Musím úspory v banke, keď mám Investments?

Home » Investing » Musím úspory v banke, keď mám Investments?

Musím úspory v banke, keď mám Investments?

Život je spôsob, ako hádzať drahé prekvapí svoju cestu, či už ide o vozidlá rozkladanie či klimatizačných jednotiek chybne pracujúci doma. Keď sa tieto neplánované poukážky pop-up, že je dôležité úspory zrejmé. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité mať núdzový fond pre tých neočakávaných výdavkov.

V ideálnom prípade, že pohotovostný fond by mali obsahovať dostatok peňazí na pokrytie kdekoľvek od troch do šiestich mesiacov v hodnote životných nákladov. Niektorí ľudia dokonca ísť tak ďaleko, že ponožka preč ročnú hodnotu bankoviek. Či tak alebo onak, ide o to mať zdroj okamžite dostupnej hotovosti, takže keď nepredvídané štrajku, nie ste nútení uchýliť sa k dlhu na pokrytie týchto náhlych výdavkov.

Problémom pri zachovaní svoje peniaze zamknuté do sporiaci účet, však je, že pritom bude určite senzácia svoj rast. V týchto dňoch, budete mať šťastie, skóre 1% ročnú úrokovú sadzbu na tradičné sporiaci účet, zatiaľ čo ak ste mali investovať toľko peňazí na akciovom trhu, ľahko môžete vidieť priemerný ročný výnos vo výške 7% alebo viac.

V krátkodobom horizonte, že tento rozdiel môže nezáleží. Ale poďme si predstaviť, že ste schopní ušetriť až $ 20,000 a vy ju udržali v banke po dobu 30 rokov, a pritom zarábať 1% úrok z uvedenej sumy. Po troch desaťročiach, že $ 20,000 vzrastie na asi 27.000 $. Teraz, namiesto aby túto hotovosť v banke, povedzme si to investovať a háčik, že 7% priemerný ročný výnos sme práve hovorili. Po 30 rokoch, mali by ste sedieť na $ 152.000 – docela rozdiel.

Je zrejmé, že je veľa, že je stratený udržiavaním peniaze v banke. Je preto vyvoláva otázku: Myslíte si naozaj potrebujete, aby núdzový fond, ak máte investičného portfólia preniknúť?

Chrániť svoju istinu

Existujú dva dôvody, prečo je to šikovný, aby sa vaše núdzové úspory v banke. Po prvé, sporiace účty sú ľahko prístupné. Nemusíte čakať, až predať majetok získať peniaze, ale môžete obvykle vziať svoje peniaze na mieste v prípade potreby.

Ďalšou výhodou udržať svoj havarijný fond v banke je, že nemusíte riskovať stratu istinu – za predpokladu, že nie ste prekročenie limitu FDIC. Inými slovami, ak sa budete držať 20.000 $ v banke, že suma nemôže ísť dole – to môže ísť len hore.

Ak investujete, na druhú stranu, je tu vždy riziko, že stratíte sa na nejakom istiny. Ale ešte väčšie riziko ich museli mať ústup v čase, keď je trh dole.

Predstavte si, že ste náhodou narazíte na situáciu, domáce opravy počas týždňa, keď trh má veľký pád. Ak budete musieť zaplatiť inštalatéra ihneď a ste nútení predávať investície v rozpakoch, aby okamžite dostať, že peniaze, to je peňazí budete rozlúčiť.

Dalo by sa namietať, že pri Prípadná strata sa oplatí, pretože potenciál pre vyššími výnosmi. A v niektorých scenároch môže mať pravdu. Ale je to naozaj riziko ste ochotní prijať?

To znamená, že má robustnú investičný účet a žiadny núdzový fond nie je najhoršie situácii sa môžete vžiť do. Predstavte si, že budete tráviť $ 5.000 mesačne, pričom v tomto prípade by mala byť vaša havarijný fond padať niekde v $ 15,000 k $ 30,000 rozsah. Ak máte $ 5,000 v banke, ale $ 80,000 investície, priznajme si to – ste stále v dobrom stave. A ak ste to skončiť brať stratu, a to nielen máte krásny vankúš, ale budete pravdepodobne obnoviť v určitom okamihu. Ale ak sedíte na $ 15,000 celkom , budete lepšie majú tieto peniaze v banke, a potom uvedenie čokoľvek ďalšie finančné prostriedky sa hromadia na investičný účet.

Napokon, aj keď je to múdre mať vyhradený núdzový fond, nechcete ísť cez palubu, a to buď. Tam je taká vec ako príliš veľa peňazí v hotovosti, takže akonáhle ste si, že bezpečnostná sieť založená, je nutné začať investovať zvyšok svojich úspor pre lepšiu dlhodobej návratnosti.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.