Kredi Raporuna Olumlu Kredi Geçmiş ekleme

Home » Credit and Debt » Kredi Raporuna Olumlu Kredi Geçmiş ekleme

Kredi Raporuna Olumlu Kredi Geçmiş ekleme

Pozitif bir kredi geçmişi her zamankinden daha önemlidir. Sen, bir ipotek almak için iyi bir kredi var bir daire kiralamak, bir araba satın, iyi bir sigorta oranı elde ve hatta bazen bir iş bulmak gerekir. Daha işletmeler muhtemelen sizinle iş yapmadan önce kredi geçmişini kontrol gerekir argüman yapacaktır.

Eğer kötü kredi veya hiç krediniz varsa, amacınız olumlu kredi geçmişi inşa etmek şüphesiz.

Bu sihir değil. Doğrudan kredi raporuna şeyler ekleyemezsiniz. Bunun yerine, hesap geçmişine dayalı kredi büroları güncellemeleri göndermek için alacaklılar ve kredi bağlıdır gerekir.

Equifax, Experian ve TransUnion: Üç büyük kredi büroları vardır. Eğer iş yapmak Alacaklıların sadece o bürosu ile ilişki temelinde büroları birine kredi geçmişinizi bildirebilir. Bazı hesaplarınızdaki tek kredi raporunda görünebilir bir ihtimal bu yüzden Büroları normal şartlarda birbirleriyle bilgi paylaşmıyoruz.

Bir Pozitif Kredi Geçmişi İnşa nasıl

Yaklaşık olarak ayda bir kredi kartı veren kuruluşlar ve kredi hesap durumunun güncellemesini gönderin. Bunlar hesapları hakkında kredi büroları mevcut bakiyeniz, ödeme geçmişi ve diğer ayrıntıları söyle. Ben hesap ayrıntılarını olumlu olduğunu varsayarak, olumlu bir kredi geçmişi oluşturmak yardımcı olan bu bilgidir.

Yani zamanında ödemeleri ve sağlıklı kredi kartı bakiyeleri anlamına gelir.

O yüzden bir gecede, hatta birkaç hafta içinde gerçekleşmesi sanmıyoruz kredi raporuna olumlu bilgilerini eklemek için zaman alır. Sen sabırlı ve mali olarak sorumlu kalarak sürecine yardımcı olabilir.

Sen hiçbir Hesaplar Ne Varsa?

Bir pozitif kredi geçmişi oluşturmak için açık, etkin, pozitif hesaplarının olması gerekmektedir.

Zaten açık hesabı olmayan varsa, güvenli bir kredi kartı veya perakende mağaza kredi kartı gibi, kredi veya kötü bir kredi olan insanlar için kredi kartları veya kredi türleri için uygulamayı deneyebilirsiniz. Kendi başına onaylanmasını edemiyorsan, bir akraba veya arkadaş sizin için-işareti eş veya kredi kartlarının birinde size yetkili kullanıcı yapmak için istekli olabilir.

Hesaplarınızı Doğru kullanın

Eğer olumlu bir kredi geçmişi oluşturmak için çalışıyoruz ederken sen kredi zarar edecek şeyler kaçınmak istiyorum. Bu geç ödemeler, yüksek kredi limitleri, ve çok fazla kredi kartı uygulamaları içerir.

Küçük başla. yani başlangıçta, az 1.000 $ kredi limitleri ve krediler sadece küçük olsun bekleyin. Eğer birazcık sorumlu olabileceğini göstermiştir bir kez alacaklılar ve kredi sizin için daha kredi vermeye istekli olacaktır. Kullanılabilir kredinizin çok fazla tüketmek ve her ay zamanında ödünç şeyi geri ödeme yapmayın.

Yanlış bildirildiğinde Hesaplar

Kredi raporunun olumlu olması gerektiğini negatif hesapları varsa, düzeltilmiş bilgi sahibi olmak kredi raporu anlaşmazlık işlemini kullanabilirsiniz. Örneğin, kredi raporu size zamanında ödenen emin olduğunuz bir ödeme için geç kaldığını gösterebilir.

kredi raporu hataları düzeltmek için, kredi büroları hatayı gerekçe ve bilgi gerçekten hatalı gösteren herhangi bir belgeyi vermeyi bir anlaşmazlık mektup göndermek gerekiyor.

Büro araştırmak ve soruşturma iddianızı destekliyorsa kredi raporu revize edeceğiz. Değilse, hatayı bildirdi işletmeyle doğrudan bir anlaşmazlık ile takip edebilirsiniz.

Bazı Bono Kişisel Kredi Yardım etmeyin

Her ay ödeme tüm faturaları düzenli olarak kredi bürolarına rapor alamadım. Örneğin, cep telefonu, kablo ve otomobil sigortası ödemeleri zamanında ödemek bile, olumlu bir kredi geçmişi oluşturmak yardımcı olmamaktadır. Eğer (birkaç ay suçlu haline gelerek) bu ödemelerde varsayılan Ancak, geç ödemeler kredi raporuna eklenmiş ve iyi bir kredi puanı inşa doğru ilerlemenizi yaralanmış olabilir.

Kredi puanı iyileştirme hakkında kredi onarım dolandırıcılığı ve ploys dikkat edin. Kredi onarım şirketleri de yok kredi geçmişi olan herhangi ayrıcalığınız yok.

Olumlu bir kredi geçmişi Bina kadar zor göründüğü gibi değil. Bir hesap açın ve her ay zamanında faturasını ödemek ve olumlu bir kredi geçmişi inşa ediyorlar. zamanla, daha büyük kredi kartı limitlerini ve kredi göze mümkün olacak, biraz zaman verin ve.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.