Mali by ste splatiť hypotéku Pred odchodu do dôchodku?

Home » Real Estate » Mali by ste splatiť hypotéku Pred odchodu do dôchodku?

Mali by ste splatiť hypotéku Pred odchodu do dôchodku?

Je ideálny pre splatiť hypotéku pred spaním, ale niekedy to nie je možné. Máte alternatívy.

Väčšina ľudí by lepšie nemať hypoték v dôchodku. Relatívne málo dostane žiadnu daňovú výhodu z tohto dlhu, a platby môžu získať viac ťažké zvládnuť na pevné príjmy.

Ale do dôchodku hypotéky , než odídete do dôchodku nie je vždy možné. Finančné plánovači odporúčame vytvoriť plán B, aby zabezpečili nechcete skončiť domu bohatého a cash chudobné.

Prečo hypotéku bez odchod do dôchodku je zvyčajne najlepšie

Hypotekárny záujem je technicky daňovo uznateľné, ale daňoví poplatníci musia rozpísať, aby si počas prestávky – a ubudne, teraz, keď Kongres takmer zdvojnásobil štandardný odpočet. Spoločný výbor Kongresu o zdaňovaní odhadov 13,8 milióna domácností budú mať prospech z odpočtu úrokov hypotekárneho úveru v tomto roku, v porovnaní s viac ako 32 miliónov v minulom roku.

Ešte predtým, než daňové reformy, ľudia pred odchodom do dôchodku často dostal menšie úžitok zo svojich hypoték v čase, ako platby prešiel od bytia väčšinou záujem je väčšinou hlavná.

Pokryť hypotekárne splátky, dôchodcovia majú často ustúpiť viac zo svojich dôchodkových fondov, ako keby hypotéku sa vyplatilo. Tieto výbery typicky vyvolať vyššie dane, a zároveň znížiť zásobu peňazí, ktoré dôchodcovia musia žiť ďalej.

To je dôvod, prečo mnoho finančných plánovačov odporúčame svojim klientom platiť nadol hypotéky kým ešte pracuje tak, že sú bez dlhov , keď odchádzajú do dôchodku.

Stále viac sa však ľudia do dôchodku mu dlhuje peniaze na ich domovov. Tridsať päť percent domácností na čele s ľuďmi vo veku 65 až 74 majú hypotéku, podľa Fedu Survey of Consumer Finance. Tak to 23 percent z tých 75 a starší. V roku 1989 bol podiel bol 21 percent a 6 percent, v uvedenom poradí.

Ale rúti sa oplatí tieto hypotéky nemusí byť dobrý nápad, a to buď.

Nenúťte sami chudobnejší

Niektorí ľudia majú dosť peňazí na sporenie, investícií alebo dôchodkové fondy splatiť svoje pôžičky. Ale mnohí budú musieť brať značný kus tohto majetku, ktorý by mohli nechať bez peňazí pre prípad núdze alebo budúcich životných nákladov.

“Aj keď existuje iste psychologické výhody spojené s bytia hypotéky-free, finančne, je to jedna z posledných miest, ktoré by som riadia klient splatiť skôr,” hovorí certifikovaný finančný plánovač Michael Ciccone Summit, New Jersey.

Takéto veľké výbery tiež môže strčiť ľudí do oveľa vyšších daňových pásiem a spúšťať monštruózne daňové účty. Keď klient je dosť bohatý, aby splatiť hypotéku, a chcú tak urobiť, CFP Chris Chen of Waltham, Massachusetts, stále odporúča rozloženie platieb v priebehu času, aby sa dane dole.

Často, keď ľudia v najlepšej pozícii, splácať hypotéky sa môžu rozhodnúť, že tak neurobí, pretože môžu získať lepšiu návratnosť svoje peniaze inde, plánovači hovoria. Tiež, oni sú často tie, dosť bohaté mať veľké hypotéky, ktoré stále spĺňajú podmienky pre odpočet dane.

“Hypotéky mnohokrát mať lacné úrokové sadzby, ktoré sú odpočítateľné, a preto nemusí byť stojí za to platiť, keby vaše portfólio po zdanení ho predstihnúť,” hovorí CFP Scott A. Bishop of Houston.

Kedy odmena nie je možné, minimalizovať hypotéky

Pre mnoho ľudí v dôchodku, vypláca domu jednoducho nie je možné.

“Lepším případě,zbožné přání’scénář je, že budú mať peňažnú výhru cez dedičstva alebo podobne, ktoré môžu byť použité na splatenie dlhu,” hovorí CFP Rebecca L. Kennedy Denveru.

V drahý Los Angeles, CFP David Rae naznačuje klienti hypotékou zaťažená refinancovať skôr, než odídu do dôchodku k zníženiu svojich platieb. ( Refinancovanie je pred odchodom do dôchodku všeobecne jednoduchšie ako neskôr.)

“Refinancovanie môže rozložiť zostávajúce hypotekárne zostatku nad 30 rokov, čo výrazne znižuje časť svojho rozpočtu, to jej,” hovorí Rae, ktorej sídlo sa nachádza v západnom Hollywoode.

Tí, ktorí majú značný kapitál vybudoval vo svojich domovoch by možné uvažovať o reverznej hypotéku , plánovači hovoria. Tieto úvery môžu byť použité na splatenie existujúce hypotéky, ale nie sú požadované žiadne platby a reverznej hypotéky nemusia byť splatené, kým majiteľ predáva, sa pohybuje, alebo zomrie.

Ďalším riešením: zmenšiť eliminovať alebo aspoň znížiť hypotekárne dlh. CFP Kristin C. Sullivan, rovnako z Denveru, povzbudzuje svojich klientov, aby zvážila túto možnosť.

“Nebuď blázon si, že vaše pestované deti budú späť na návšteve po celú dobu,” hovorí Sullivan. “Rozhodne nie držať dostatok priestoru a pohodlia pre nich vrátiť s tebou!”

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.