, Casna söyledi.

“Kredi hayat sigortası ölmek sadece dışarı öder. Kredi sakatlık Eğer senin suçun değil herhangi bir nedenle işini kaybedersen istemsiz işsizlik sigortası ödemesi yaparken, engelli nedeniyle çalışamaz yalnızca dışarı öder,”Casna açıkladı.

o kaygılarınızı kapsayacak sağlamak için dikkatle politikasını inceleyin. Eğer, yarı-zamanlı çalışmak serbest meslek, ya da yetersizlik iş hazır bir sağlık durumu nedeniyle ise bazı kredi sakatlık politikaları, örneğin, dışarı ödemeyecek.

“Kaydolmadan önce Küçük yazıları okuyun, politika gerçekte ne içerdiğini ve bir hak talebinde bulunmak mümkün olacaktır hangi gerekçelerle altında farkında olması gerekir,” Weitz söyledi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.