Mali açıdan Emekliye hazırlanılıyor için ipuçları

Home » Finance » Mali açıdan Emekliye hazırlanılıyor için ipuçları

Nasıl Finansal Emeklilik için Hazırlanır

 Nasıl Finansal Emeklilik için Hazırlanır

Dikkatle emeklilik yıllarında kendini sürdürmek için gerekli kaynaklara sahip olasılığını artırabilirsiniz emekliliğiniz mali yönlerini planlama. Herhangi iyi bir mali planı hesabınıza beklenen gelir ve beklenen giderleri hem almalıdır.

Aşağıdaki ipuçları kaldırılmasıyla ilgili zamanında ve bilinçli kararlar için gerekli bilgileri toplamak yardımcı olacaktır.

Mali açıdan Emekliye hazırlanılıyor için 14 İpuçları

1. emekli sağlık giderlerini karşılayacaktır nasıl düşünün. Bazı şanslı çalışanların işveren veya sendika aracılığıyla bir kısmını ya da sağlık kapsama hepsine sahip olacaktır. Diğerleri olmayacak.

emeklilerin sağlanan herhangi kapsama alanı ve bu kapsama almak maliyeti hakkında bilgi edinmek için kuruluştaki bir İnsan Kaynakları temsilcisi veya sendika temsilcisi ile tanışın. uygunluk şartlarını öğrenin ve kapsama aile üyelerine uzatacaktır olsun.

2. , işveren olası sağlık hizmetlerinin kapsamını edinme hakkında öğrenme ek olarak sağlayıcılardan güvenli tahminleri hakkında ek sağlık sigortaların maliyeti . Araştırma maliyetleri Medicare ile ilişkili de. Size emeklilik giderleri planlarken Bütçenizi bütçeyi aşmak için herhangi bir sürpriz yaşamak istemiyoruz.

3. Araştırma maliyetleri ve uzun vadeli bakım sigortası uygunluğunu değerlendirmek .

 uzun vadeli bakım sigortası hakkında girişi için güvenilir bir mali danışman danışın. Size bir plan satmak için bir komisyon almaz bir danışman seçin.

Bu sigorta, uzun süreli hastalık nedeniyle tavsiye veya destekli yaşam kalmak, özellikle çabucak emeklilik bütçe yiyebilirsiniz yaşlanıyor.

Ancak farklı planları tarafından sağlanan maliyetleri ve kapsama büyük ölçüde değişmektedir.

4. emeklilik takipçiliği için hedeflerinizi değerlendirin . İlgili değerleri ve çıkarları netleştirilmesi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa danışman yardım talep edin. Eğer emeklilik yıl geçirmek için plan şekline bağlı olarak, bu faaliyetlerin maliyeti önemli ölçüde emeklilik için kaydedilmiş olması gerekir para miktarını artırabilir.

size sürdürmeye istiyorum ilgi ve hobileri var olduğunu emekli düşünmek zaman da önemlidir. Eğer durmasına zaman, zamanda geriye önemli miktarda elde ederiz. Örneğin, birçok çalışanı ile başarılı bir iş sahibi olan bir arkadaş o, ekmek, pratik fotoğrafçılık pişir okumak, aptal YouTube videolarını ve hedef ateş izlemek için daha fazla zamana sahip olacak zaman emekli bekliyor.

5. Mevcut yaşam giderleri takip . Eğer bugün geçirmek Ne izleyerek emekli ne gerekir gerçekçi bir resmini alın. Giderlerin herhangi düşüşlerin etkisi olsa sen azaltıyor maliyetleri, iş gardırop ve diğer işle ilgili giderler gibi yaşayacaksınız.

Aynı zamanda, maliyet aptal olmazlar. Ek seyahat için masraflar, yemek, hobiler, atletik faaliyetler ve diğer emeklilik ilgi ve takipçiliği yanı sıra herhangi bir sağlık kapsama için plan isteyeceklerdir.

Eğer mevcut yaşam tarzını sürdürmek gerekir ne kadar gelir 6. Tahmini . Eğer zaman içinde maliyet artışları hesaba enflasyon faktörünü dahil emin olun.

Mali uzmanlar, genellikle size tasarruf için hedef belirlemek zaman mevcut gelir en az yüzde 85’ini geçirmek planı öneririz. Çevrimiçi emeklilik hesap makineleri kişisel duruma bu hesaplamaları uyarlamak için yardımcı olabilir.

zaman ve enerji çalışma odaklanmıştır eğer emekli geçirdikleri para miktarı aslında artırabilir olsa da, unutmayın. Bütçeniz ihtiyaçlarına önemli ölçüde ekleyebilirsiniz güney eyaletinde ikinci bir ev ya da bir ev satın golf haftada dört kez oynayarak, seyahat.

Bu planlama ve emeklilik kendinizi, ilgi alanlarını bilmek bütçesini oluşturma anahtar, ve nasıl vakit geçirmek planlıyoruz.

7. emekli çalışmak isteyip istemediğinizi düşünün.  Seçeneklerini değerlendirmek ve çalışmayı planlıyorum yoksa ilişkili geliri tahmin ile yardım almanın bir kariyer danışmanı ile tanışın. Araştırmalar bu yarı zamanlı iş işaret veya emekli memnuniyetini artırabilir bir emeklilerin tutkular doğrultusunda ikinci bir kariyer peşinde.

Bazı kariyer emekli diğerlerine göre daha kolay geçiş. Serbest yazarlar, örneğin, sadece daha az iş üstlenmesi, yazma devam edebilir. Sağlık uzmanları, haftada bir gün çalışabilir.

8. emekli yıllar olanlar için, emin olun planları kısa sürede emekli katkıda bulunmaya başlamak compounding gücü için izin vermek. Daha önce size daha iyi katkı başlar.

Birçok işveren kısmen çalışanların emeklilik için tasarruf tutar bulunana kadar da işvereniniz ile kontrol edin. Mümkün olduğunca uzun yıllar maçın yararlanmak isteyecektir.

9. Her ödeme gününde kenara mümkün olduğunca gelir ayarla mümkün olan en büyük emeklilik yuva yumurta inşa etmek. Bir asırlık atasözü, ama önce kendini ödeyen akıllı emeklilik planlamadır.

10. kullanılmayan süre kapalı ya da diğer emeklilik teşvikleri için ödemeler hakkında herhangi bir soru netleştirmek için size İnsan Kaynakları çalışanları ile bir araya emekli düşünmeye başlar özellikle de. Insanlar erken emekli olunca Bazı örgütler çalışanlarına teşvikler sunuyoruz.

Bunu senin için mali mantıklı eğer işveren sunduğu şey yararlanmak isteyecektir. süreleri dolmadan erken emeklilik seçenekleri genellikle sınırlı bir zaman dilimi var olarak ne işverenin sunan iletişimi sürdürün.

Emekliliğine, 401 (k) veya 403 (b) sağlayıcıları temsilcileriyle 11. Tanışma sizin yatırımlardan beklenen gelir akışı dağılımı ve tahminleri için seçenekler hakkında bilgi almak için.

Eğer yatırımlar hakkında çok meraklı olmadığı sürece 12. Bir yaşınıza uygun varlıkların karışımını, öngörülen emeklilik tarihini ve risk toleransını keşfetmek için mali danışman ile bir araya.  Bir istişare için makul bir ücret Advisors genellikle yatırım seçimlere göre komisyonlar tarafından telafi danışmanlarının daha objektif bulunmaktadır. Senin şirketlere 401 (k) veya 403 (b) planları yönetmek geniş tabanlı yatırım firmalarının temsilcileri varlık tahsisi hakkında değerli tavsiyelerde bulunabilir.

13. Şirketinizin stokta portföyünde önemli bir bölümünü basılı tutarsanız, siz emekli yaklaştıkça özellikle çeşitlendirilmesi düşünün. Tek bir yatırım bağladı emeklilik tasarruflarının büyük bir kısmını istemeyeceksiniz.

14. Sosyal güvenlik geliri tahmin ve ödemelerin başlangıç zamanlama seçeneklerini keşfetmek. SSA hesap Consult Eğer Sosyal Güvenlik alacağınız ödemeleri tahmin etmek.

Eğer uzun ve mutlu bir yaşam için ödemeniz gerekiyor parayla emekli olabilir. mümkün olduğunca erken başlayarak anahtarıdır. Bunlar gerçekten nihai emekliliğe bu yolculuğa yapıyor atlamak istemiyorum adımlardan ondört vardır.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.