Kui sa kulutad deebet- või krediitkaardid?

Home » Banking and Loans » Kui sa kulutad deebet- või krediitkaardid?

Kui sa kulutad deebet- või krediitkaardid?

Makstes plastist on lihtne, kuid see on oluline valida õiget tüüpi plastist. Võite kasutada nii deebet- ja krediitkaardid peaaegu midagi: igapäevaelu kulutuste oste ja isegi maksavad arveid. Aga mis tüüpi kaart on parim?

Krediitkaardid on mitmeid eeliseid deebetkaardid – eriti kui sa oled mures kaitsta oma pangakonto – kuid deebetkaardid on oma koht.

Enne kui saad ühe kaardi tüüp (te ei pea tegema, sest saate kasutada erinevaid kaarte erinevatel eesmärkidel), on kasulik teada plusse ja miinuseid iga.

Eelised deebetkaardid

Nr võla:  Paljude jaoks kaebuse deebetkaardid on see, et nad ei lase sul minna võla. Sa lubatud kulutada, mis on saadaval teie pangakonto, ja ongi. Kui logite  vabatahtlik  kattetuskaitse, oma kaardi lihtsalt enam töötada, kui raha otsa ja see on kasulik, kui sul on raske aeg kontrollida oma kulutusi. On mõned olukorrad, kus saab ikka tabanud piisavalt vahendeid maksude, kuid need juhtumid on suhteliselt haruldased. Te ei leia end sügaval võla ja sa ei pea võitlema suure huvi eest iga kuu.

Kulud maksad:  deebetkaarte odav kasutada. Erinevalt krediitkaardid, deebetkaardid ei võta aastamaksu.

Mõned jooksevkontosid (mis peate standardse deebetkaardi) tasu hooldustasud, kui te ei kvalifitseeru loobumist, kuid pangakonto on praktiliselt vajalik – krediitkaarti ei ole. Plus, saate ilmselt leida tasuta kontrollimise mujal. Kui teil on vaja raha ATM, sul on hea võimalus saada seda tasuta oma deebetkaardi, kuid krediitkaardi avansirahad on teadupärast kallis.

Kohtukulud kaupmehed maksavad: deebetkaardid võib olla ka odav jaemüüjatele. Kaupmehed maksma tasu töödelda maksete ja deebetkaardi pühkimine tasud on tavaliselt palju madalam kui krediitkaardi tasud (kuigi on ka erandeid). Selle tulemusena mõned kaupmehed teil vaja täita minimaalne ostu künniseid, kui kasutate krediitkaardi ($ 10 miinimum, näiteks). Saate aidata oma lemmik ettevõtete kulusid kokku hoida, kui maksate deebetkaardiga.

Lihtsus:  Teie deebetkaart kaasas oma pangakonto, ja sa pead pangakonto, nii lisades krediitkaardi mix on lihtsalt lisades komplekssuse oma rahandust. See on veel üks kasutajanimi ja parool, teise kaardi number, mis võib saada varastatud, ja lisamakse pead kursis iga kuu. Teie deebetkaart töötab peaaegu kõikjal krediitkaardi tööd.

No credit vaja:  deebetkaardid on lihtsam saada, kui teil on halb (või ei) krediiti. Kui saad pangakonto, saad deebetkaardiga. Sa saad isegi kasutada ettemakstud deebetkaardi kui saada pangakonto ei ole võimalik. Kas sulle ei meeldi idee võla või te ei saa saada heaks võla tooteid, deebetkaardid teile juhtida selge krediitkaarte.

Kõik, mis ütles, krediitkaardid on oma eelised.

Eelised Krediitkaardid

Vähem riski:  Kui kasutate deebetkaart raha väljub oma pangakonto kohe. Krediitkaardiga, siis (või vargad oma kaardi number) kulutada panga raha, ja sa pead ajapikendust enne maksetähtpäeva. See annab teile rohkem aega märgata vigu ja neid vaidlustada – hoides oma pangakonto puutumata. Krediitkaardid pakuvad ka paremat kaitset pettuste (kuigi enamik deebetkaardid vabatahtliku “null vastutuse” katvus on sarnased): krediitkaardiga, siis ei saa kaotada rohkem kui $ 50 kuni pettuse, kuid deebetkaardid, oma vastutus on potentsiaalselt piiramatu all föderaalseaduse.

Täiendav kaitse:  Kui null vastutuse poliitika teha deebetkaardid peaaegu sama ohutu kui krediitkaardid (ignoreerides aega, mis kulub, et saada raha tagasi oma pangakonto), krediitkaardid pakuvad täiendavaid eeliseid.

See on lihtsam vaidlustada tasusid, kui seal on probleem, ja mõned krediitkaardid pakuvad laiendatud garantiid elemendil ostate samuti piiratud reisikindlustus.

Luua ja säilitada krediit:  K eeping krediitkaardi konto avatud aitab teil luua tugev krediidi ajalugu – või hoida oma krediidi heas korras. Deebetkaardid, enamasti, ei mõjuta oma krediitkaardi. Mõned die-hard deebetkaardi kasutajate ütlevad, et nad ei hooli krediidi hinded, sest nad ei pea enam kunagi laenata, kuid need hinded on oluline. Võiksid laenata  kunagi  (osta koju või auto, näiteks), ja alustama nullist on raske. Sa ei pea maksma intressi maksmata, kui maksad ära oma krediitkaardi saldod täielikult iga kuu, ja mõned kaardid ei ole aastamaksu, et seal on vähe kaotada.

Soodustused:  Kui sa oled tüüp, kes tahab veidi ekstra, krediitkaardid pakuvad paremaid premeerib kui deebetkaardid (kas see tähendab juurdepääsu soodustust, raha tagasi, või reisil punkti).

Kõrge piirid:  Krediitkaardid sageli tulevad piirangud, mis on suurem kui rahasumma hoiate kontrollimisel. Selle tulemusena, siis ei pea muretsema lööb oma piiri tõttu load ja hoiab. Sul on vähem probleeme, kasutades oma kaardi rendiautod, hotellid, gaasi pumba juures ja söögituba (kus eelnevalt luba omab lukustada vahendite mitu päeva, kas maksad kaardiga).

Muud eelised: Olenevalt olukorrast (ja teie kaardi väljastaja), võib olla ka teisi eeliseid kasutades krediitkaarte. Näiteks mõned rendiauto asutuste krediitkaardi on ainus vastuvõetav makseviis.

Mis on parem?

Lõppkokkuvõttes pead otsustama, mida on kõige olulisem. Kui soovite parimat mõlemast maailmast, kasutada nii kaarte:

Krediitkaart on parim kõige ostud. Oste sooritada või isiku, krediitkaardi kaitseb teid mitmel viisil, et deebetkaardi ei saa (sh varjupaigaks oma pangakonto, laiendatud garantiidega, ja rohkem). Oluline on, et maksta ära kaardi tasakaalu täielikult iga kuu, et vältida finantskulud.

Deebetkaart on parim sularaha väljavõtmine ja võla vältimine . Sularaha väljavõtmine kell sularahaautomaatide, oma deebetkaardi on parim valik. Sul hoida tasud vähemalt, ja oma kaardi andmed on ebatõenäoline, et saada varastatud, kui sa kinni ohutu sularahaautomaadid. Kui krediitkaarti meelitab teid võtma mägi võla, jääda deebetkaardi. Aga lõpuks, sa pead ise vastutama oma kulutusi (kaardi tüüp, mida kasutate ei saa seda teha teie jaoks). Kui te seda ei tee, et leiad viise petta ja kulutada rohkem kui sa peaksid olenemata sellest, mis on oma rahakoti.

Ettemakstud deebetkaardid

Kui sa lihtsalt ei suuda otsustada, ettemakstud deebetkaardi pakkuda mõned eelised nii krediitkaardid ja deebetkaardid.

Nagu krediitkaardid , nad hoiavad oma peamise pangakonto sattumist maailmas. Kui seal on viga või keegi varastab oma kaardi number, ainus raha olemas on raha olete laaditud kaardi. Kuid sa ei saa kulutada nende vahendite (mida võib olla vaja) ja saada raha asendatakse võib olla aeglane ja raske protsess.

Nagu deebetkaardid , ettemakstud kaardid takistada teil läheb võla. Saad veeta vahendite, et olete laaditud kaardi. Kui see raha on kasutatud, kaardi lakkab töötamast.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.