Osobné financie: Money Making Secrets

Home » Finance » Osobné financie: Money Making Secrets

Osobné financie: Money Making Secrets

Za tie roky, frekvencia, v ktorom som videl investori klamať sami, je udivujúce. Niekedy klamať sami seba, aby si mysleli, že ich finančná situácia nie je tak zlá, ako to v skutočnosti je. Inokedy by klamať sami seba, aby si mysleli, že môžu ignorovať svoj odchod do dôchodku a trávia dnešné hotovosť, potom aby sa na to neskôr – to málokedy.

Pokiaľ ide o správu investičného portfólia, jeden z najčastejších bludy vidím, ak je individuálny investor vášnivo argumentuje, že populácia je “podhodnotené” pri 100x zisku (Postup výpočtu ceny k zisku), alebo že z toho dôvodu, že sú straty peňazí kvôli “podvodníci” na Wall Street.

Na 4 kľúče k zarábaní peňazí

Boli tam štyri tlačidlá, ktoré sme použili v tých dávnych dobách, ktoré nám pomáhali v našom úsilí, aby si zarobili. Ak budete mať čas si uvedomiť, každý z nich, verím, že budete mať oveľa lepšie vyhliadky na dosiahnutie svoje finančné ciele, než by ste tým, že ide sám. Tieto klávesy sú nasledovné:

  • Nikdy nezabudnite, že zarábaní peňazí sa skladá z jedného jednoduchého vzorca: tržby (predajné alebo hrubej mzdy) mínus náklady (výdavky) = zisk . Zarobiť viac peňazí, je nutné buď zvýšiť svoje príjmy, znížiť svoje výdavky, alebo oboje. Neexistuje žiadny iný spôsob. Je to naozaj tak jednoduché. Ako si to vyžaduje kompromisy, pokiaľ ide o čas, vzťahy, a kvalitou života. Niektorí ľudia sa snažia zarobiť peniaze tým, že pôjdete na právnickú školu a zarábať vyšší plat, aj keď to znamená, že ročníkov a veľa dlhov. Iní sa snažia zarobiť peniaze tým, že odštartuje úspešné podnikanie.
  • Zamerať sa posadnutý na kontrolu riziko. Nikdy by ste mali byť ochotní prijať riziká Trecí len kvôli nádej na zarábanie peňazí. Nezačínajte špekulovať s voľbami v nádeji, že štrajkujúci to bohatý. Nie sú z nedbanlivosti požičať peniaze v snahe zvýšiť objem sa až po rukovať a majú jednu veľkú skóre. Nikdy nemali spoliehať na jednom príjmu domácnosti zaplatiť všetky svoje účty (I oveľa radšej model Berkshire Hathaway).
  • Starajte sa o svoje peniaze ako zamestnanec. Myslite na každý dolár ako potenciálneho zamestnanca, ktoré by mohli zarobiť viac dolárov za vás, ak ich chránila a dal sa do práce. V určitom bode, vaše dolárov (pracovníci) bude zarábať dosť pre vás žiť z pasívny príjem.
  • Zarábaní peňazí je nemožné, ak ste klamať sami seba. V roku 1982 prejave k britským parlamentom v priebehu medzinárodnej návštevy, povedal vtedajší prezident Ronald Reagan: “Keby dejiny učia čokoľvek, učí sebaklam tvárou v tvár nepríjemných faktov je hlúposť.” Kým Reagan diskutoval politológiu, to isté platí v ekonómii. Prvým krokom k dosiahnutiu pokroku je čeliť realite, čeliť smelo, a rozpoznať situáciu, v ktorej nájdete sami. Až potom si môžete vytvoriť plán, ako zlepšiť svoj život. To nemusí byť príjemné, ale je to nutné.

Stručne povedané, zarábaní peňazí a budovanie bohatstvo je jednoduché, ak ste zostať kurz, udržať nízke náklady, a dať svoje peniaze pracovať v dobrej investície na dlhú dobu. Miešanie urobí všetko, o zdvíhanie ťažkých bremien. 18-ročný úspora $ 500 za mesiac po celú dobu svojej kariéry sa do dôchodku na 65 rokov s takmer $ 2,000,000 v bohatstve tempom 7% návratnosti. Pridať ďalšie desaťročie a šťastie rastie takmer 4.000.000 $. Zvýšiť výnos až 10% a portfólio napučiava na $ 13.665.700. To je podstata peňazí a zarábaní peňazí.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.