Ne Zaman Hayat Sigortası var mıdır? Farklı Seçenekler Nelerdir?

Home » Insurance » Ne Zaman Hayat Sigortası var mıdır? Farklı Seçenekler Nelerdir?

Kişisel Hayat Sigortası Strateji – Hayat Sigortası ihtiyacınız varsa bilin Nasıl

Her şey Sen Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat sigortası Ailenizi ve mali destek için size bağlı diğer insanları korumak için tasarlanmıştır. Hayat sigortası hayat sigortası politikası yararlanıcı bir ölüm parası öder.

Yıllar içinde, hayat sigortası da zenginlik veya vergisiz yatırım oluşturmak için seçenekler sağlayacak şekilde gelişmiştir.

Kim Hayat Sigortası SSS İhtiyaçları

hayat sigortası sadece gereken bir ailesi olan insanlar için mi? Eğer hayat sigortası satın ne zaman? Biz bu soruların ve hayat sigortası farklı durumlara dayalı satın almak için iyi bir fikirdir zaman ortak senaryolar geçmesi gerekir. Bu liste zamanı geldi eğer sizin mali danışman bağlantı kurmak ve hayat sigortası seçenekleri bakarak başlamak için karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ben hiçbir Bağımlılarında Varsa Ben Hayat Sigortası İhtiyacım Var?

Kendi cenaze masraflarını karşılayacağını en temel olan hiçbir bakmakla, olsa bile hayat sigortası yararlı olabilir durumlar vardır. diğer birçok sebepleri vardır çok olabilir. İşte hayat sigortası sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak bazı kurallar şunlardır:

Ne Yaşam Sahne At You Hayat Sigortası Satın mı?

Eğer hayat sigortası hakkında bilmeniz gereken ilk şey, sen daha genç ve daha sağlıklı, daha ucuz o olmasıdır.

Sen bağlıdır En Hayat Sigortası Seçimi:

  1. Eğer hayat sigortası istediğiniz Neden (varlıklarını korumak için, zenginlik inşa etmek, aile geçindirmek?)
  2. Ne durumdur
  3. Hayatta ne sahne içinde bulunduğunuz (vb, evleniyor, iş kurma, ev satın, sen okulda olan, çocuk sahibi yapmak)
  4. Kaç yaşındasın
 

10 Farklı Durumlar ve Yolları Hayat Sigortası Kullanabilir

Aşağıda, bu aşamada hayat sigortası satın almak istiyorum neden farklı yaşam evrelerinde hayat sigortası gerekiyor ve belki insanların bir listesidir. Bu liste, hayat sigortası satın almak ve bunu hayat sigortası satın ya da değil içine bakmak için zamanı olup olmadığını anlamaya yardımcı olmak için çeşitli nedenleri göz önünde yardımcı olacaktır.

Bir finansal danışman veya hayat sigorta temsilcisi de farklı hayat sigortası seçeneklerini keşfetmek ve her zaman bir seçim yapmak yardımcı olmak için kendi mesleki görüş bakılmalıdır yardımcı olabilir.

1. Başlangıç ​​aileler

Eğer aile kurmak düşünüyorsanız Hayat sigortası satın alınmalıdır. Kişisel oranları yaşlandıkça ve gelecekteki çocukları gelirinize göre olacak zaman artık o ucuz olacak. Ebeveynler de daha fazla bilgi: Hayat Sigortası Ne Kadar İhtiyacım Var?

2. Kurulmuş Aileleri

Eğer size bağlı bir aile varsa, hayat sigortası gerekiyor. Bu ev dışında çalışan tek eş ya da partneriniz içermez. Hayat sigortası da evde çalışan kişi için dikkat edilmesi gerekmektedir. yerine birinin maliyeti evsel işleri, ev bütçeleme yapmak ve çocuk bakımı hayatta kalan aile için önemli bir mali sorunlara yol açabilir. Ebeveynler de daha fazla bilgi: Hayat Sigortası Ne Kadar İhtiyacım Var?

3. Young Tek Yetişkin

nedeni genellikle hayat sigortası gerekir tek yetişkin kendi cenaze masrafları ödemek olacaktır ya da yaşlı bir üst ya da mali açıdan bakmak olabilir başka bir kişiyi desteklemek durumunda.

İhtiyacınız zaman, kendi yaşı nedeniyle daha fazla ödemek zorunda kalmamak için Ayrıca genç iken hayat sigortası satın düşünebilirsiniz. Yaşlandıkça, daha pahalı hayat sigortası olur ve hayat sigortası tıbbi sınavı ile ilgili sorunlar varsa siz reddettiniz riskine.

tek bir cenaze için para kaynakları da vardır ve bunların gelir bağlıdır başka kişilerin varsa Aksi takdirde, o zaman hayat sigortası bir zorunluluk olmazdı.

İpotek veya Diğer Borcu 4. Kat Malikleri ve İnsanlar

Eğer bir ipotek ile ev satın planlıyorsanız size ipotek sigortası satın almak istiyorsanız, size sorulacaktır. çıkarını korumak ve size ilk ev satın aldığınızda ekstra ipotek sigortası satın almak zorunda önleyeceğini mortgage borcunu kapsayacak hayat sigortası satın almak.

Hayat sigortası eğer ölürsen senin borçlarını ödenmiş olması güvence bir yol olabilir. Eğer borç ve malikanen bunları ödemek için hiçbir şekilde, sizin varlık ve her şey ölmek Eğer kaybolabilir için çalışmış ve önemsediğiniz birine geçirilen almazsınız. Bunun yerine, emlak senin varislerine geçebileceğini borç ile bırakılabilir.

5. Sigara Çocuk Çalışma Çiftler

Onlar hayat sigortası isteyeyim eğer bu durumda Hem kişiler karar vermelidir. Onların ortak vefat gerekiyorsa her iki kişi yalnız üzerinde rahat bir yaşam hissetmek bir gelir getiren, o zaman hayat sigortası onların cenaze masraflarını karşılamak istiyorsa haricinde gerekli olmayacaktır.

Ama, belki bazı durumlarda bir çalışma eş gelire daha katkıda veya sürece, sonra daha iyi finansal durum onların önemli diğer bırakmak için mali yük olmaz hayat sigortası satın almak gibi, bu bir seçenek olabilir ister. düşük maliyetli bir hayat sigortası seçeneği için Vadeli Hayat Sigortası içine bakmak veya ilk olması die düşünün yalnızca bir politika için ödeme ve ölüm yardımı İlk ölen gider hayat sigorta poliçeleri.

Onların Work sayesinde Hayat Sigortası Var 6. İnsanlar

Yapıtınızla hayat sigortası varsa, yine de kendi hayat sigortası poliçesi satın olmalıdır. Yalnızca iş yerinde hayat sigortası güvenmemelisiniz nedeni işinizi kaybetmek veya iş değiştirmeye karar verebilecek ve bunu yaptıktan sonra, o hayat sigortası kaybederler. Stratejik bir işverenin elinde hayat sigortası bırakmak ses değil. yaşlı Eğer hayat sigortası olur daha pahalı olsun. Sen her zaman işinizi kaybetseniz bile bazı hayat sigortasına sahip olduğundan emin olmak için küçük bir yedekleme politikası satın daha iyi.

7. İş Ortakları ve İş Sahipleri

Eğer bir iş ortağı var ya bir iş sahibi ve size güvenerek insanlar varsa, iş yükümlülükler bakımından ayrı bir hayat sigortası poliçesi satın düşünebilirsiniz.

8. Alış Hayat Sigortası Kişisel Ebeveynler üzerinde 

Çoğu insan, bir strateji olarak düşünmek kullanıldıktan ve yapılacak akıllı bir şey olabilir almayın. Eğer onlara çıkar politikası yararlanıcı olarak kendinizi koyarsanız Ailen üzerinde Hayat sigortası size bir ölüm yardımı güvence altına alır. Onların prim ödüyorsanız Ailenin öldüğünüzde kendini ve investment.This yol güvenliğini sağlamak için vazgeçilmez bir yararlanıcıyı yapmak emin olmak, sen hayat sigortası miktarını güvenli. Ailen yeterince genç iken Bunu yaparsanız, bu bir mali sağlam yatırım olabilir.

Ayrıca onlar için de uzun süreli bakım satın alma veya onlar bakmak düşündüren bakarak kendi finansal istikrarı korumak isteyebilirsiniz. onların çocukları üzerindeki mali yükünü yaşlandıkça veliler hasta düşmek Genellikle zaman çok büyüktür. Bu iki seçenek aksi takdirde düşündüm olmayabilir finansal koruma sağlayabilir.

Çocuklar için 9. Hayat Sigortası

Çoğu insan hiçbir bağımlıları ve bunların ölümü halinde var çünkü yıkıcı olacaktır rağmen çocuklar hayat sigortası gerekmez öneririm, hayat sigortası yararlı olmaz.

Çocuklar İçin Hayat Sigortası Satın 3 Nedenleri 

  1. Çocuklarınızın sonunda bir hastalık alma dert edin. Bazı aileler nedeniyle kalıtsal risklere çocuklarının uzun vadeli sağlığı hakkında endişeleri var. ailesi sonunda, bu onları sigortalanamaz bulunabilmesi korkuyorsa, kendi aileleri için hayat sigortası gerektiğinde sonradan tıbbi sınav başarısız dert kalmaz sonraki yaşamında, o zaman onlar çocuklarının hayat sigortası satın düşünebilir. Bazı kişiler de çocuklar için kritik hastalık sigortası bak.
  2. onları hayata İyi bir başlangıç ​​yapmak yardımcı olmak için erken yetişkinlik ulaşmak gibi bazı insanlar çocuklar için hayat sigortası satın. Kalıcı hayat sigortası poliçesi onlar için tasarruf inşa etmek ve onlara kendilerine ait bir ailem var, ya da zamana göre kendisi için ödediği bir hayat sigortası için bir fırsat vermek için bir yol olabilir onlar için nakit bölümünü kullanmak istiyorsanız büyük bir satın alma için karşı ödünç. Çocuklar için Hayat sigortası onlara bir hediye olarak satın alınabilir.
  3. Eğer bir çocuğun ölümü ile başa yardımcı ve bir şey onların da başına olsaydı cenaze masraflarını karşılamak için ölüm yardımının çeşit almak isteyeyim edin. Bir çocuğun kaybı yıkıcı ve çocukların maddi destek sağlamaz, ancak bunlar aile içinde önemli bir rol oynayabilir ve birçok levels.The kaybı üzerindeki etkileri olabilir onların kaybı çok zor çalışmak için yapmak olabilir ve uğrayabileceği finansal kayıplar, psikolojik yardıma ihtiyaç veya bunların çıkmasından ötürü çocukları hayatta kalan yardıma gerektirir.
 

Çocuklar, çoğunlukla, hayat sigortası gerekmez, ancak bir stratejinin parçası ise, çocuklar için hayat sigortası Yukarıdaki nedenlerle dikkate şey olabilir. Her zaman size çocuklar için düşünebiliriz tasarruf veya sigorta diğer olanakları ile yukarıdaki nedenlerden seçeneği tartın.

10. Yaşlı

Destek için gelirinize göre insan yok sürece size cenaze masrafları için ödeme ya da bir şekilde para bırakmak istiyorum karar vermek başka araçlara sahip değil sürece, hayatta bu aşamada hayat sigortası, gerekli olmaz mirası. Eğer Mal varlığının değerini korumak istiyorsanız hayat sigortası hakkında yararlı bir başka şey daha eski ise, vergi tasarrufu elemanlarıdır. sizin daha sonraki yıllarda hayat sigortası satın vergi avantajları sağlayabilir eğer anlamak için emlak avukat veya mali planlayıcısı ile konuşmalısınız.

Bu yaşta hayat sigortası Satın alma çok pahalı olabilir.

Hayat Sigortası Stratejisi olarak koruyun ve Build Wealth

Hayat sigortan satın aldığınızda size ölürse ailenizle veya bakmakla yaşam tarzını korumak için arıyoruz.

Bunu birincil hedefi ise, düşük maliyetli hayat sigortası sizin için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Ayrıca her iki potansiyel vergi avantajları ile veya Kurtulanların hayat sigortası durumunda olduğu gibi, bir miras olarak para bırakmak istiyorsanız veya aile zenginliğini inşa etmek için bir yol olarak bakmak olabilir.

Ayrıca bütün hayat sigortası veya ayrıca nakit değerlerini ve yatırımlarını sunan evrensel hayat sigorta poliçeleri durumunda, kendi finansal istikrarı sağlamak için bir yol olarak hayat sigortası satın alabilir. yaşayanlar hayat sigortaları ile Politikaların Bu tür, aynı zamanda hayat sigortası birçok kez borç potansiyelini sunuyoruz.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.