Obligāciju pamati: Kas ir Obligācijas?

Home » Investing » Obligāciju pamati: Kas ir Obligācijas?

Kas ir “Bond”

Obligāciju pamati: Kas ir Obligācijas?

Obligācija ir parāds investīcijas, kad investors kredīti naudas vienībai (parasti uzņēmuma vai valdības), kas speciāli aizņemas līdzekļus uz noteiktu laiku pie mainīgu vai fiksētu procentu likmi. Obligācijas tiek izmantoti uzņēmumi, pašvaldības, valstis un suverēnu valdību piesaistīt naudu un finansētu dažādus projektus un aktivitātes. Īpašnieki obligācijas ir debtholders, vai kreditori, emitenta.

Salaužot “Bond”

Obligācijas parasti tiek sauktas kā vērtspapīri ar fiksētu ienākumu, un ir viena no trim galvenajām vispārējām aktīvu klasēm, kā arī krājumu (akcijas) un naudas ekvivalentu. Daudzi korporatīvo un valdības obligācijas tiek publiski tirgoti biržās, bet citi tirgo tikai pār-the-counter (OTC).

Kā Obligācijas Work

Ja uzņēmumi vai citas struktūras, ir nepieciešams piesaistīt naudu, lai finansētu jaunus projektus, uzturēt pastāvīgu darbību, vai refinansēt esošos citus parādus, tās var emitēt obligācijas, tieši investoriem, nevis saņemt aizdevumu no bankas. Kam ir parādi, struktūra (izsniedzējs) izsniedz obligācijas, kas ar līgumu teikts procentu likmi (kuponu), kas tiks izmaksāta, un laiku, kad Aizdevuma līdzekļi (obligāciju pamatsummas) jābūt atpakaļ (dzēšanas datums).

To izsniegšanu cena obligācijas parasti noteikts nominālvērtību, parasti $ 100 vai $ 1000 nominālvērtības vienu atsevišķas obligācijas. Faktiskā tirgus cena obligācijas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp kredīta kvalitāti emitenta, laiku, līdz termiņa beigām, un kupona likme, salīdzinot ar vispārējo procentu likmju vidē laikā.

Piemērs

Jo fiksētu likmi kupona obligācijas būs jāmaksā pašu procentuālo nominālvērtības laika gaitā, tirgus cena obligāciju svārstīsies kā kupona kļūst vēlama vai nevēlama, ņemot vērā spēkā esošās procentu likmes noteiktā brīdī. Piemēram, ja obligācija tiek izsniegts, kad valdošie procentu likmes ir 5% pie $ 1,000 nominālvērtību ar 5% gadā kuponu, tas radīs naudas plūsmas 50 $ gadā uz Obligācijas turētāja. Obligācijas turētājs būtu vienaldzīgi, lai iegādājoties obligācijas vai saglabājot to pašu naudu dominējošo procentu likmi.

Ja procentu likmes samazināsies līdz 4%, obligāciju turpinās maksāt no 5%, padarot to pievilcīgāku iespēju. Investori iegādāsies šīs obligācijas, solīšana cenu līdz ar uzcenojumu, līdz spēkā esošo likmi par obligāciju vienāds 4%. No otras puses, ja procentu likmes pieaug līdz 6%, 5% kupons vairs nav pievilcīgs, un obligāciju cena samazināsies, pārdot ar atlaidi, līdz tas ir efektīvs likme ir 6%.

Sakarā ar šo mehānismu, obligāciju cenas pārvietot apgriezti ar procentu likmēm.

Raksturojums Bonds

 • Lielākā daļa obligācijas dažas kopīgas pamatīpašības, tostarp:
 • Sejas vērtība ir naudas summa obligāciju būs vērts tās termiņam, un tas ir arī atsauces summa obligāciju emitents izmanto, aprēķinot procentu maksājumus.
 • Kupona likme ir procentu likme obligāciju emitents maksā par nominālvērtību obligācijas, kas izteikta procentos.
 • Kupona datumi ir datumi, uz kuriem obligāciju emitents veikt procentu maksājumus. Tipiski intervāli ir gada vai pusgada kupona maksājumiem.
 • Termiņš ir diena, kurā saite nobriedīs un obligāciju emitents maksā Bond turētājam nominālvērtību obligācijas.
 • Problēma cena ir cena, par kādu obligāciju emitents sākotnēji pārdod obligācijas.

Divas iezīmes obligācijas – kredīta kvalitāte un ilgums – ir galvenie faktori, kas nosaka kādas obligāciju procentu likmes. Ja emitents ir slikta kredītu reitingu, risks noklusējuma ir lielāks un šīs obligācijas tendence tirdzniecības atlaidi. Kredītreitingi tiek aprēķināti un izsniedz kredītreitinga aģentūras. Obligāciju dzēšanas termiņus var svārstīties no dienas vai mazāk, lai vairāk nekā 30 gadus. Jo ilgāk obligāciju termiņš, vai ilgumu, jo lielākas izredzes, blakusparādību. Ilgāka termiņa obligācijām mēdz būt zemāka likviditāte. Sakarā ar šiem atribūtiem, obligācijas ar garāku laiku līdz termiņam, parasti tiek augstāku procentu likmi.

Apsverot bīstamība obligāciju portfeļu, investori parasti uzskatām ilgumu (cena Jūtīgums pret procentu likmju izmaiņām) un izliekumu (izliekuma ilguma).

obligāciju emitenti

Ir trīs galvenās kategorijas obligācijām.

 • Korporatīvās obligācijas izsniedz uzņēmumiem.
 • Municipālās obligācijas emitē valstis un pašvaldībām. Municipālās obligācijas var piedāvāt beznodokļu kupona ienākumu iedzīvotājiem šajās pašvaldībās.
 • ASV Valsts kases obligācijas (vairāk nekā 10 gadi līdz dzēšanai), piezīmes (1-10 gadu ilgu termiņu) un rēķini (mazāk nekā viens gads līdz termiņa beigām), tiek saukti vienkārši “kasēs.”

Šķirnes Bonds

 • Nulles kupona obligācijas nemaksā regulāri kuponu maksājumus, un tā vietā tiek emitē ar diskontu, un to tirgus cena, iespējams, konverģē uz sejas vērtība pēc termiņa beigām. Atlaide nulles kupona obligāciju pārdod būs līdzvērtīgs raža līdzīga kupona obligācijas.
 • Konvertējamas obligācijas ir parāda instrumenti ar iegulto zvanu iespēju, kas ļauj obligāciju turētājiem, lai pārveidotu savu parādu uz Noliktavā (kapitāla), kādā brīdī, ja akciju cena sasniedz pietiekami augstā līmenī, lai padarītu šādu konversiju pievilcīgu.
 • Daži korporatīvās obligācijas ir pieprasīts, kas nozīmē, ka uzņēmums var zvanīt atpakaļ obligācijas no debtholders ja procentu likmes kritums pietiekami. Šīs obligācijas parasti tirgoties ar piemaksu nav pieprasāmo parāda dēļ riskam tikt saukta prom, kā arī sakarā ar to relatīvo deficītu šodienas obligāciju tirgū. Citas obligācijas ir putable, kas nozīmē, ka kreditori var likt obligāciju emitentam, ja procentu likmes pieaug pietiekami.

Korporatīvo obligāciju mūsdienu tirgus daļa ir tā sauktā bullet obligācijas, bez iegulto iespējām, kuru visa seja vērtība tiek samaksāts uzreiz no termiņa.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.