Küçük İşletme Sahipleri için Emekli Stratejileri

Home » Retirement » Küçük İşletme Sahipleri için Emekli Stratejileri

Küçük İşletme Sahipleri için Emekli Stratejileri

Bir küçük işletme sahibi olarak, kendi emeklilik planlaması için tamamen sorumludur. Eğer çalışanınız varsa, başarılı bir emeklilik için onlara planı yardımcı sorumlu hissedebilirler. Kendi emeklilik ve çalışanlarınızın o ikisi için planlama yaparken bir küçük işletme sahibi olarak, size işe hususlar ve emeklilik tasarruf planları, her şeyden olmalıdır.

Geleneksel Emeklilik Stratejisi Seç

Böyle IRAS ve 401 (k) s, küçük işletme tasfiye dışındaki emeklilik ek gelir kaynakları olarak bu fonksiyonu olarak emekliliğini finanse etmek için küçük işletme kullanarak dışındaki bazı geleneksel seçenekleri vardır.

Bir BASİT IRA oluşturun:  tasarrufları teşvik maç çalışanları için planı veya BASİT IRA, küçük işletmeler için kullanılabilir bir emeklilik planıdır. 2018 yılında çalışanların maaş, pretax ait 12.500 $ kadar erteleyebilir ve 50 yaş ve üzeri olanlar bir $ 3,000 Catch-up katkı yararlanarak $ 15,500 kadar erteleyebilir. Ancak, diğer işveren destekli planları katılan çalışanlar kombine tüm işveren destekli planları en fazla 18.000 $ katkıda bulunabilir.

İşverenler çalışanın tazminat% 3’e kadar bir BASİT IRA çalışan katkılarını eşleşebilir. Tersine, işveren $ 270,000 kadar 2018 yılında İşveren katkıları her uygun çalışanın tazminat% 2 katkıda bulunabilir vergiden muaftır.

Bir Eylül IRA ayarlama:  Bir basitleştirilmiş çalışan emekli (Eylül), küçük işletme sahipleri ve çalışanlarının katkıda bulunabilir bireysel emeklilik hesabı (IRA) başka bir türüdür. 2018 yılında çalışanların daha az hangisi gelir veya $ 55,000 arasında% 25’e varan ait vergi öncesi katkı yapmasını sağlar. Bir BASİT planı gibi, bir Eylül küçük işletme sahipleri uygun çalışanlar adına vergiden düşülebilir katkılar almalarına yardımcı olur ve çalışanlar onlar emekli planından dağılımlarını gerçekleştirene kadar bir işveren onların adına katkıda tutarlar üzerinden vergi ödemeyecek.

Hemen hemen her küçük işletme bir SEP kurabilir. Iş bir şahıs firması, ortaklık, şirket veya sivil toplum olarak nasıl yapılandırıldığını kaç çalışanı var ya farketmez. Her yıl, çalışanlarınızın adına katkıda ne kadar karar verebilir, bu nedenle iş kötü bir yıl varsa katkıda bulunma konusunda kilitli değildir. iş sahipleri ayrıca dikkate alınan çalışanlar ve kendi hesaplarına çalışan katkıları yapabilirsiniz.

daha büyük katkıları ve daha fazla esneklik verir çünkü genel olarak, Eylül planı birçok küçük işletmeler için daha iyi bir seçenektir.

IRAS ve Solo 401 (k) ler: Eğer rekabetçi bir alanda konum ve en iyi yetenekleri çekmek istiyorsanız, bu tür yukarıda açıklanan iki olarak, bir emeklilik planı sunan gerekebilir. Ancak, işverenler çalışanlarına emeklilik faydaları sunmak için gerekli değildir. Eğer yoksa, kendi çalışanları kapsayan olmadan kendi emeklilik için tasarruf edebilirsiniz tek yön istihdam geliri olan herkesin katkıda bulunabileceği bir Roth veya geleneksel IRA, geçer.

Ayrıca eşinizin adına IRA katkıda bulunabilir. Roth IRAS Eğer vergi sonrası dolar katkıda bulunacak ve emekli vergisiz dağılımları atalım; Geleneksel IRAS Eğer vergi öncesi dolar katkıda izin, ancak dağılımları üzerinden vergi ödersiniz. Eğer 2018 yılında bir IRA katkıda bulunabilir en $ 5,500 ($ 6,500 Eğer 50 veya daha yaşlı iseniz) ‘dir.

küçük işletme eşinize dışında hiçbir hak çalışanı bulunmaktadır Son olarak, bir Solo 401 (k) katkıda bulunabilir.

İş için bir Çıkış Stratejisi Geliştirme

Bu emeklilik için planlama yaparken bir iş çıkış stratejisi hazırlama konusunda ilk düşünceler biri olmalıdır tuhaf görünmektedir. Ama bu göz önünde bulundurun: küçük işletme size hayat kurma senin büyük varlık haline gelebilir geçirirler. ve artık çalışmamasına – – Eğer emeklilik fon istiyorsanız yatırımınızı tasfiye etmek gerekecektir. küçük işletme bir gün satmak için hazırlamak için, sensiz işletmek mümkün olması gerekiyor. O hedefe ulaşmak için nasıl ve küçük işletmeler için en iyi alıcı bulmak için nasıl düşünmeye başlamak için çok erken değildir.

Piyasa koşulları işinizi satmak için yeteneğinizi etkileyecek. Sen güçlü bir pazarda sırasında hissesini satmak veya durgunluk vurursa uzun süre çalışabilir, böylece emeklilik planına esneklik inşa etmek isteyebilirsiniz. iş hazırlan yaklaşan emeklilik potansiyel alıcılar arasında bir imdat satış izlenimi yaratacak olmasıdır çıkmak için son dakikaya kadar beklerseniz bir problem karşılaşacağınız ve mümkün olmaz: Kesinlikle bir sıkıntı satışını önlemek istiyorsanız rağbette şirket satmak.

Alt çizgi

2014 yılında incelenen küçük işletme sahiplerinin üçte birinden fazla emekli istemediğini söyledi, dörtte biri emekli düşünmüyorsanız söyledi üçte birden fazla onlar iş ve eğlence ve daha fazlası arasında kendi emeklilik süresini bölmek için plan söyledi daha yarısı zor tamamen emekli bulacağını söyledi. Eğer küçük işletmeler için bir emeklilik planı kurarak çalışmaya devam planlıyoruz birçok küçük işletme sahipleri arasında olsanız bile size seçenekler sunar çünkü iyi bir fikir – ve opsiyonuna seçtiğiniz hangi yolu daha memnun hissedeceksiniz demektir .

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.