Môžete stráviť od Sporiaci účet?

Home » Banking and Loans » Môžete stráviť od Sporiaci účet?

Môžete stráviť od Sporiaci účet?

Sporiace účty sú skvelé miesto, aby v hotovosti: získate záujem a peniaze, je k dispozícii, ak ju budete potrebovať. Ale ako prístupný je peniaze na sporiaci účet? Napríklad:

  • Môžete napísať šek od sporiaci účet?
  • Ako sa o tom, online nákupy s tými peniazmi?
  • Môžete nastaviť opakované vyúčtovanie platieb?

Odpoveď na tieto otázky je všeobecne nie. Sporiace účty zriedka umožňujú písať šeky pre platby a nákupy.

Zvyčajne je ľahké získať kontrolu zo sporiaceho účtu na úhradu vami (vlastník účtu) , ale jedná v podstate o odstúpení. Tieto kontroly sú vytlačené vaša banka, a nechcete dostať svoj vlastný šekovú knižku pre písanie skontroluje sami.

Ak vaša banka nemá dovolí (alebo ste úspešne nastaviť), je to niečo, čo je potrebné pozorne sledovať – by ste mali byť lepšie používať bežný účet pre tieto transakcie. Ak je príliš veľa z týchto výberov stane každý mesiac, očakávajú nepríjemnostiam (museli otvoriť nový účet, a napriek tomu zmeniť tieto platby), ako aj bankové poplatky.

To znamená, že tam spôsoby, ako využijú hotovosti na sporiaci účet.

Šesť Za mesiac

Dôvodom, prečo nie je možné vykonávať platby zo sporiaceho účtu je federálny zákon, ktorý stanovuje limity pre určité typy výberov (nariadenie D). Keď máte čo do činenia s kontrolu účtu, môžete vytvoriť toľko výberov, ako chcete (o písaní kontrola, pomocou debetnej karty, takže elektronické vyúčtovanie platieb, alebo výber finančných prostriedkov).

Ale v sporiaci účet, tieto typy platieb, spolu s elektronickými platbami a automatických prevodov, sú obmedzené na šesť mesačne (ak je robiť in-osobne, telefonicky, poštou, alebo v bankomate).

To vysvetľuje, prečo nemôžete písať kontroly zo sporiacich účtov alebo ich použiť pre on-line nakupovanie: bez obmedzenia z vašej banky, mali by ste pravdepodobne prejsť federálnej hranicu a banka dostane do problémov, ak to urobíte.

Neexistuje žiadny limit na počet depozit môžete urobiť na sporiaci účet. Takže choďte do toho a pridať peniaze, kedykoľvek budete mať príležitosť.

Najbližšie vec

Pokiaľ chcete účet, ktorý platí úroky a schopnosť utrácať peniaze ľahko, máte niekoľko možností.

Úrokové kontrolné účty sú presne to, čo znie ako: kontrola účtovníctva (bez mesačného limitu transakcie), ktoré platia úroky z vašej hotovosti. Úrokové sadzby sú často nižšie, než to, čo môžete dostať do sporiaceho účtu, ale on-line záujem kontrolné účty platiť výhodné ceny.

Peňažného trhu účty sú podobné nadupaným-up sporiace účty. Majú platiť viac, než plain-vanilkovej sporiace účty, a tie povolené písať šeky z účtu peňažného trhu (môžete tiež získať debetnú kartu za výdavky). Avšak, rovnako ako sporiace účty, ktoré ste dostali tento limit šiestich za mesiac (a niektoré banky znížiť na tri), takže tieto účty nie sú pre každodenné použitie. Ale ak budete potrebovať len písať kontroly svojich úspor príležitostne , môžu vyhovovať vašim potrebám.

Čo môžeš urobiť

Pravidlo šesť za mesiac neznamená, že budete musieť urobiť výlet do banky použiť peniaze na svojich sporiacich účtov.

Dostanete šesť šancí, aby sa odsťahoval, čo budete potrebovať za mesiac. Tu sú niektoré spôsoby, ako udržať svoje peniaze k dispozícii.

Previesť na kontrolu: preniesť to, čo budete potrebovať, aby váš bežný účet, a trávia z tohto účtu. Tieto typy prevodov obmedzené na šesť mesačne (ak je robiť in-osobne alebo v bankomate), ale s trochou plánovania, mali by ste byť schopní získať dostatok von každý mesiac. Ak nechcete mať bežný účet, ktorý je otvorený jeden. Skúste predplatený účet, ak sa vám nedarí otvoriť bežný účet v banke alebo družstevnej záložne.

Získať hotovosť: nie sú tam žiadne federálne limity na to, ako často budete vyberať hotovosť z sporiaci účet prostredníctvom bankomatu alebo pokladničné.

Získať kontrolu: ak nie ste spokojní s použitím hotovosti, môžete mať banka tlačiť šek z sporiaci účet. V prípade, že kontrola je splatná na vás (vlastník účtu), bude táto transakcia nebudú započítavať mesačný limit.

Môžete tiež požiadať o šek splatný do niekoho iného, ​​ale poraďte sa so svojím banky prvý: ak je to povolené, pravdepodobne budete musieť podpísať formuláre a bude započítavať svojich šesť obchodov.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.