Nasıl Kredi Kartı Suçluluğu İşleri

Home » Credit and Debt » Nasıl Kredi Kartı Suçluluğu İşleri

Nasıl Kredi Kartı Suçluluğu İşleri

Açık ve iyi durumda kredi kartı tutmak için, kredi kartı anlaşması zamanında aylık kredi kartı ödeme yapmak için gerektirir. Aksi halde ödeme gecikmiş olarak kabul edilecektir, vadesinde bitiş saatinden en az asgari ödemek zorundadır. Kredi kartı ödeme Eksik suçlu olma riski size verir. Kredi kartı suçluluğu kredi puanı etkileyebilir ve onaylanmış herhangi bir yeni kredi tabanlı uygulamalar almak yeteneğini etkileyebilir.

Kredi Kartı Gecikmesi nedir?

Kredi kartı suçluluğu ödemenizi gösteren bir kredi kartı durumu 30 gün veya daha fazla vadesi geçmiş olmasıdır. Zaman içinde bu noktada, geç ödeme durumu kredi büroları rapor alır ve kredi raporda yer alır. Geç ödeme hesabınıza eklenir ve kredi kartı veren kuruluş, çağıran e-posta göndererek, ya da tekrar hesabınızda yakalanmış almak için mektuplar göndererek başlayabilir

Ödeme 60 gün suçlu olduğunu sonra, kredi kartı veren kuruluş ceza hızı nedeniyle faiz oranını yükseltmek için izin verilir. ceza oranı altı ay süreyle yürürlükte kalacak. Zamanında altı ardışık ödemeleri yaptıktan sonra oran mevcut denge normale döner. Kredi kartı veren kuruluş kredi kartınıza yeni alımlar için efektif oran tutmaya izin verilir.

Kredi Kartı Suçluluğu Oranları

Hanelerin borç taşıma nasıl Milli kredi kartı suç oranları gösterebilir. Yükselen suç oranları insanlar borçlarını ödemek için yeterli para yoksa ve daha büyük ekonomik sorunların habercisi olabilir anlamına gelebilir. 2018 yılının ilk çeyreğinde, ilk 100 dışındaki ticari bankalarda kredi kartı suç oranları yüzde 5,9 arttı, rapor Business Insider . Takip oranı Finansal Kriz öncesinden bu yana yüksek olmamıştır.

Buna karşılık, 100 büyük bankaları kazançlı kredi kartı teklifleri ile yüksek kredi puanları ile tüketicileri çekmek için bu bankaların yeteneği yardımcı 2,48 oranında bir kredi kartı suçluluğu oranı var.

Ciddi kredi kartı suç oranları TransUnion açıklanan verilere göre, 2017 yılının ilk çeyreğinde 2018 vs 1.69 oranında ilk çeyreğinde 1,78 oranında yükselmiştir. nedeniyle 90 veya daha fazla gün geçmiş hesaplar ciddi suçlu kabul edilir. Birçok kredi kartı sağlayıcıları Ayrıca hesap ciddiye suçlu bir kez ödeme yapmak için yeteneğinizi askıya alın.

Ne Kredi Kartı Suçluluğu sonra Olur?

Kredi kartı suçluluğu yolun sonu değildir. Tüketiciler kredi kartı ödemelerinde yakalamak ve iyi durumda onların hesabını geri getirmek için bir şans var. Eğer tüm vadesi geçmiş dengesini ödemek zorundadır artı faiz ve birikmiş gecikme ücreti – Yine yakalanmak daha mal olacak. Eğer vadesi geçmiş bakiyesini ödemeyi göze alamaz, tekrar yukarı yakalanmadan seçeneklerinizi öğrenmek için kartı veren kuruluşla iletişime geçin. Tüketici kredi danışmanlık Eğer birden fazla kredi kartlarında suçlu yapılmalı, özellikle ödemelerinizdeki yakalandığını için başka bir seçenek olabilir.

Aksi kredi kartı bakiye suçlu kalırsa, sonunda kapatılacak ve ücret-off. Kredi kartı ödeme 180 gün geçmiş kez olur. Bir kredi kartı bakiye-off tahsil edildikten sonra, artık tekrar yakalamak ve tekrar hesabınızı güncel getirmek için fırsat var. tüm denge nedeniyle ve orijinal alacaklı ile onu ödemek için başarısız olursa bir koleksiyon ajansı gönderilebilir.

Kredi Raporu itibaren bir Kredi Kartı Gecikmesi kaldırıldı Olabilir?

Negatif bilgileri kredi raporuna eklendikten sonra, onu eksik, yanlış ise genellikle yalnızca, kaldırılmadan doğrulanamayan veya kredi raporlama zaman sınırı geçmiş. Kredi raporu hatalı bildirilen kredi kartı suçluluğu içeriyorsa, o araştırıldı ve kaldırılması için bir kredi raporu anlaşmazlık gönderebilir. itirazınızı destekleyebilir sahip herhangi bir kanıt bir kopyasını gönder.

Aksi takdirde, bir doğru olarak rapor kredi kartı suçluluğu çıkarmadan dayanıklı. Kredi kartı veren kuruluşlar yasal olarak sürece doğru olup negatif bilgileri bildirmek için izin verilir. Kredi kartı veren kuruluş tekrar ödemelerinizdeki yakalarsa suçluluğu kaldırmak için istekli olabilir.

Eğer ödemeler yetişmeye, kredi kartı suçluluğu kaldıramazsınız bile daha hasar görmesini olmanın ücret-off ve kredi hesap önlemek için önemlidir. Ne kadar erken tekrar yakalanmak, ne kadar erken zamanında ödemeleri ile kredi puanı yeniden başlayabilir. Eğer yakalamak sonra, hesap durumu ödemeleriniz zamanında halen olduklarını gösterecektir. Yedi yıl sonra, hesap için olumsuz ayrıntılar kredi raporu kapalı düşecek.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.