Należy CO-Podpisz Student Loan?

Home » Banking and Loans » Należy CO-Podpisz Student Loan?

Należy CO-Podpisz Student Loan?

Decydując się wspólnie podpisać kredyt studencki sprowadza się do tego, czy można spłacić cały kredyt na własną rękę, jeśli to konieczne.

Należy wspólnie podpisać kredyt studencki tylko jeśli jesteś w stanie go spłacać siebie, bo może trzeba.

Umowa poręczenia sprawia, że ​​jesteś prawnie zobowiązany do spłaty kredytu, jeżeli kredytobiorca nie może podstawowej. A jeśli nie może sobie pozwolić na dokonywanie płatności, kredyt zostanie uszkodzony.

Jeśli możesz sobie pozwolić na co-znak, należy to zrobić znając ryzyko i jak można wysiąść z hakiem dla kredytu w przyszłości.

Opcje do rozważenia przed umowa poręczenia

Zanim zastosuje się do prywatnej pożyczki studenckiej jako współpracy osoby podpisującej, sterować pierwotnego kredytobiorcy wobec innych opcji.

Upewnij się, że już złożony bezpłatną aplikację dla Federal Student Aid lub FAFSA, aby zakwalifikować się do wszystkich federalnych pomocy studenckiej. Obejmuje bezpłatne lub zarobione pomocy, takich jak dotacje, stypendia i praca nauki, jak i federalnych kredytów studenckich.

Dla studentów, federalnych kredytów studenckich są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają historii kredytowej lub współpracy osoby podpisującej do zakwalifikowania. Większość pożyczek prywatnych zrobić.

W porównaniu z federalnych kredytów, pożyczki prywatne mają tendencję do przenoszenia wyższych stóp procentowych i mają mniej opcji i możliwości spłaty kredytu o przebaczenie. Powinny one być traktowane jedynie po wszystkim pomoc federalny został maxed.

Istnieje kilka prywatnych pożyczek studenckich, które nie wymagają współpracy osoby podpisującej. Zatwierdzenie jest na podstawie potencjału zawodowego i dochodów, ale te kredyty nosić wyższe oprocentowanie niż inne opcje prywatnych.

Kto może współpracować podpisać kredyt?

Praktycznie każdy z historią kredytową kwalifikacyjnej mogą wspólnie podpisać kredyt studencki.

Oznacza to, że można wspólnie podpisać kredyt studencki dla swojego dziecka, wnuka, innego krewnego lub nawet przyjaciela. Prywatnych pożyczkodawców szukać współpracowników sygnatariuszy o stały dochód i dobre i bardzo dobre wyniki kredytowych, zazwyczaj w wysokiej 600s lub powyżej. Uważają również inne dług już masz.

Współpracy osoby podpisującej daje dostęp kredytobiorcy do finansowania uczelni on lub ona inaczej nie byłoby; może również pomóc kredytu gromadzeniu studentem.

Ale tylko dlatego, że mogą wspólnie podpisać kredyt nie znaczy, że powinniśmy.

Jak umowa poręczenia wpływa na kredyt

Kiedy wspólnie podpisać pożyczki, jesteś przekazanie kluczy do kredytu przez kredytobiorcę do studenta.

Wpływ umowa poręczenia będą odczuwalne jeszcze przed pożyczka zostanie zatwierdzony: Dostaniesz tymczasową ding na karcie kredytowej, gdy pożyczkodawca wykonuje ciężko ciągnąć historii kredytowej na etapie aplikacji.

Po zatwierdzeniu kredytu i jego historia płatność pojawi się na raporcie kredytowym. Wszelkie nieodebranych płatności mogą zranić kredytu.

Jeśli kredytobiorca nie może spełnić płatności i nie można ich pokrycie, pożyczka może iść do domyślnie. To czarny znak, że pozostanie na swoim raporcie kredytowym przez siedem lat, oprócz innych skutków finansowych.

Inne ryzyko umowa poręczenia

Umowa poręczenia mogą wpływać na zdolność do pożyczania. Umowa poręczenia kredytu zwiększa „długu” część swojej relacji długu do dochodów, które mogą mieć wpływ na zdolność do uzyskania kredytu na nowe rzeczy, jak samochód lub dom.

Opóźnienia w płatnościach mogą mieć kredytodawców lub kolektory po ciebie. Jak tylko zapłata jest późno lub nieodebranych, można usłyszeć od pożyczkodawcy, lub gorzej, komornika. Aby uniknąć nieodebranych płatności, zachęcanie do pierwotnego kredytobiorcy, aby się zarejestrować Płatność automatyczna lub komunikować się z nimi co miesiąc przed dokonaniem płatności są należne.

Można być odpowiedzialne w przypadku śmierci lub kalectwa. To może wydawać się chorobliwa, ale dowiedzieć się politykę kredytodawcy jeśli kredytobiorca umiera lub zostaje wyłączona. Jeśli one nie pozwalają na przebaczenie, odpowiedzialność dokonać płatności spadnie wyłącznie do Ciebie.

Co do dyskusji z kredytobiorcą studenta

Umowa poręczenia wymaga otwartą dyskusję z pierwotnego kredytobiorcy, którzy powinni znać ryzyko jesteś przyjmując jako współpracy osoby podpisującej i jak długoterminowa spłata wpłynie na życie po studiach. Że dyskusja powinna obejmować co oni studia, kiedy spodziewać się studia i jakie mogą być ich szanse na rynku pracy i potencjalny dochód.

Prawdopodobnie wiesz kredytobiorcy dobrze, więc zadać sobie pytanie: Czy ta osoba wykazała, że ​​on lub ona jest na tyle odpowiedzialny, aby wziąć od zaangażowania kredytu? Do ukończenia lat studiów? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to należy wskazać kredytobiorcy wobec innych opcji.

Jak pozostać na szczycie pożyczki podpisane

Kiedy pożyczkodawca składa ofertę, przeczytaj weksel pożyczka jest w pełni zrozumieć wszystkie szczegóły. Na przykład, prywatny pożyczkodawca Sallie Mae mówi pierwotnego kredytobiorcy i współpracy osoby podpisującej dzielić odpowiedzialność dokonywania płatności na czas.

Aby uniknąć w przyszłości niespodzianek, dowiedzieć się, jaki poziom komunikacji otrzymasz jako współpracy osoby podpisującej. Może to obejmować, gdy płatności dokonywane są lub jak najszybciej po nieodebranych płatności, którą należy powiadomić, wraz z wszelkimi opłatami ocenianych. Zapytaj pożyczkodawcy jak otrzymasz powiadomienie, takich jak telefon, e-mail lub pocztą.

Jeśli kredytobiorca mówi, on lub ona nie może spotkać płatności przed terminem, natychmiast skontaktować się z kredytodawcą, aby dowiedzieć się opcje. Możesz być w stanie dostać się na nowy plan spłaty lub spowodować tymczasową przerwę w płatnościach.

Jak uwolnić się od umowa poręczenia

Istnieją dwa sposoby na uzyskanie zwolniony z umowa poręczenia odpowiedzialności: uwolnienie współpracy osoby podpisującej i refinansowania.

uwolnienie współpracy osoby podpisującej jest cechą chcesz szukać w prywatnej pożyczki studenckiej. Większość kredytodawców pozwoli swoje imię i odpowiedzialność prawną zostać usunięte z kredytu kredytobiorca raz dokonał pewnej liczby płatności na czas. Liczba ta waha się od 12 do 48 miesięcy, w zależności od kredytodawcy.

Można również wskazać kredytobiorcy refinansowania, które mogłyby usunąć swoje nazwisko z pożyczki i umożliwić kredytobiorcy połączyć swoje kredyty studenckie w jeden kredyt z niższą stopę procentową, jeśli kwalifikują się. Refinansować, będą musiały spełniać wymogi kredytowe i dochodach, i rejestr płatności na czas.

Jak wspólnie podpisać prywatnej pożyczki studenckiej

Jeśli jesteś gotowy do współpracy podpisania pożyczki, ty i kredytobiorca powinien porównać oferty z wielu kredytodawców studenckich, w tym banki, SKOK-i online kredytodawców, aby znaleźć najniższe ceny.

Jako współpracy osoby podpisującej będziemy chcieli, aby upewnić się, że pożyczka ma maksymalną elastyczność płatności. Rozważenia możliwości pożyczkowe jak ochrony kredytobiorcy – odroczenie i wyrozumiałość – wraz z opcji spłat oraz dostępności wydaniu współpracy osoby podpisującej.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.