Mali by ste používať osobné pôžičku splatiť dlhy z kreditných kariet?

Home » Credit and Debt » Mali by ste používať osobné pôžičku splatiť dlhy z kreditných kariet?

Mali by ste používať osobné pôžičku splatiť dlhy z kreditných kariet?

Utopenie pod hromadou drahé kreditnej karty dlhu? Nemáte hotovosť písať veľký šek zaplatiť ho? Sú maxime-out karty zabíjanie vaše FICO a úverové skóre VantageScore? Ak áno, ste rozhodne nie je sám. Na národnej úrovni, celkový dlh kreditnej karty vyšplhala na viac ako bilión $ 1 Najnovšie rok, v závislosti na Nilson správe .

Nie je žiadnym tajomstvom, že nadmerné dlhy z kreditných kariet sa často predznamenáva vážne finančné problémy. V skutočnosti, ak ste v súčasnej dobe dlhuje viac na vašej kreditnej karty, než si môžete dovoliť splácať tento mesiac, potom ste už v ťažkostiach a plytvanie peňazí. Ak chcete pridať urážku zranenia, ktoré vynikajúce dlhy z kreditných kariet, ktorá je bolí vašu peňaženku by tiež mohla byť bolí vašej kreditnej skóre.

Prečo dlhy z kreditných kariet bolí kreditné skóre

Mnohí spotrebitelia považujú za prekvapujúce, že aj “na čas” kreditnej karty účty môžu poškodiť kreditnej skóre. Pravdou je, to trvá oveľa viac než dobré platobnej histórie získať veľkú kreditnej skóre. Platobná história je len jeden kus oveľa väčšie puzzle. Nesplateného dlhu kreditnej karty môže mať negatívny dopad kreditné skóre, aj keď urobíte všetky svoje mesačné platby do dátumu splatnosti.

Credit scoring modely, ako Fico a VantageScore sú navrhnuté tak, aby porovnať, koľko kreditných kariet dlh dlhujete (zostatky) s tým, koľko máte nárok stráviť (limity). Tento vzťah medzi vaše zostatky kreditných kariet a limitov je označovaný ako pomer dlhu k limitu alebo vaše otočnou vyťažením.

Môžete vypočítať revolvingový pomer využitia na účet kreditnej karty delením Váhu úverového limitu a vynásobením toto číslo 100. Napríklad ak máte účet kreditnej karty s limitom $ 5,000 a rovnováhu vo výške $ 2,500, potom sa vaše otočné pomer využitia je 50% (2500 ÷ 5000 = 0,5 x 100 = 50%). Zaplatiť túto rovnováhu až do výšky $ 1,000, a váš nový pomer otáčavé využitie by bolo 20% (1,000 ÷ 5,000 = 0,2 x 100 = 20%). Čím vyšší je tento podiel, tým nižšia vašej kreditnej skóre … je to tak jednoduché.

Osobné úver Solution

Samozrejme, ak si môžete dovoliť napísať veľký šek a vyplatiť všetky, alebo veľký kus svojho dlhu kreditnej karty, potom by ste mali asi tak urobiť. Ale ak spláca svoje dlhy z kreditných kariet naraz je nemožné, tam sú ešte niektoré ďalšie chytré spôsoby, ako zvládnuť svoje dlhy z kreditných kariet. Spláca svoje dlhy z kreditných kariet s osobným úveru je jedným z takýchto riešení. Tu sú dva veľké dôvody, prečo:

1. To môže byť lacnejšie dlh.

Kreditné karty úrokové sadzby sú obvykle medzi najvyššie rýchlosti budete niekedy platiť. To nie je nezvyčajné pre všeobecné použitie kreditnej karty (American Express, Discover, MasterCard, Visa) úrokové sadzby porastú viac ako 15%, a to aj pre ľudí s dobrou úverovou. Úrokové sadzby z maloobchodného predaja kreditných kariet sú takmer vždy dobre do 20s.

V porovnaní s osobné pôžičky úrokové sadzby sú často oveľa menej nákladné, najmä ak máte slušný kredit. (Je samozrejmé, že high-záujem osobné pôžičku – môžu tiež liezť cez 20% žiadateľov s priemerným úveru. – nebude byť veľmi užitočné)

2. Je takmer isté, vaše kreditné skóre zlepší.

Osobné pôžičky sú nezaistené splátky pôžičky, nie revolvingové účty, ako sú kreditné karty. Ako výsledok, keď si so sebou nesplateného dlhu na splátky úveru, vaše výsledky nie sú ovplyvnené rovnakým negatívnym spôsobom, ako sú pri prenášaní vynikajúce otočné dlhu. V skutočnosti je rovnováha nosíte na splátky pôžičky zvyčajne počíta proti vám len veľmi málo, ak vôbec, z úverovej bodovania hľadiska.

A nezabudnite, že matematický problém sme urobili vyššie práve pred chvíľou? Ak by ste mali previesť svoje revolvingové kreditné karty dlhu na splátky dlhu, potom “kolotočové využitie” problém prestane existovať, pretože splátky dlhu nie je zahrnutý do tohto matematického problému.

V skutočnosti, ak ste splatiť svoje dlhy z kreditných kariet cez viac kariet s splátky úveru, váš pomer dlhu k limitu môže veľmi dobre ísť na nulu, a vaše skóre bude pravdepodobne strieľať cez strechu – ak ste držať krok dátum platby s vašou nové osobné pôžičky.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.