Měli byste investovat do nemovitostí nebo populací? Srovnání Real Estate Investments vs Zásoby

Home » Investing » Měli byste investovat do nemovitostí nebo populací? Srovnání Real Estate Investments vs Zásoby

Měli byste investovat do nemovitostí nebo populací? Srovnání Real Estate Investments vs Zásoby

Kladení otázek „což je lepší investice, nemovitostí nebo akcie?“ Je jako ptát se, zda čokoláda nebo vanilka je lepší, nebo v případě, že Aston Martin je lepší než Bentley. Tam opravdu není odpověď, protože mnoho z nich přijde na vaši osobnost, preference a stylu. Je také přichází dolů na specifika individuální investice. Velmi málo zásoby by bít koupi nemovitosti na pláži v Kalifornii v roce 1970 s využitím spoustu dluhů, a pak zpeněží dvacet let později.

Prakticky žádná realitní mohl porazit vrátíte vydělal, pokud jste investovali do akcií společnosti Microsoft, Johnson & Johnson, Wal-Mart, Berkshire Hathaway, Dell nebo Southwest Airlines, a to zejména pokud reinvestují své dividendy. Takže odpověď není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Začněme pohledem na každý typ investice:

 • Real Estate : Když budete investovat do nemovitostí, kupujete fyzické pozemky nebo majetek. Některé realitní vás stojí peníze každý měsíc jej držet – myslet na volné pozemku, který byste chtěl prodat vývojář jednoho dne, ale musí přijít s hotovostí out-of-kapsy pro daně a údržbu. Některé nemovitosti jsou generování cash – myslet na bytovém domě, nájemních domů, nebo pásu obchoďáku, kde nájemníci jsou vám posílali šeky každý měsíc, budete platit náklady a udržet rozdíl jako zisk.
 • Zásoby : Když si koupíte akcie zásob, kupujete kus společnosti. Zda tato firma vyrábí kornouty na zmrzlinu, prodává nábytek, motocykly výrobců, vytváří videohry, nebo poskytuje daňové služby, máte nárok na podíl ze zisku, pokud existují, pro každou akcii, kterou vlastníte. Pokud má společnost 1.000.000 akcií v oběhu a vlastníte 10.000 akcie, budete vlastnit 1% společnosti. Wall Street se jim zdá mnohem složitější, než to je.

Představenstvo společnosti rady, kteří jsou voleni akcionáři, stejně jako vy se dívat na řízení, se rozhodne, kolik zisku každý rok dostane reinvestován do rozvoje a kolik dostane zaplaceno, jak hotovostních dividend.

Klady a zápory Real Estate vs Zásoby

Nyní se pojďme podívat na klady a zápory jednotlivých typů investic, aby lépe porozumět jim.

5 Plusy investování do nemovitostí

 • Nemovitost je často pohodlnější investice pro nižší a střední třídy, protože vyrostl vystaveni (stejně jako horní třídy často se dozvěděl o akcie, dluhopisy a jiné cenné papíry v průběhu dětství a dospívání). Je pravděpodobné, že většina lidí slyšela jejich rodiče mluví o důležitosti „vlastního bydlení“. Výsledkem je, že jsou otevřenější k nákupu pozemků, než mnoho jiných investic.
 • Pokud investujete do nemovitostí, je investovat do něčeho hmatatelného. Můžete se podívat na to, cítit, pohon by se svými přáteli, poukazují na to z okna, a říci: „Já vlastnit to“. Pro některé lidi, to je důležité, psychologicky.
 • Je těžší být ošidil do nemovitostí ve srovnání s populací, pokud si dělat úkoly, protože můžete fyzicky ukázat, kontrolovat svůj majetek, spusťte ověřením na nájemníky, ujistěte se, že budova je ve skutečnosti ještě předtím, než si ji koupíte, udělejte opravy sami … s populací, musíte důvěřovat řízení a auditory.
 • Pomocí pákového (dluh), v oblasti nemovitostí může být strukturován mnohem bezpečněji než s použitím dluh nakupovat akcie obchodováním na margin.
 • Investice do nemovitostí jsou tradičně skvělý inflace zajištění na ochranu proti ztrátě kupní síly dolaru.

3 nevýhody investování do nemovitostí :

 • Ve srovnání s populací, realitní zabere spoustu hands-na práci. Musíte se vypořádat s půlnoční telefonáty o explodující odpadní vody v koupelně, úniku plynu, možnost získání žalován za špatné prkně na verandě a celé řady věcí, které jste pravděpodobně nikdy ani nenapadlo. Dokonce i když si najmout správce nemovitosti se starat o své investice do nemovitostí, je to stále bude vyžadovat občasné schůzky a dohled.
 • Nemovitost může stát vám peníze každý měsíc v případě, že nemovitost je neobsazené. Budete ještě muset platit daně, jejich údržbu, pojištění a další, což znamená, že pokud zjistíte, že se s rychlostí vyšší než je obvyklé neobsazenosti v důsledku faktorů, mimo naši kontrolu, byste mohli skutečně přijít s penězi každý měsíc!
 • Jak jste se dozvěděli v The Great nemovitostí mýtus, skutečná hodnota nemovitostí málokdy zvyšuje inflace očištěné podmínek (existují výjimky, samozřejmě). To je tvořeno za mocí pákového efektu. To znamená, že představit si koupíte nemovitost $ 300.000 tím, že v $ 60.000 vlastních peněz, a půjčovat druhý $ 240,000. Pokud inflace vzroste o 3%, protože vláda vytisknout více peněz a teď každý dolar stojí méně, pak ten dům by jít až do výše $ 309.000 v hodnotě. Vaše skutečné „value“ domu se nezměnil, jen počet dolarů, je zapotřebí, aby si ji koupili. Vzhledem k tomu stačí pouze investoval $ 60,000, nicméně, to představuje návrat ve výši $ 9,000 na $ 60,000. To je návratnost 15%. Vycouvali 3% inflaci, která je v reálných zisků před factoringu v nákladech na vlastnictví nemovitosti 12%. To je to, co dělá s nemovitostmi tak atraktivní.

6 Plusy investování do akcií

 • Více než 100 let výzkumu prokázaly, že i přes všechny pády, nákup akcií, reinvestování dividend a držet je na dlouhou dobu byl největší tvůrce bohatství v historii světa. Nic, co se týče jiných tříd aktiv, bije obchodní vlastnictví (pamatujte – když si koupíte akcie, jste právě nákup kus podnikání).
 • Na rozdíl od malé firmy vám založit a řídit sami, vaše vlastnictví dílčích podniků prostřednictvím podílů na akcii nevyžaduje žádnou práci z vaší strany (jiné než výzkum každá společnost zjistit, zda je to pro vás to pravé). Existují profesionální manažeři v ústředí, který řídí společnost. Získáte prospěch z výsledků společnosti, ale nemají se ukázat do práce každý den.
 • Vysoce kvalitní vývary nejen zvýší jejich zisky každý rok, ale zvýšit své hotovostní dividendy, stejně. To znamená, že každý rok, který uplyne, dostanete větší kontrolu v mailu jako zisk této společnosti rostou. Jako časopis Fortune zdůraznil: „Pokud byste si koupili jeden podíl [Johnson & Johnson], kdy firma vstoupila na burzu v roce 1944 na svém IPO cenu $ 37,50 a že reinvestované dividendy, měli byste nyní mít trochu více než $ 900,000, ohromující roční výnos 17,1%.“ Na vrcholu se, že byste třeba sbírat někde kolem 34.200 $ ročně v hotovosti dividendy! Je to peníze, které by se jen držet kolejových do svého života, aniž by něco dělat!
 • Je to mnohem jednodušší, diverzifikovat, když budete investovat do akcií, než když budete investovat do nemovitostí. U některých podílových fondů můžete investovat jak malý jak $ 100 za měsíc. Se společnostmi, jako ShareBuilder, divize společnosti ING, můžete si koupit desítky akcií za paušální měsíční poplatek za pouhých pár dolarů. Realitní vyžaduje podstatně více peněz.
 • Zásoby jsou daleko více likvidní než investice do nemovitostí. Během pravidelných tržních hodin, můžete prodat celý svůj postoj, mnohokrát během několika vteřin. Možná se budete muset do seznamu nemovitostí po celé dny, týdny, měsíce, nebo v extrémních případech, před lety najít kupce.
 • Půjčovat proti vlastních akcií je mnohem jednodušší, než s nemovitostmi. Pokud váš broker vás schválen pro marže půjčky (obvykle, to prostě vyžaduje, abyste vyplnit formulář), je to stejně snadné jako psaní šek na váš účet. V případě, že peníze nejsou tam, dluh je vytvořen proti vlastních akcií a budete platit úroky z ní, což je obvykle poměrně nízká.

3 nevýhody investování do akcií

 • Navzdory tomu, že zásoby byly osvědčené přesvědčivě vytvářet větší bohatství v dlouhodobém horizontu, většina investorů jsou příliš emocionální, neukázněný a vrtkavá prospěch. Oni skončit ztrátou peněz kvůli psychologické faktory. Názorný příklad: Během posledního kolaps, úvěrové krize 2007-2009, známý finanční poradci říkali lidi, aby prodat své akcie  poté, co  na trhu měl tankovat 50%, na samém okamžiku, kdy by měl být nákup.
 • Cena akcií může zažít extrémní výkyvy v krátkodobém horizontu. Váš $ 40 stock může jít až $ 10 nebo až $. 80 Pokud víte,  proč  si vlastní akcie dané společnosti, by to nemělo obtěžovat ani v nejmenším. Můžete využít možnost koupit více akcií, pokud si myslíte, že jsou příliš levné, nebo prodat akcie, pokud si myslí, že jsou příliš drahé. Jak řekl Benjamin Graham, aby emocionální o ceny akcií, které jste přesvědčeni, že jsou špatné, je dostat rozrušený  jiných lidí  chyby v úsudku.
 • Na papíře, mohou zásoby nevypadá, že jsem během bokem trhy nikam na deset nebo více let. To je však často jen iluze, protože grafy nejsou faktorem v nejdůležitějším dlouhodobým řidiče hodnoty pro investory: reinvestované dividendy. Pokud použijete hotovost vám společnost pošle pro vlastnit své zásoby nakoupit více akcií, v průběhu času, měli byste vlastnit mnohem více akcií, který opravňuje k ještě více hotovosti dividendy v průběhu času. Pro více informací, přečtěte si práci Ivy League profesora Jeremy Siegel.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.