Měli byste používat osobní půjčku splatit dluhy z kreditních karet?

Home » Credit and Debt » Měli byste používat osobní půjčku splatit dluhy z kreditních karet?

Měli byste používat osobní půjčku splatit dluhy z kreditních karet?

Utonutí pod hromadou drahé kreditní karty dluhu? Nemáte hotovost psát velký šek zaplatit ho? Jsou maximu-out karty zabíjení vaše FICO a úvěrové skóre VantageScore? Pokud ano, jste rozhodně není sám. Na národní úrovni, celkový dluh kreditní karty vyšplhala na více než bilion $ 1 Nejnovější rok, v závislosti na Nilson zprávě .

Není žádným tajemstvím, že nadměrné dluhy z kreditních karet se často předznamenává vážné finanční problémy. Ve skutečnosti, pokud jste v současné době dluží více na vaší kreditní karty, než si můžete dovolit splácet tento měsíc, pak jste již v nesnázích a plýtvání peněz. Chcete-li přidat urážku zranění, které vynikající dluhy z kreditních karet, která je bolí vaši peněženku by také mohla být bolí vaší kreditní skóre.

Proč dluhy z kreditních karet bolí kreditní skóre

Mnozí spotřebitelé považují za překvapující, že i „na čas“ kreditní karty účty mohou poškodit kreditní skóre. Pravdou je, to trvá mnohem více než dobré platební historie získat velkou kreditní skóre. Platební historie je jen jeden kus mnohem větší puzzle. Nesplaceného dluhu kreditní karty může mít negativní dopad kreditní skóre, i když uděláte všechny své měsíční platby do data splatnosti.

Credit scoring modely, jako Fico a VantageScore jsou navrženy tak, aby porovnat, kolik kreditních karet dluh dlužíte (zůstatky) s tím, kolik máte nárok strávit (limity). Tento vztah mezi vaše zůstatky kreditních karet a limitů je označován jako poměr dluhu k limitu nebo vaše otočnou vytížením.

Můžete vypočítat revolvingový poměr využití na účet kreditní karty dělením Váhu úvěrového limitu a vynásobením toto číslo 100. Například pokud máte účet kreditní karty s limitem $ 5,000 a rovnováhu ve výši $ 2,500, pak se vaše otočné poměr využití je 50% (2500 ÷ 5000 = 0,5 x 100 = 50%). Zaplatit tuto rovnováhu až do výše $ 1,000, a váš nový poměr otáčivé využití by bylo 20% (1,000 ÷ 5,000 = 0,2 x 100 = 20%). Čím vyšší je tento podíl, tím nižší vaší kreditní skóre … je to tak jednoduché.

Osobní úvěr Solution

Samozřejmě, pokud si můžete dovolit napsat velký šek a vyplatit všechny, nebo velký kus svého dluhu kreditní karty, pak byste měli asi tak učinit. Ale pokud splácí své dluhy z kreditních karet najednou je nemožné, tam jsou ještě některé další chytré způsoby, jak zvládnout své dluhy z kreditních karet. Splácí své dluhy z kreditních karet s osobním úvěru je jedním z takových řešení. Zde jsou dva velké důvody, proč:

1. To může být levnější dluh.

Kreditní karty úrokové sazby jsou obvykle mezi nejvyšší rychlosti budete někdy platit. To není neobvyklé pro všeobecné použití kreditní karty (American Express, Discover, MasterCard, Visa) úrokové sazby porostou více než 15%, a to i pro lidi s dobrou úvěrovou. Úrokové sazby z maloobchodního prodeje kreditních karet jsou téměř vždy dobře do 20s.

Ve srovnání s osobní půjčky úrokové sazby jsou často mnohem méně nákladné, zejména pokud máte slušný kredit. (Je samozřejmé, že high-zájem osobní půjčku – mohou také lézt přes 20% žadatelů s průměrným úvěru. – nebude být velmi užitečné)

2. Je téměř jisté, vaše kreditní skóre zlepší.

Osobní půjčky jsou nezajištěné splátky půjčky, ne revolvingové účty, jako jsou kreditní karty. Jako výsledek, když si s sebou nesplaceného dluhu na splátky úvěru, vaše výsledky nejsou ovlivněny stejným negativním způsobem, jako jsou při přenášení vynikající otočné dluhu. Ve skutečnosti je rovnováha nosíte na splátky půjčky obvykle počítá proti vám jen velmi málo, pokud vůbec, z úvěrové bodování hlediska.

A nezapomeňte, že matematický problém jsme udělali výše právě před chvílí? Pokud byste měli převést své revolvingové kreditní karty dluhu na splátky dluhu, pak „kolotočové využití“ problém přestane existovat, protože splátky dluhu není zahrnut do tohoto matematického problému.

Ve skutečnosti, pokud jste splatit své dluhy z kreditních karet přes více karet s splátky úvěru, váš poměr dluhu k limitu může velmi dobře jít na nulu, a vaše skóre bude pravděpodobně střílet přes střechu – pokud jste držet krok datum platby s vaší nové osobní půjčky.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.