Kuidas Eelistada teie eelarve

Home » Budgeting » Kuidas Eelistada teie eelarve

Kuidas Eelistada teie eelarve

Teie eelarve tõmmates sind miljonit eri suundades: remondi oma auto, säästa pensionipõlveks, maksta ära oma krediitkaardid, osta uus komplekt tööga seotud riideid ja salvestada oma laste kolledži haridus.

Kuidas te tasakaalu nende eraldi kokkuhoid eesmärgid, mis kõik nõuavad erinevaid summasid sularaha ja neil on erinevad tähtajad?

1: Pensionile on esimesel

Olgem selge: ei ole mingit eesmärki, mis on tähtsam kui kokkuhoid oma pensionile.

Enamik inimesi ignoreerida pensionile kahel põhjusel-üks, tundub kaugel, ja kaks, nad arvavad, et nad saavad muudkui töötab oma 70..

Kahjuks ei ole kõik katkestajate on vabatahtlik. Töö vallandamisi, vanuse eakamate töötajate diskrimineerimist, perekonnas hooldamise kohustusi ja tervise küsimusi ei saa sundida inimesi eelpensioni. Ära mõtle “pensionile” kui valik; ma arvan et kui midagi, mis ideaalis on valik, kuid võib olla tingitud sunnitud töötuse.

Kui teie tööandja pakub “samaväärse toetuse” täielikult ära seda. Mõned tööandjad aitab 50 senti iga dollari, kuni summa, et sa kaasa pensionifond. Teised tööandjad võivad isegi vastavad dollari-for-dollar.

See on ainus olukord, kus saad teenida garanteeritud “tagasi” oma investeeringuid. Maksimeerida oma samaväärse toetuse isegi kui teil on krediitkaardi võlg. Teie pensionile esikohal.

Kui teie tööandja ei paku samaväärse toetuse või kui olete juba kohtunud oma piiri, siis teie järgmine prioriteet on …

2: Maksa Off Krediitkaart Võlg

Mitte kõik võlg on halb. Võib olla strateegiline, miks peaksite valima ainult teha vähemalt makseid madala intressiga, maksusoodustusega hüpoteegi või õppelaenu.

Aga kui sa oled, kellel krediitkaardi võlg, maksta see maha isegi kui teie krediitkaardid on praegu pakub “teaser” null protsenti intressi. See on ainult aja küsimus enne seda teaser määr skyrockets arvesse kahekohaliseks.

Ära maksta oma krediitkaardid annab teile garanteeritud “tagasi”, mis muudab palju atraktiivsemaks kui investeerida raha mujal või salvestamisel osta mõned muud esemed.

3: Alusta hädaolukordade fond

See ots tihedalt seotud selle peal: vältida tulevikus krediitkaardi võlg, luues hädaolukordade fond. See fond aitab katta ootamatuid kulutusi nagu suur meditsiiniline arve või seotud kulud töökoha kaotuse.

Eksperdid vaidlevad, kuidas suur hädaolukordade fond peaks olema. Mõned ütlevad, et see peaks olema nii väike kui $ 1,000. Teised ütlevad, siis tuleb salvestada 3 kuu elamiskulud. Ja veel, teised lähevad nii kaugele, et soovitada säästa 6-12 kuu elamiskulud. Kõige tähtsam on aga, et te tühistada midagi.

4: Hoidke Raha Oodatud, Intermittent kulud

Sa tead, et ühel päeval, oma katuse lekib. Teie nõudepesumasin murdub. Sul on vaja helistada torumees. Teie auto mootor plahvatada. Pead uued rehvid. Rock lennata läbi esiklaasi.

Need ei ole “hädaolukordade” või “ootamatuid kulutusi.” Need on paratamatu kulud.

Sa tead , et kodus ja auto remonti vaja. Sa lihtsalt ei tea, millal.

Moodustati fond nende vältimatu kodu ja auto remonti. See on eraldi oma hädaolukordade fond. See on lihtsalt hooldus fondi prognoositav, vältimatu kulud, mis juhtub juhuslike ajavahemike järel.

Samamoodi sa tead, et sa ühel päeval vaja osta teise auto. Nii hakata auto makse ise. See aitab vältida vaja rahastada oma järgmise sõiduki.

5: Tee nimekiri Ülejäänud Eesmärgid

Brainstorm nimekirja iga allesjäänud eesmärk soovite säästa: 10-päevane reis Pariisi, roostevabast terasest ja graniidist köögi remodel ja kesised puhkus kingitusi oma vanemad.

Praeguses etapis ei peata ei tea, kuidas sa maksad selle eest. Just ajurünnakuid nimekirja.

Seejärel kirjuta tähtaeg kõik need eesmärgid.

Ära muretse, kas see on “realistlik” Sa oled ikka ajurünnakud.

6: Tally kulud

Järgmiseks kirjuta eesmärgi summade kõrval iga eesmärgi. Teie unistuste puhkust Pariisi maksab $ 5000. Köök remodel maksab $ 25.000. Rikkalik puhkus kingitused maksab $ 800.

7: lõhe

Jagage maksumus iga eesmärgi tema tähtaega. Kui soovite $ 5000 reis Pariisi ühe aasta jooksul (12 kuud), näiteks, peate päästa $ 416 kuus. Kui soovite $ 25.000 köök remodel kahe aasta (24 kuud), peate päästa $ 1041 kuus.

Sel hetkel, sa oled ilmselt märganud, et sa ei suuda kogu oma eesmärke kavandatud tähtaega-eriti pärast seda, kui tegur pensionilejäämise, ära maksta oma võlga ja hoone hädaolukordade fond, mis on oma top kolm prioriteeti.

Seega on aeg asuda seda redigeerima neid eesmärke. Võid lõigata mõned eesmärgid täielikult-olla sa ei pea Remodelleeritud köök ju. Saate muuta ka tähtaega mõned eesmärgid-olla Pariisis ühe aasta on ebarealistlik, kuid Paris 18 kuud ($ 277 kuus) tunneb rohkem saavutatav.

8: Teeni Veel

Pidage meeles: raha haldamise on kahesuunaline võrrand. Lihtsaim viis suurendada oma säästud määr on teenida rohkem. Vaata täiendavate töökohtade et saate lahendada õhtuti ja nädalavahetustel. Säästa iga peenraha, et te teenite oma teise töökohta. Üsna varsti, siis saad lend Pariisi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.