Musím úspory v bance, když mám Investments?

Home » Investing » Musím úspory v bance, když mám Investments?

Musím úspory v bance, když mám Investments?

Život je způsob, jak házet drahé překvapí svou cestu, ať už jde o vozidla rozkládání či klimatizačních jednotek chybně pracující doma. Když se tyto neplánované poukázky pop-up, že je důležité úspory zřejmé. To je důvod, proč je velmi důležité mít nouzový fond pro ty neočekávaných výdajů.

V ideálním případě, že fond na mimořádné události by měly obsahovat dostatek peněz na pokrytí kdekoli od tří do šesti měsíců v hodnotě životních nákladů. Někteří lidé dokonce jít tak daleko, že ponožka pryč roční hodnotu bankovek. Ať tak či onak, jde o to mít zdroj okamžitě dostupné hotovosti, takže když nepředvídané stávky, nejste nuceni uchýlit se k dluhu na pokrytí těchto náhlých výdajů.

Problémem při zachování své peníze zamčené do spořicí účet, však je, že přitom bude jistě senzace svůj růst. V těchto dnech, budete mít štěstí, skóre 1% roční úrokovou sazbu na tradiční spořicí účet, zatímco pokud jste měli investovat tolik peněz na akciovém trhu, snadno můžete vidět průměrný roční výnos ve výši 7% nebo více.

V krátkodobém horizontu, že tento rozdíl může nezáleží. Ale pojďme si představit, že jste schopni ušetřit až $ 20,000 a vy ji udrželi v bance po dobu 30 let, a přitom vydělávat 1% úrok z uvedené částky. Po třech desetiletích, že $ 20,000 vzroste na asi 27.000 $. Nyní, místo aby tuto hotovost v bance, řekněme si to investovat a háček, že 7% průměrný roční výnos jsme právě mluvili. Po 30 letech, měli byste sedět na $ 152.000 – docela rozdíl.

Je zřejmé, že je hodně, že je ztracen udržováním peníze v bance. Je proto vyvolává otázku: Myslíte si opravdu potřebujete, aby nouzový fond, pokud máte investičního portfolia proniknout?

Chránit svou jistinu

Existují dva důvody, proč je to chytrý, aby se vaše nouzové úspory v bance. Za prvé, spořicí účty jsou snadno přístupné. Nemusíte čekat, až prodat majetek získat peníze, ale můžete obvykle vzít své peníze na místě v případě potřeby.

Další výhodou udržet svůj havarijní fond v bance je, že nemusíte riskovat ztrátu jistinu – za předpokladu, že nejste překročení limitu FDIC. Jinými slovy, pokud se budete držet 20.000 $ v bance, že částka nemůže jít dolů – to může jít jen nahoru.

Pokud investujete, na druhou stranu, je tu vždy riziko, že ztratíte se na nějakém jistiny. Ale ještě větší riziko je museli mít ústup v době, kdy je trh dole.

Představte si, že jste náhodou narazíte na situaci, domácí opravy během týdne, kdy trh má velký pád. Pokud budete muset zaplatit instalatéra ihned a jste nuceni prodávat investice v rozpacích, aby okamžitě dostat, že peníze, to je peněz budete rozloučit.

Dalo by se namítnout, že při Případná ztráta se vyplatí, protože potenciál pro vyššími výnosy. A v některých scénářích může mít pravdu. Ale je to opravdu riziko jste ochotni přijmout?

To znamená, že má robustní investiční účet a žádný nouzový fond není nejhorší situaci se můžete vžít do. Představte si, že budete trávit $ 5.000 měsíčně, přičemž v tomto případě by měla být vaše havarijní fond padat někde v $ 15,000 k $ 30,000 rozsah. Máte-li $ 5,000 v bance, ale $ 80,000 investice, přiznejme si to – jste stále v dobrém stavu. A pokud jste to skončit brát ztrátu, a to nejen máte krásný polštář, ale budete pravděpodobně obnovit v určitém okamžiku. Ale pokud sedíte na $ 15,000 celkem , budete lépe mají tyto peníze v bance, a pak uvedení cokoliv další finanční prostředky se hromadí na investiční účet.

Konečně, i když je to moudré mít vyhrazený nouzový fond, nechcete jít přes palubu, a to buď. Tam je taková věc jako příliš mnoho peněz v hotovosti, takže jakmile jste si, že bezpečnostní síť založena, je nutné začít investovat zbytek svých úspor pro lepší dlouhodobé návratnosti.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.