Nasıl Kredi Kartı Borç Etkileri Kredi Puanı konsolide

Home » Credit and Debt » Nasıl Kredi Kartı Borç Etkileri Kredi Puanı konsolide

Nasıl Kredi Kartı Borç Etkileri Kredi Puanı konsolide

o kartları kredi gelince, en iyi bahis her ay tam olarak bakiyenizi ödemeye her zaman. Ne yazık ki, bu her zaman mümkün değildir. Bazen hayat olur ve onların kredi kartı hesaplarını yönetme geldiğinde insanlar hata yapar. Diğer zamanlarda insanlar sadece tamamını ödeme için yeterli harcanabilir geliri olmayan şekilde kredi kartlarını kullanıyoruz.

Her iki yolda da sadece ödemek için göze daha kredi kartı hesapları hakkında daha fazla ücret ettiyseniz, borç konsolidasyonu size yüksek faizli borç ortadan kaldırmak için yardımcı olabilecek bir seçenektir. borç konsolidasyonu size para kazandıracak olmadığını dikkate alındığında, kredi kartı borç etkileyeceğiHELP_LINK_END kredi puanlarını birleştirerek nasıl dikkate almak da önemlidir.

haberler genellikle iyidir. Kredi kartı borcu konsolide sadece faiz suçundan tasarruf potansiyeline sahiptir, ama aynı zamanda kredi skorları aynı anda bir destek verebilir. Tabii ki, tüm borcunu pekiştirmek tercih ettiğini ve ne kadar iyi siz bu süreci yönetmek hangi yöntemin bağlıdır.

Nasıl Kredi Kartı Borç Etkileri Sizin Kredi Skorlar

Kredi kartı konsolidasyon kredi puanlarını nasıl yardımcı olabileceğini anlayabiliriz önce, kredi kartı borcu ilk etapta bu numaraları nasıl etkilediğini anlamak yararlı olur. Bildiğim kadarıyla kredi puanları ile ilgili olarak, yüksek kredi kartı kullanımı iyi bir şey değil. Aslında, tam tersi.

Kredi puanlama modelleri, Fico ve VantageScore gibi, kredi kartı limitleri ve dengeleri arasındaki ilişki çok dikkat üzere tasarlanmıştır. Bu döner kullanım oranı olarak bilinir. Eğer kredi limitinin daha kullandıkça, sizin kullanım oranı artar döner. Bu hemen hemen her zaman kredi puanlarını düşürür.

Kredi Kartı Borç birleştirin En İyi Yolları

Borcunu birleştirmek Birden ödenmemiş hesap bakiyelerini alıp bunları birbirine birleştiren bir süreçtir. Özellikle kredi kartları ile, borç pekiştirmek birden fazla yolu vardır. İki popüler seçenekler şunlardır:

  • Bakiye transferi : Bir bakiye transferi diğer kredi kartlarına dengeleri ödemek için başka bir kredi kartı hesabı (yeni veya mevcut) kullanmayı gerektirir. Bir alt-faiz kartına yüksek faiz kartlarından dengeleri taşımak – hatta bazen% 0 Nisan tanıtım dönemle.
  • Kişisel kredi:  Bir bireysel kredi veya güvenli olmayan taksitli kredi sizin döner kredi kartı hesapları üzerinde bakiyeleri ödemek için kullanılabilir. Bu durumda, size çeşitli kredi kartı borçlarını ödemek amacıyla tek kredi biçimindeki para ödünç alıyoruz ve tek kredi borcunu edeceğiz.

Konsolide zaman Kredi Puanlarını yardımcı olur

Eğer akıllıca sürecini yönetmek durumunda, kredi kartı borç konsolidasyon kredi puanlarını yükseltmek verebilecek iyi bir şans var.

Kredi kartlarında yüksek kullanım oranı, potansiyel olarak aşağı yönlü puanları sürebilirsin unutmayın. Eğer kredi kartı bakiyeleri tüm ödemek için kişisel kredi kullandığınızda taksitli bir kredi ile döner borcunu ödeme yapıyorsanız, çünkü döner kullanım için% 0 düşer. Eğer borç aynı miktarda varken, yeni borç artık kabul kredi kartı borcu.

Eğer yeni bir denge transferi kartına kredi kartlarını güçlendirmek Tabii ki, eğer, sizin döner kullanım oranı kadar azaltılabilir olmayacaktır. teaser oranı süresi sona ermeden önce borcunu ödemek eğer düşük giriş oranı ile denge transferi kartı potansiyel ilgi alanına ücretleri daha çok tasarruf olabilir, ama senin puanlarına olumlu etkisi olarak farkedilebilir olmayabilir.

Potansiyel Sorunları

En azından olası dezavantajlarını düşünmek için bir an almadan kredi kartı borcunu pekiştirmek karar olmamalıdır. konsolidasyon genellikle tasarruf ve kredi puanlarını yardımcı olabilir rağmen, çok iyi yönetilen değilse süreç geri teper olabilecek bir şans var.

Bazen insanlar kredi kartlarını pekiştirmek ama temiz bir barut yanılsama ile, sonunda da fazla borca ​​girmek. Eğer yeni bir kredi veya denge transferi ile mevcut kredi kartı bakiyeleri ödemek varsa, aradan o eski harcama alışkanlıkları koymak zorunda.

Eğer mevcut kredi kartlarını kullanmaya devam ve belirli bir ayda ödemek için Ödeyebileceğinizden daha fazla harcama, büyük olasılıkla iki katı kadar borç içinde sonuna kadar gidiyoruz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.