Ne Sıkıntılı Borç Yatırım ve Nasıl Çalışır?

Home » Investing » Ne Sıkıntılı Borç Yatırım ve Nasıl Çalışır?

Ne Sıkıntılı Borç Yatırım ve Nasıl Çalışır?

şirketlerin mali sıkıntı olduğu zaman, sık sık yatırımcılar para iri toplamları ile deplasmanda yürüyen duymak. Bu sezgilere aykırı görünüyor, ama yatırımcılar ziyade kendi stok yerine şirketin borcunu satın almış olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu genellikle sıkıntılı borç yatırım denir ve bu hedge fonları ve birçok kurumsal yatırımcılar arasında yaygın bir uygulamadır.

sıkıntılı borç yatırım ile, bir yatırımcı bilinçli bir de sorunlu bir şirket genellikle borcunu satın alan indirim-ve şirket çapında dönerse kar amaçlamaktadır.

Bir şirket iflas bile Birçok durumda, yatırımcılar hala ödemeler ile yürüyüp, ve bazı durumlarda, sıkıntılı borç yatırımcılar aslında sorunlu şirketin sahipleri olarak sonunda.

Ucuz üzerine Borcunu alınıyor

Orada “sıkıntılı” olarak bir borç kategorize zaman hiçbir sıkı kural fakat genel olarak borç onun nominal değer önemli bir indirim seviyesinden işlem anlamına gelir. Yani, örneğin, sen 200 $ için 500 $ bağı satın almak mümkün olabilir. Borçlu varsaymak riski altında olduğundan bu durumda, indirim geliyor. şirket iflas giderse Gerçekten de yatırımcılar para kaybedebilir. yatırımcılar bir dönüş olabilir inanıyoruz ve sonuçta sağ kanıtlanmıştır etmişse, o zaman borç değeri önemli ölçüde yukarı gidip görebilirsiniz.

Bir şirket kendisini etrafında dönerse yerine borcun bir şirketin hisse senetlerini satın alan bir yatırımcı borç yatırımcılar daha fazla para yapabiliriz. Bir şirket iflas giderse, hisse senetleri, onların tüm değerlerini kaybedebilir.

Borç, diğer taraftan, yine bir geri dönüş olmaz bile bazı değerini korur.

Kontrolünü kazanma

Bir yatırımcı bir şirketin sıkıntılı borç satın aldığında onlar sadece alışveriş yapıyorsanız ancak genellikle iş bazı kontrolü ile sona erecek. sıkıntılı borcun büyük miktarlarda satın Hedge fonlar gibi varlıkları genellikle kendilerini sorunlu firma ile aktif bir rol almasına izin şartlarını müzakere edecek.

Ayrıca, sıkıntılı borç yatırımcılar bir şirket iflas giderse geri ödenen öncelikli konumunu elde edebilir.

Bir şirket Bölüm 11 iflas ilan ederken, mahkeme genellikle para borçlu alacaklı öncelik sırasını belirleyecektir. sıkıntılı borç karışanlar önde hissedarlar ve hatta çalışanların, sık sık ödenen ilk insanlardan bazıları. Bazen bu alacaklılar aslında bir şirketin sahipliğini alarak sonuçlanabilir. Bu durumda onlar etrafında şirketi dönüm başarılı olursa, sıkıntılı borç yatırımcılar bir servet yapabilir.

Risk yönetimi

Herzaman böyle bir hükümet veya kurumsal bağın şeklinde olduğu gibi bir yatırımcı alımları borç, onlar varsaymak borçlu riski vardır. en yatırımcılar paralarını geri alma olasılığını belirlemek için bir borçlunun kredi incelemek için teşvik edilmektedir nedeni budur. daha az kredi verilmeye kuruluşlardan borç yatırımcı için daha yüksek bir geri dönüş sağlıyor niçin temerrüt riski de.

sıkıntılı borç yatırım ile, şirket iflas giderse uzakta hiçbir şey yürüyen yatırımcının çok gerçek bir riski vardır.

sıkıntılı borç yatırım meşgul yatırımcılar, özellikle büyük hedge fonları, genellikle gelişmiş modelleri ve test senaryolarını kullanarak, riskin çok sağlam analizler gerçekleştirebilir.

Ayrıca, bu fonlar bunlar bir yatırım kusurlu olsa dahi fazla pozlanmış değildir böylece diğer firmalar ile ortaklık, ne zaman, olası riskleri yaymak de genellikle çok yetenekli ve.

En önemlisi, yetenekli serbest fon yöneticileri yatırım içinde çeşitlendirme değerini anlıyoruz. Bu sıkıntılı borç bir çit fonun tam portföyünün önemli bir yüzdesini içermesinden düşüktür.

Ortalama Yatırımcılara Sıkıntılı Borç

Genel olarak konuşursak, Average Joe sıkıntılı borç yatırım dahil olmak gitmiyor. basitçe ve çok daha az riskli olduğu için çoğu kişi hisse senedi ve standart tahvil yatırım daha iyi. isterlerse bireysel bu pazara erişmek için Fakat mümkündür. Bazı şirketler bir portföyün parçası olarak sıkıntılı borç yatırım veya sıkıntılı borç dahil yatırım fonlarını sunuyoruz.

Franklin Templeton Investments Franklin Karşılıklı Görev Fonu [NYSE: MQIFX], örneğin, değerinin şirketler ve nakit ile birlikte kendi işletmelerinde sıkıntılı borç içerir. Oaktree Sermaye bireysel yatırımcılar özel araçlarla aracılığıyla sıkıntılı borç erişim sunan başka firmasıdır.

yatırımcılar borç teklifleri sıkıntılı olanaklarını anlamak için yararlı olur, ama nadiren tipik emeklilik portföyünde mantıklı. hisse senetleri, yatırım fonları ve yatırım derecesi bağları ile tutunan çoğu insan için zenginlik için daha güvenli ve daha mantıklı yoldur.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.