Osobné financie: Money Making Secrets

Home » Finance » Osobné financie: Money Making Secrets

Osobné financie: Money Making Secrets

Za tie roky, frekvencia, v ktorom som videl investori klamať sami, je udivujúce. Niekedy klamať sami seba, aby si mysleli, že ich finančná situácia nie je tak zlá, ako to v skutočnosti je. Inokedy by klamať sami seba, aby si mysleli, že môžu ignorovať svoj odchod do dôchodku a trávia dnešné hotovosť, potom aby sa na to neskôr – to málokedy.

Pokiaľ ide o správu investičného portfólia, jeden z najčastejších bludy vidím, ak je individuálny investor vášnivo argumentuje, že populácia je “podhodnotené” pri 100x zisku (Postup výpočtu ceny k zisku), alebo že z toho dôvodu, že sú straty peňazí kvôli “podvodníci” na Wall Street.

Na 4 kľúče k zarábaní peňazí

Boli tam štyri tlačidlá, ktoré sme použili v tých dávnych dobách, ktoré nám pomáhali v našom úsilí, aby si zarobili. Ak budete mať čas si uvedomiť, každý z nich, verím, že budete mať oveľa lepšie vyhliadky na dosiahnutie svoje finančné ciele, než by ste tým, že ide sám. Tieto klávesy sú nasledovné:

  • Nikdy nezabudnite, že zarábaní peňazí sa skladá z jedného jednoduchého vzorca: tržby (predajné alebo hrubej mzdy) mínus náklady (výdavky) = zisk . Zarobiť viac peňazí, je nutné buď zvýšiť svoje príjmy, znížiť svoje výdavky, alebo oboje. Neexistuje žiadny iný spôsob. Je to naozaj tak jednoduché. Ako si to vyžaduje kompromisy, pokiaľ ide o čas, vzťahy, a kvalitou života. Niektorí ľudia sa snažia zarobiť peniaze tým, že pôjdete na právnickú školu a zarábať vyšší plat, aj keď to znamená, že ročníkov a veľa dlhov. Iní sa snažia zarobiť peniaze tým, že odštartuje úspešné podnikanie.
  • Zamerať sa posadnutý na kontrolu riziko. Nikdy by ste mali byť ochotní prijať riziká Trecí len kvôli nádej na zarábanie peňazí. Nezačínajte špekulovať s voľbami v nádeji, že štrajkujúci to bohatý. Nie sú z nedbanlivosti požičať peniaze v snahe zvýšiť objem sa až po rukovať a majú jednu veľkú skóre. Nikdy nemali spoliehať na jednom príjmu domácnosti zaplatiť všetky svoje účty (I oveľa radšej model Berkshire Hathaway).
  • Starajte sa o svoje peniaze ako zamestnanec. Myslite na každý dolár ako potenciálneho zamestnanca, ktoré by mohli zarobiť viac dolárov za vás, ak ich chránila a dal sa do práce. V určitom bode, vaše dolárov (pracovníci) bude zarábať dosť pre vás žiť z pasívny príjem.
  • Zarábaní peňazí je nemožné, ak ste klamať sami seba. V roku 1982 prejave k britským parlamentom v priebehu medzinárodnej návštevy, povedal vtedajší prezident Ronald Reagan: “Keby dejiny učia čokoľvek, učí sebaklam tvárou v tvár nepríjemných faktov je hlúposť.” Kým Reagan diskutoval politológiu, to isté platí v ekonómii. Prvým krokom k dosiahnutiu pokroku je čeliť realite, čeliť smelo, a rozpoznať situáciu, v ktorej nájdete sami. Až potom si môžete vytvoriť plán, ako zlepšiť svoj život. To nemusí byť príjemné, ale je to nutné.

Stručne povedané, zarábaní peňazí a budovanie bohatstvo je jednoduché, ak ste zostať kurz, udržať nízke náklady, a dať svoje peniaze pracovať v dobrej investície na dlhú dobu. Miešanie urobí všetko, o zdvíhanie ťažkých bremien. 18-ročný úspora $ 500 za mesiac po celú dobu svojej kariéry sa do dôchodku na 65 rokov s takmer $ 2,000,000 v bohatstve tempom 7% návratnosti. Pridať ďalšie desaťročie a šťastie rastie takmer 4.000.000 $. Zvýšiť výnos až 10% a portfólio napučiava na $ 13.665.700. To je podstata peňazí a zarábaní peňazí.