Ne zaman bir Kredi Kartı kapatın Güvenli mi?

Home » Credit and Debt » Ne zaman bir Kredi Kartı kapatın Güvenli mi?

Ne zaman bir Kredi Kartı kapatın Güvenli mi?

Sen iyi bir kredi puanlarını korumak için çok çalışıyoruz, ama gerçek bile bir görünüşte masum bir hata çabalarınızı geri almak için bir potansiyele sahip olmasıdır. Geç ödemeler, tahsilat hesaplarına veya kredi kartlarını maxing gibi Kredi hataları hızla çok daha az çekici bir hale önceden etkileyici kredi puanlarını açabilirsiniz. Yani faiz ödenen ekstra binlerce dolar ekleyebilirsiniz ileride verilecek krediler, daha yüksek faiz oranları anlamına gelir.

eski kredi kartı hesapları Kapanış size puanlarının düşmesine potansiyeline sahip başka bir kredi gaf olduğunu. Ama buna ne olacak bir garanti değil. İstediğiniz veya kapatma gereken bir kredi kartı hesabınız varsa, hala istenmeyen bir hesabın kendinizi ridding ederken kredi puanlarını korumak için alabileceğiniz önlemler vardır.

Kredi Kartları Kapanış Neden Kredi Puan Hurt Can

Bir kredi kartı hesabı ve ne sizin puanları için anlamı kapanış etkisi hakkında oldukça inatçı kredi efsane var. efsane eski bir kredi kartı hesabı kapattığınızda, hesabın yaş faydasını kaybedecek olmasıdır.

Kredi puanları hesaplanırken Fico ve VantageScore gibi Kredi skorlama modelleri aslında senin eski hesabın yaşı ve hesaplarınızın ortalama yaşı dikkate yoktur. Ancak, kendi tarihini kaldırmaz hesabı kapatma – Kredi raporlarından – kendi yaşına dahil.

Kapalı bir hesabın geçmişi kredi raporları kalacak, ancak kredi skorlama modelleri de hesaba yaşını dikkate devam edecektir sadece. Ve daha da iyisi, kapalı bir hesap yaşı devam ediyor. Bugün beş yaşındaki bir kredi kartı kapalı Yani, eğer … 12 ay içinde altı yaşındaki kredi kartı olacak.

Şimdi efsane çürütüldü olduğuna göre, burada gerçek eski kredi kartı hesap puanları zarar olabileceğini kapanış nedeni: Kredi puanlama modelleri dengeler ve kredi kartı hesapları üzerinde kredi limitleri arasındaki ilişkiyi düşünün. Daha spesifik olarak, kredi skorlama modelleri kredi kartı bakiyeleri şeklinde kullanmak nasıl kullanılabilir kredi çok başka bir deyişle, senin döner kullanım oranını hesaplamak veya olacaktır.

Hatta Kullanmadığınız hala açık kartlarında – oran bütün kredi limitleri toplamı bu sayıyı da plastiğe dengeleri ekleyerek ve bölünmesiyle hesaplanır. Yani bir kart kullanmıyor olsanız bile, kullanılmayan kredi limiti düşük olduğu kullanım oranını kalmasına yardımcı olduğu anlamına gelir. bu hesabı kapatmak, derhal kullanılmayan kredi limiti değerini kaybedersiniz, ve puanları olasılıkla bazı miktarda düşecektir. Sık sık kredi kartı hesapları kapatarak tehlikeleri hakkında makaleler okumak nedeni budur.

Bir Kredi Kartı Kapatmak için ihtiyacınız Might Neden

Çoğu durumda, durum kredi puanları üzerindeki potansiyel olumsuz etkisi kullanılmayan bir kredi kartı hesabı kapatma tavsiye edilmez. gerçekten gerekli değilse, muhtemelen açık kredi kartı hesapları bırakmalısınız.

Bu kuralın istisnaları Ancak bulunmaktadır.

Bir ayrılık sonrasında ortak kredi kartı hesabını kapatmanız gerekebilir. Eğer bir kart varken bir itici yıllık ücretli Cüzdanında olabilecek bir kredi kartı hesabı kapatmak isteyebilirsiniz başka örneği. Ve zaman bazı uzun süre kartı kullanarak değil bir hesabın yanlışlıkla kapanmasını neden olabilir. hareketsizlik hiçbir geliri demektir, çünkü kart sağlayıcılar, hareketsizlik nefret ediyorum.

Nasıl Olası olduğunca güvenli bir Eski Kredi Kartı Hesap Kapatma

Ne olursa olsun doğru bir planlama ile, kredi kartı hesabı kapatma için nedeniniz hiçbir kredi puanı zarar çok az bunu yapmak mümkün olabilir.

hesap kapatma sizin döner kullanım oranını yükseltmek çünkü kredi puanlarını zarar verebileceği eski hesabınızı kapatma gerçek nedeni olduğunu unutmayın. Ancak, tüm kredi kartları zaten sonra kullanım oranını artırmaz kullanılmayan bir hesap kapatma, $ 0 dengeleri varsa. Bu nedenle, hesabınızın kapatılması bu durumda kredi puanları üzerinde hiçbir etkisi olması muhtemeldir olacaktır.

Eğer zamanlama düşünmek gerekir kredi kartı hesabı kapatma gerçekten satıyorsanız Sadece güvenli olmak. Eğer bir kredi ya da başka bir kart için başvuruda düşünme eğer kart kapatmayın. Eğer ödünç kapatıp hesabı kapatma kadar bekleyin. Bu şekilde zaten onaylanması gerekir için herhangi bir potansiyel skor damla kaydedin.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.