Nasıl Birimi için Adil Piyasa Rent hesaplayın için

Home » Real Estate » Nasıl Birimi için Adil Piyasa Rent hesaplayın için

Nasıl Birimi için Adil Piyasa Rent hesaplayın için

Tanım:

Adil Piyasa kira paranın tahmini tutarı ülkenin belli bir bölgesinde yatak odası belirli sayıda sahip bir tesistir için kiralayacak.

Adil Piyasa kira Nasıl Hesaplanır?

Adil piyasa kira baz kira yanı sıra bu tür gaz ya da elektrik olarak kiracı ödemekle yükümlü herhangi bir temel programlar içeren bir brüt kira tahmindir. Böyle telefon, televizyon veya internet gibi temel olmayan yardımcı programları içermez.

HUD sayım verilerinin yardımıyla her alan için numaralardan ve kiracı anketler yoluyla ulaşır. Her yıl HUD bir derler Adil Piyasa Tanıtımı listesini 2.500 üzerinde büyükşehir ve büyükşehir olmayan ilçeleri için.

Adil Piyasa kira ne için kullanılır?

Adil Piyasa Kiralar böyle Bölüm 8 (Konut seçim formunu Programı) gibi devlet yardımı konut programları için kira kupon miktarlarını belirlemek için kullanılır.

: Diğer bilinen FMR, Pazar Kiralık

Örnek:
Newark kentinde, New Jersey, iki odalı daire için adil piyasa kira 1200 $ olduğunu. Bir yatak odası için adil piyasa kira 1000 $ ‘dır.

8. Bölüm Nedir?

8. Bölüm onlara bir ev kiralamak göze yardımcı olmak için belirli bireylere mali yardım sağlayan bir programdır. Program bu bireylere konut kuponları verir. Bir kupon edinmek hak kazanmak için, evde kişi sayısına dayalı para belirli bir miktar her yıl daha yapamaz.

Bir ev sahibi bir Bölüm 8 kiracı için kira kabul ederse, Bölüm 8 program ilk belirli standartlarına uygun olduğundan emin olmak için özellik denetleyecek. mülkiyet muayene geçerse, o zaman ev sahibi Bölüm 8 program tarafından her ay doğrudan ödenecektir.

Ne Kadar Will Bölüm 8 Öde?

8. Bölüm ilk hanede kişi sayısını bulmaktan tarafından kupon miktarını belirleyecektir.

Daha sonra ev için uygunsa dairenin boyutunu belirleyecektir. Örneğin, üç kişilik hane iki odalı kuponu almaya hak kazanabilir.

Bir birim için adil piyasa kira birim bulunduğu ülkeyle alanına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir olduğundan, Bölüm 8, sonra belirli bir bölge için adil piyasa kira kullanarak kupon miktarını ayarlar. kiracının geliri bağlı olarak, kupon aylık kira tam miktarı kapsadığını olmayabilir. kiracı hala aylık kira bir kısmını ödemekle sorumlu olabilir.

Nasıl kiralama için sağ fiyat ayarlama

Farklı bir dizi faktöre dayalı olarak kiralama için şarj etmek mümkün olacak en fazla miktar olacaktır. Bu faktörler şunları içerebilir:

  • Yer:  senin birimin yeri kira belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Mülkünüz istenen kentinde bulunan, daha fazla şarj edebilirsiniz. Mülk şehirdeki en iyi okul bölgesinde bulunan varsa, daha da yüksek bir kira elde etmek mümkün olabilir. Farklı şehirlerde veya farklı okul bölgeleri olduğu için sadece iki blok ötede birbirinden olan iki birimleri çok farklı kiraları komutu verebilir.
  • Boyutu:  Eğer yatak odası ve birim vardır banyolar alan büyüklüklerine ve sayısına bağlı şarj etmek mümkün olacak en fazla miktar olacaktır.
  • Özellikler:  senin özelliği harika görünümü, açık alan, merkezi klima bulunmaktadır veya yenilenmiş ise, sizin birimine benzer boyda alanındaki diğer birimlere kıyasla birim için daha fazla ücret mümkün olabilir.
  • Talep:  Bölgenizdeki birçok mevcut birimleri ve o kadar da fazla ilgi kiracıların varsa, bunu kiralanan almak için ünitesindeki fiyatı düşmesi gerekebilir.

Doğru kiralama fiyatlandırmak için çok zor olabilir. Bu deneme yanılma gerektirir. sizinkine benzer Bölgenizdeki en az üç özelliği bulunması doğru ücreti belirlerken yararlı olabilir.

 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.