Osobné Dlh nie je nástrojom

Home » Credit and Debt » Osobné Dlh nie je nástrojom

Osobné Dlh nie je nástrojom

Snáď najväčším dôvodom, že ľudia dostať sa do hlbokej dlhovej diery, ktoré si kupujú do myšlienku, že osobné dlh je nástroj, ktorý im umožní získať to, čo chcú teraz, skôr než by museli čakať.

Chcete dom teraz? Získať hypotéku.

Chcete auto teraz? Získať auto úver.

Chcete sa vrátiť do školy teraz? Získať študentskú pôžičku.

Chcem tu pár AirPods teraz? Vytasiť kreditnej karty.

Chcú spálne teraz nastavená? Zaregistrujte sa na splátkovom kalendári.

V každom jednom z týchto situácií, človek je stále niečo, čo chcú – nie je treba, chcú – práve teraz, bez toho aby museli platiť za to práve teraz. Namiesto toho, že osoba, ktorá má platiť za to je ich budúce ja, a že budúce ja bude musieť zaplatiť viac , než je cena štítku.

Chcú $ 200,000 dom teraz? Prihláste sa o 30 rokov $ 200,000 hypotéku vo výške 4% a ste uvedenie svoje budúce ja na háku za $ 343.739.

Chcete $ 25,000 auto teraz? Zaregistrovať sa do 60 mesiacov $ 25,000 auto úver na 3,25% a ste uvedenie svoje budúce ja na háku za $ 27.120.

Chcete sa vrátiť do školy po dobu 4 rokov na $ 10,000 za rok? Zaregistrovať sa do 10 rokov $ 40,000 študentskú pôžičku vo výške 5% a ste uvedenie svoje budúce ja na háku za $ 50.911.

Začínaš obrázok. Niečo teraz, zaplatiť viac neskôr.

Je tu háčik: je to takmer nikdy niečo, čo je potrebné práve teraz. Iste, mali by ste byť schopní robiť veci pre potrebujú študentské pôžičky teraz a možno argumentovať na hypotéku, ale nie je takmer žiadny iný dlh, ktorý predstavuje nutnosť (Nie som presvedčený o tom, tí dvaja sú potrebné , a to buď, ale aspon je tam debata).

Naopak, tieto veci sú všetky veci, ktoré chcete . Chcete, aby lesklé auto. Chcete túto novú spálňu set. Chcete tie AirPods. Chcete namiesto toho domu do bytu.

Takže, poďme sa trochu zmení ten obraz. Poďme sa pozrieť na dlh ako nástroj na získanie čo chcete.

Skôr sa pozrieť na dlh ako pasca na myši s vec, ktorú chcete je lahodné syry návnady do pasce. Pokiaľ ide o vaše financie, to je oveľa silnejší a presnejší metafora.

Si myš, a chcete, aby syr. Je tam len tak sedeli priamo pod holým nebom. Jediné, čo musíte urobiť, je ísť chytiť to … ale potom trap zostúpi na vás.

Si človek, a chcete, aby auto / AirPods / Spálňu / domu. Je tam len tak sedeli priamo pod holým nebom. Jediné, čo musíte urobiť, je ísť chytiť to … ale potom trap zostúpi na vás.

V oboch prípadoch je všetko, čo je naozaj potrebné, je trochu trpezlivosti.

Myš možno len čakať, až sa všetci prejde do režimu spánku a potom nájazd kuchyne, bez nástrah.

Môžete začať dávať peniaze stranou na vec, ktorú chcete, a keď ste uložili dosť stačí ísť kúpiť to z vlastného vrecka.

Napriek tomu v oboch prípadoch, keď netrpezlivosť víťazí, začne bolesť.

Nepozerajte sa na tejto kreditnej karty ako nástroj. Skôr je to pasca, zamaskované ako nástroj. To isté platí aj pre toto auto úver a že tarifa a často tejto hypotéky.

Čo chytré myšou robiť, keď sú konfrontovaní s pasca na myši? Vyhýbajú pasce úplne, inak by vymyslieť nejaký spôsob, ako sa dostať na syr z pasce, bez toho aby ich niekto odhalil.

Tie by mali platiť rovnaké dva triky vo svojom živote.

Vyhnúť pasce Úplne

To je lepšie stratégie pre väčšie predmety, veci, ktoré by mohli “kúpiť” s veľkou úveru so zárukou ako auto alebo dom.

Skôr než kupovať veľkú položku práve teraz, budete čakať na chvíľu a vytvoriť mesačné “platby” na sporiaci účet alebo investičný účet miesto.

Napríklad, povedzme, že chcete kúpiť neskoré model ojazdený automobil a plánujú požičať $ 15,000, aby tak urobili. Máte dobrý kredit, takže môžete získať 60 mesiacov pôžičku na 3,25%, alebo 271 $ za mesiac.

Tu je to vec: skôr ako stráviť 271 $ mesačne po dobu 60 mesiacov na tejto pôžičky, môžete jednoducho dať $ 250 za mesiac na sporiaci účet po dobu 60 mesiacov a kúpiť auto v hotovosti. Že ušetrí 21 $ za mesiac. Prípadne by sa dala 271 $ mesačne do úspor a tam za 55 mesiacov, čo eliminuje posledných päť “platby.”

Keď myš sa vyhne pasce úplne a len trpezlivo čaká na nočný myš takmer vždy končia s mnohými možnosťami viac potravín a oveľa väčšiu flexibilitu, keď príde čas, aby si jedlo z nočnej kuchyne.

Keď sa vyhnúť pasce úplne a len ušetriť až peniazom sami, takmer vždy skončiť s viac peňazí vo vrecku a oveľa väčšiu flexibilitu, keď príde čas, aby skutočne vykonať nákup.

Získať syr Bez Trap

Tento prístup funguje lepšie pre menšie nákupy, ako sú AirPods alebo možno novú spálni sady zmienil.

Tu, skôr než len s použitím dlh kúpiť to, čo chcete, stačí urobiť pár životný štýl prísť s peniazmi. Jete veľmi striedmo doma celý mesiac a naraz si môžete dovoliť AirPods. Predávate veľa nevyužité a nechcené veci zo svojho šatníka a zrazu si môžete dovoliť sadu spálne.

Inými slovami, ak je tu niečo menšie, ktoré chcete, je pravdepodobné, že hotovosť je potrebné ju kúpiť, je už k dispozícii vo svojom živote a môžete uvoľniť to len o robiť nejaké lepší životný štýl.

Na druhú stranu, mohli by ste hodiť tie $ 160 AirPods na 29,9% apríla kreditnej karty a zaplatiť $ 5 za mesiac zaplatiť ho …, ale budete platiť po dobu 65 mesiacov a budete nakoniec zaplatí viac v záujme samotnej než náklady na AirPods (Jo, $ 324 celkom).

Keď sa myš nájde spôsob, ako zaklopať syr off pasce bez toho aby sa chytil do pasce, myš dostane požadovaný sviatok práve teraz, bez toho by bol zapletený do zovretia pasce.

Keď sa nájsť spôsob, ako prísť s peniazmi na nákup, čo chcete, bez toho aby sa zaplietli do dlhov kreditných kariet, môžete skončiť (opäť) s viac peňazí vo vrecku v dlhodobom horizonte a s položkou v ruke celkom rýchlo.

záverečné myšlienky

Vzhľadom k tomu, úver je tak k dispozícii aj úvery sú zvyčajne len o formu alebo dva preč, dlh javí ako takú vhodnou voľbou, ak chceme niečo urobiť. Často sme prejdite túto kartu tak rýchlo, že sme sotva premýšľať o tom, alebo sa vyplniť tie formuláre pri počúvaní predavača postrkovať nás dopredu.

Finančný úspech je o zamedzení pasce naháňať tie pokušenia.

Ak môžete použiť len trochu trpezlivosti a nejaký ochotu zachrániť, takmer všetky veľké náklady chcete v živote nakoniec bude vaša bez prihlásenia svoju budúcnosť sa k banke.

Ak môžete jednoducho rezať niekoľko výdavky v najbližších niekoľkých týždňoch, takmer všetky menšie náklad chcete v živote bude vaša bez zvýšenia rovnováhu kreditnej karty.

Dlh sedí tam ako dobre návnadou myši pasca, čakajú na pochabý myš chodiť na neho a na návnadu … a potom sa chytí.

Nebuďte myš. Dlh nie je nástroj, ktorý vám pomôže dostať to, čo chcete práve teraz. Dlh je pasca, ktorá vám zapletú a vyprázdniť peňaženku.

Veľa štastia.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.