Kuidas Eelistada teie võlgade tagasimaksmise

Home » Budgeting » Kuidas Eelistada teie võlgade tagasimaksmise

 Kuidas Eelistada teie võlgade tagasimaksmise

Ära maksta oma võlga võib olla pikk teekond sõltuvalt sellest, kui palju ta sul on. See on väga lihtne kaotada motivatsiooni ja loobuma, eriti kui teil on muid majanduslikke eesmärke konkureerivad oma piiratud ressursse. Sellepärast on nii oluline luua kava maksta see välja.

Kuid isegi see võib tunduda suur, kui teil on kuus erinevat kontot üritate, et maksta ära. Õnneks on mõned rusikareeglid, mis aitavad teil esikohale oma võlgade tagasimaksmise.

Aga kõigepealt, lähme oma võlgade tagasimaksmise teavet, et enne kui me sattuda kava, sest see teeb asjad palju lihtsam korraldada.

Korraldamine oma laenu

First things first, siis on vaja leida järgmist teavet kõigi oma võla:

  • Võlasumma (tasakaalu)
  • Minimaalne makse
  • Intressimäär / aprill
  • Maksetähtpäevast

See teave võib tavaliselt leida avaldused saate posti teel või Internetis, nii kaua, kui teil on konto neile juurde pääseda.

Kui sa ei leia seda teavet lihtsalt, siis lihtsalt helistada võlgniku ja paluda neil teavet. Nad peaksid saama otsida see üles otsida.

Kahe suurima teabeüksust me keskendume kaasata oma tasakaalu ja intressimäärad, nii vähemalt veenduge, et saada nende kahe enne jätkamist. Võttes eelarve asemel võib ka selle lihtsamaks.

Eelistada teie võla intressimäär – Võlgade Avalanche meetod

See on tuntud kui “võlg Avalanche” meetod ja matemaatiliselt, see on üks, mis aitab säästa kõige rohkem raha jooksul oma võlgade tagasimaksmise reisi.

Mida on vaja teha, on tellida oma võlad kõrgeimast intressimäär madalaim intressimäär.

Seades ära maksta oma võlga kõrgeima intressimäära  esimese , säästad rohkem raha, sest huvi, mis on kogunenud oma kontosid väheneb. Intress võib olla väga vastik tegur oma võlgade tagasimaksmise kava kui sa ei ole ettevaatlik.

Oletame näiteks, et teil on $ 10.000 laenu intressimääraga 7%, ja sul on 5 aastat maksma see välja. Teie minimaalne kuumakse oleks $ 198, kuid mitte kõik, et makse läheb poole pöörates tasakaalu välja.

Selle asemel, umbes $ 58 oma esimese makse läheb poole huvi asemel. Ai. Kontrast, et teie viimane makse, kus ainult $ 1 läheb poole huvides.

Making lisatasud tähendab kobesta läbi huvi kiiremini nii rohkem oma maksete võib minna poole peamine. Kuid see meetod ei keskenduda psühholoogiline mõju võla sageli.

Eelistada teie võla saldo – Võlg Snowball meetod

Mis siis, kui tellida võla kõrgeima intressimäära, et madalaima ja leiavad, et oma kõrgeima intressimäära võlg on ka see, mida võlgneme enim? See võib tunduda võideti, ja sa ei ole isegi alustanud planeerida veel.

Kui see osutub puhul ja vaatate mägi sa ei arva, jõuad veel – ja ei ole põnevil , et jõuda – siis võib olla parem võla lumepallimeetodit. Selle asemel, et intressimäär, teil keskenduda ära maksta võlg madalaima tasakaalu ja siis tööd teed üles.

Ei, sa ei kavatse säästa nii palju raha sel viisil, kuid saada välja võlg on sageli emotsionaalne kogemus, mitte loogiline kogemus.

Peaksite valima kumb meetod paneb sind kõige motiveeritud lüüa oma võla ohjeldada. Kui saada väike võit iga nii tihti on atraktiivsemaks, siis lumepallimeetodit on tee minna.

Vaatame lähemalt, kuidas need võlgade tagasimaksmise meetodite töötada seal on rohkem neid, mis silmaga.

Lumepalli Teie maksed Momentum

Just nüüd, võite olla tegemist vähemalt makseid oma võla, kuid ei kavatse võimaldab teil jõuda võla vabaduse väga kiiresti. Kui teie eesmärgiks on saada võla tasuta, nii et saate alustada elu elu ilma ahelad, siis sa tahad hakata maksma extra oma võla. See on täpselt, kuidas lumepall meetod töötab. Oletame, et teil 4 võlad:

  • Krediitkaart # 1: $ 5000 @ 12% huvi
  • Krediitkaart # 2: $ 1,000 @ 15% huvi
  • Student Loan: $ 14,000 @ 4% intressi
  • Personal Loan: $ 10,000 @ 7% intressi

Mis võla lumepallimeetodit, siis oleks keskenduda krediitkaardi # 2 esimene. Huvides näiteks oletame, et teie minimaalne makse on $ 20. Sina otsustad maksma $ 100 suunas jätkates maksma miinimumid kõik oma muud võlad.

Nii maksad kokku $ 120 poole krediitkaardi # 2. Kui olete maksnud seda välja, siis liikuda edasi krediitkaardi # 1. Oletame, et minimaalne tasu, mis oli $ 60. Te rullida $ 120 sa olid maksab krediitkaardi # 1 üle, kokku $ 180.

Pärast seda on tasunud, siis keskenduda oma isikliku laenu, mis oli vähemalt maksmise $ 198. Mis $ 180, mida kasutasite, et maksta ära krediitkaardi # 1, saate maksta $ 378 suunas.

Kui olete tasunud isikliku laenu välja, on aeg tappa oma lõpliku võla: oma õppelaenu. Minimaalne makse oli $ 260 – kuid koos $ 378, maksad $ 638 suunas.

Selle näiteks see peaks olema lihtne näha, kuidas sa “snowballing” oma maksed kokku ja tänu sellele suurem mõju iga kord, kui maksta ära võla. Kui te ei kasuta seda meetodit ja hoida maksmise miinimumid kõikjal, ta võtab teid palju kauem, et maksta ära oma võlg.

Sa oled lihtsalt kasutades ressursse sul paremini. Maksab $ 100 asemel $ 20 krediitkaardi # 2 ei ole isegi vaja – võid maksta ainult $ 20 ja lumepall, et – kuid see aitab sulle mõtteviisi maksta ekstra oma võla.

Võite kasutada seda sama põhimõtet laviini meetod, kuid millises järjekorras sa maksta ära oma võlad oleks erinev.

Võlg Snowflake meetod

Veel üks võimalus teil on kasutada võla lumehelves meetod ja selle meetodi saab kasutada koos kas võla lumepall või võla laviini meetodeid.

Nagu te võite arvata nimest, “snowflaking” maksete tähendab lihtsalt tegemise vähe makseid kui vähegi võimalik.

Oletame, et teil leida $ 5 jõusaalis või oma kaastöötaja annab teile $ 10 sööki sa ostsid neid kuud tagasi (et unustas) või saate $ 50 suhtelisest oma sünnipäeva.

Kõigil neil juhtudel, siis sai väike ülelaekumise raha – see on raha te ei oodanud ja ei arvestata oma eelarve.

Kuna see on “leitud” raha või “ekstra” raha, see läheb otse oma võla. Sa oleksid võinud elada ilma selleta, nii et miks mitte panna see poole oma # 1 eesmärk saada välja võla?

Võite valida ka lumehelves makseid, millal teil on ekstra raha oma eelarvest. Oletame näiteks, et kulutate ainult $ 20 gaasi sel nädalal, mitte tavalise $ 40. Saada, et teised $ 20 poole oma võla.

Lõpuks võite kasutada seda meetodit, kui te saada makstud ebaregulaarselt ajakava. Ehk olete vabakutseline või saad maksta komisjonitasu, ja sa ei saa rahavoogude suur, extra paušaalmaksed. Proovige saata väiksemaid summasid poole oma võla, kui sa kulutad vähem kui te tahtsite. Või nagu vabakutseline, võta 5% välja iga kord, kui klient maksab teile ja pane see poole oma võla.

See meetod võib tunduda ebaefektiivne alguses, kuid väikestes kogustes tõusta. Kui maksad $ 20 extra iga nädal, mis on ekstra $ 100, kui olete tasunud poole oma võlga! Plus, saate kasu tunne, nagu sa oled edusamme mitu korda kogu kuu, iga kord, kui ajakava makse.

Kuidas tuleks valida Eelistada?

Ei meetod on õige või vale. Nagu paljud asjad isikliku rahanduse, see on täiesti sinust, millist meetodit te valida.

Oluline on, et sa ära maksta oma võlga ja tehes edusamme, et lõpuks. Ära maksta oma võlga saab teid lähemale oma muid rahalisi eesmärke ning oma raha muutub lõpuks oma. Sul on meelerahu, et te enam ei võlgne kellelegi.

Sa ka ei pea valida kahe meetodi. Sa võiksid proovida lumepallimeetodit, ja kui sa leiad see ei motiveeri, lülitage laviini meetod. Teie plaan ei pea olema kivisse raiutud. Tähtsam on, et te ei ole keskendunud ära maksta oma võlga.

Ära unusta eelarve maksed

Nagu te peaks eelarve kokkuhoiu, siis tuleb ka eelarve ekstra võla maksed, eriti kui sa oled harjunud, et maksta minimaalne.

Küürimine oma eelarve ja vaata, kas on mingeid kohti saab ajutiselt võtta alates. Äkki saate minna ilma söögituba läbi kuu ja kasutada $ 50 olete määratud selle poole võla. Või äkki saate tühistada kaabel ja saatma hakata $ 150 poole oma võla.

Joonis välja, kui palju võite endale lubada maksta, ja veenduge, et see moodustas oma eelarve. Sa ei taha eelarvet vaid minimaalse maksed ja seejärel kasutada mis tahes jäetakse lõpus kuu poole oma võla, sest saate lõpuks kulutusi raha. Konto jaoks lisatasud enne tähtaega nii et te ei kiusatus kulutada, et raha midagi muud.

Kui te ei tunne põnevil väljavaade lõigata mõned asjad meeles pidada, et see on ajutine. Sa võid alati alustada pool sagin teenida rohkem raha küljel, kui soovid pigem hoida oma kulutusi sama, ja saata kõik lisaraha teete poole võla.

Mida teha, kui sul ei ole mingit lisaraha, ja teie võla maksed on kurnav? Helistage oma võlausaldajate ja küsida neilt, kas seal on kuidagi välja töötada madalama makse hakata läbi, kuni saate hoogu ja võib-olla rohkem teenida. Lihtsalt olla ettevaatlik võlahaldusvõtete firmad pakuvad seda teenust tasuta.

Mis natuke organisatsioon, töökus ja püsivust, saate muutunud võla vaba piisavalt kiiresti.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.