Kroki, które należy podjąć w ciągu 5 lat na emeryturę

Home » Retirement » Kroki, które należy podjąć w ciągu 5 lat na emeryturę

Krótkoterminowe kroki planowania emerytalnego, który będzie Ci przygotować

Kroki, które należy podjąć w ciągu 5 lat na emeryturę

Jednym ze sposobów, aby zdarzenie stresujące: głowa do niej nieprzygotowani. Jeśli jesteś w ciągu pięciu lat od przejścia na emeryturę, nie ociągać się. Pięć lat może wydawać się długi czas, ale to idzie szybko. A badania pokazują, którzy zacząć planować co najmniej pięć lat na emeryturę mają szczęśliwsze! Nie ma nic do stracenia, a tylko szczęście zdobyć wykonując następujące krótkoterminowe kroki planowania emerytalnego pięć najszybciej jak to możliwe.

1. Zwiększenie rezerw gotówkowych

Ubieganie się o świadczenia emerytalne i zabezpieczenia społecznego, a także utworzenie wypłat z IRA i 401 (k) plany, wymaga czasu i papierkowej roboty. Rzeczy może się opóźnić i nie zawsze można dostać swój pierwszy czek emerytalny na czas, więc warto zaplanować usterki lub dwa po drodze.

Przygotuj się do opóźnień poprzez dodatkowe rezerwy gotówkowe schowany w bezpiecznych inwestycji; rzeczy takie jak rachunki oszczędnościowe, sprawdzanie i rynku pieniężnego. Kwota schować się wszędzie od trzech do sześciu miesięcy warto kosztów utrzymania.

2. oszacować, ile pieniędzy potrzeba na emeryturę

Aby zdecydować, czy masz wystarczająco dużo na emeryturę, należy opracować dokładne oszacowanie ilości pieniędzy wydasz, a kwota dochodu będzie trzeba każdego miesiąca. Choć nudne, to jest najważniejszym etapem planowania emerytalnego można wziąć.

Zacznij z żółtym pad i zapisz bieżące wynagrodzenia odbioru domu i bieżące wydatki miesięczne.

Nie zapomnij o zmiennych kosztów, takich jak hobby, modernizacje i naprawy pojazdów.

Następnie zapisz miesięczny dochód, który będzie dostępny od emerytur, ubezpieczeń społecznych i IRA / 401 (k) wypłat. Czy ta liczba zbliża się do obecnego domu wynagrodzenia? Jeśli nie, masz cztery możliwości: wydać mniej na emeryturze, więcej oszczędzać teraz pracować kilka dodatkowych lat, lub uzyskać wyższą stopę zwrotu z inwestycji.

Jeśli nie jesteś świetny w wykonaniu tych obliczeń na własnym poszukiwaniu wykwalifikowanego doradcy finansowego, aby pomóc. Emerytura jest, mam nadzieję, coś zrobić tylko raz, więc poszukiwania profesjonalnej pomocy jest całkowicie w porządku.

3. Ocena skutków podatkowych

Będzie w przedziale dolnym podatkowego w ciągu kilku lat? Następnie należy maksymalizować odpisać od podatku składek na teraz. Czy myślisz o przeprowadzce? Aż do $ 500.000 jeśli żonaty ($ 250.000, jeśli pojedyncza) od zysków kapitałowych ze sprzedaży domu może być wolna od podatku (zgodnie z obowiązującymi przepisami IRS). Czy masz akcje firmy, która musi być zróżnicowane? Plan na kwotę podatku należnego, który będzie rokiem sprzedawać akcji lub rozłożyć sprzedaży w ciągu kilku lat kalendarzowych.

Emeryci rutynowo doceniać kwoty podatków będą płacić na emeryturę. Trochę planowania w tej dziedzinie może trzymać cię z głównych problemów w przyszłości.

4. Dywersyfikacja inwestycji

Oglądając twój portfel idą w górę, a następnie z powrotem na dół nigdy nie jest przyjemne, ale w końcu, tak długo, jak skończyć z wystarczająco dużym garnku pieniędzy, to naprawdę nie ma znaczenia, jak tam masz.

Gdy jesteś na emeryturze, jednak jest to zupełnie inna historia. Podczas robienia regularnych wypłat z portfela, zmienność ma znacznie większy wpływ.

To jest coś, planiści nam emerytalne wywołać ryzyko sekwencji. Zmniejszając w górę i w dół może znacznie zwiększyć szanse, że pieniądze będą trwać przez długość życia.

Spędzać czas na zastanawianie się, co kombinacja inwestycji będzie osiągnąć stopę zwrotu trzeba natomiast o poziom lub ryzyko, że jest to uzasadnione dla Ciebie. Charakterystykę ryzyka / zwrotu z portfela będzie ustalić, ile dochód trzeba będzie i jak długo to będzie trwało.

5. kształcić się

Chociaż wskazane jest, aby zasięgnąć profesjonalnej porady, prawdą jest, nikt nigdy nie będzie dbać o swoje pieniądze tak samo jak ty. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o emeryturę planowania i inwestowania.

Będziemy chcieli, aby dowiedzieć się o inwestowaniu podejścia, które mają wpływ na fazę dystrybucji na emeryturze, jak to jest zupełnie inna niż w fazie akumulacji.

I wyrzucić stare wierzenia jak „rent nie są dobre” lub „odwrotnej hipoteki są złe”. Zbliżyć swoje plany z otwartym umysłem i mając na celu upewnienie się twój dochód jest bezpieczna. To podejście doprowadzi do bardziej odpowiednich wyborów niż jeśli skupiamy się na uzyskanie najwyższej stopy zwrotu.

Niektóre propozycje: uczestniczyć w zajęciach inwestycyjny na lokalnej uczelni, wzięcia udziału w zajęciach inwestycji internetowych, czytać książki i korzystać z internetu do nauki. Spędził znaczną część swojego życia zarabia te pieniądze; Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak będzie zarabiać dla Ciebie.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.