Mali by ste vlastniť akcie v dôchodku?

Home » Retirement » Mali by ste vlastniť akcie v dôchodku?

Iba 3 typy ľudí by mali vlastniť akcie po odchode do dôchodku

Mali by ste vlastniť akcie v dôchodku?

Existujú tri typy ľudí, ktorí mali zvážiť vlastniaca akcie v dôchodku.

  1. Tí, ktorí si môžu dovoliť, aby sa na riziká
  2. Tí, ktorí berú riziko ako súčasť celostného plánu príjmov pre odchod do dôchodku
  3. Tí, ktorí rozumejú činnosti, ktoré treba prijať v prípade, že riziká naplnia

Tento článok vysvetľuje, ako zistiť, či spĺňajú niektoré alebo všetky z týchto kritérií.

Môžete si dovoliť riskovať?

Keď sa priblížite odchodu do dôchodku, budete chcieť spočítať minimálna vrátiť vaše investície je potrebné získať pre vás, aby vyhovoval vašim životným cieľom.

Predpokladajme napríklad, že máte $ 200,000 uložený. Sa rozhodnete, že je v poriadku zomrieť $ 1 v banke. Do tej doby, budete potrebovať $ 10,000 ročne na najbližších 30 rokov. Váš $ 200k bude mať požadovanú minimálnu výnos 2,85% a splniť svoj životný štýl cieľ of $ 10,000 za rok.

Ak môžete dosiahnuť tento cieľ s niečím, bezpečné a isté, rovnako ako okamžité anuity, prečo prijať riziko? Na druhú stranu, ak ste si $ 300,000 zachránil, potom možno prvý $ 200k, ktorú možno pripevniť svoj životný štýl ciele a zvyšok by sa mohli použiť na investície do akcií – pretože v tomto mieste si môžete dovoliť riskovať s extra $ 100k.

Ak požadujete vaše akciové portfólio získať priemerné výnosy za váš plán do práce potom si nemôžete dovoliť riskovať. Priemerné znamená, že polovicu času budú vaše akcie zarábať viac a polovicu času budú zarábať menej. Váš odchod do dôchodku plán by mal využívať zásoby ako “extra” boost Ak na trhu robí dobre – ale ak budete potrebovať zásoby časť svojho portfólia vykonávať potom nemáte pevný plán.

Používate riziko ako súčasť celostného plánu?

Ďalší spôsob využitia zásob ako súčasť plánu by bolo vziať $ 200,000 a rebrík z CD alebo dlhopisy, takže $ 10,000 zreje každý rok na nasledujúcich 20 rokov. S potrebami cash flow zaistené za posledných 20 rokov, zostávajúcich $ 100k by mohli byť investované do akcií, s neuveriteľne vysokou pravdepodobnosťou, že by zdvojnásobiť v hodnote viac ako tých 20 rokov.

Počas tohto obdobia 20 rokov, v prípade, že zásoby urobil dobre, rozumná časť ziskov by mohli byť prijaté na zabezpečenie ďalšej roky cash flow, alebo financovať bonusy na ceste.

Táto stratégia znamená, že používate zásoby ako súčasť plánu – je potrebné získať o 2,36% priemerného výnosu z viac ako 20 rokov – čo je hlboko pod historickým 20. ročníka trhu sa vracia metriky aj v zlom 20 rokov. Nie ste vyžadujú zásoby doručiť niečo, čo sa stane len 50% času.

Máte nejaký akčný plán nasledovať v prípade vzniku poistnej udalosti?

Čo keď budete mať časť svojich úspor investovaných do akcií v dôchodku a zásoby nerobia dobre vôbec? Musíte pochopiť dôsledky.

Po prvé, mali by ste mať peniaze v akciách, ak budete musieť predávať a používať túto časť svojich úspor v nasledujúcich piatich rokoch. Vy nikdy nechcem vlastniť akcie, ak majú možnosť NOT predať, keď je trh dole.

Po druhé, ak zásoby robia zle, po dlhšiu dobu, budete možno musieť znížiť svoje výdavky. Ak ste mal v pláne stráviť $ 10,000 za rok zo svojho portfólia a zásoby doručiť nula vracia možno budete musieť znížiť výdavky na $ 9,500 a 9,000 $ ročne.

U niektorých dôchodcov, schopnosť míňať viac na začiatku je dostatočná náhrada za prevzatie rizika – ale vedia, ak sa dostanú predĺžené chudobné výnosy akciových trhov, môžu musieť znížiť výdavky neskôr.

Sú to pomocou zásob v dôchodku – ale s akčným plánom na mieste. Chápu možných dôsledkov v prípade akciové trhy neprinášajú pozitívne výsledky.

Ako Vlastné akcie v dôchodku

Ak spĺňate vyššie uvedené kritériá, ďalšia vec je pochopiť, ako vlastniť akcie. Keď poviem, že “zásoby” Nechcem dávať veľkú časť svojich peňazí do jedného chovu a nemyslím kropenie svoje peniaze cez hrsť zásob, ktoré skúmal a čítal (ak sa jedná o malú časť vaše celkové dôchodkové fondy a nevyžadujú tú časť, ktoré vám pomôžu splniť vaše potreby príjmu v dôchodku).

To, čo mám na mysli, je uvedenie zodpovedajúca časť svoje peniaze do diverzifikovaného portfólia akciových indexov finančných prostriedkov. Tým môžete získať expozíciu takmer 15.000 verejne obchodovaných spoločností po celom svete a výrazne znížiť množstvo investičného rizika užívate.

Klady a zápory z vlastníctva akcie (prostredníctvom indexových fondov) v dôchodku

Tu je krátke zhrnutie výhod a nevýhod zásoby ako súčasť svojho odchodu do dôchodku portfólia.

Pros

  • Na minulých výnosov na základe akcie častejšie ako iné investície na pomoc svojho portfólia a príjem dôchodku držať krok s infláciou.
  • Zásoby vám dávajú možnosť vyšších výnosov a tým aj možnosť vyšších budúcich príjmov a schopnosť zanechať väčšie dedičstva.

Zápory

  • Zásoby sú nestále a že volatilita znamená, že ak ste odísť do časové obdobie s podpriemernými výnosmi akciového trhu Dalo by sa núti do situácie, kedy je nutné tráviť menej, než ste si mysleli, do dôchodku.
  • To môže byť stresujúce prestáť poklesy na akciovom trhu. Ak nie ste s použitím zásoby ako súčasť plánu, emocionálny stres môže spôsobiť, že predávať v nevhodnú dobu, a preto trvalo uzamknúť v strate a núti vás žiť ďalej menej v dôchodku.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.