Pabandykite Šis paprastas biudžetą 5 kategorija

Home » Budgeting » Pabandykite Šis paprastas biudžetą 5 kategorija

Pabandykite Šis paprastas biudžetą 5 kategorija

Jūs norite sukurti išlaidų planą, kitaip žinoma kaip biudžeto, bet jūs nenorite padaryti sudėtingai išsamią linija elementas biudžetą, kaip tipo, kad būtų lengviau per šiuos biudžeto lapuose. Vietoj to, jūs tiesiog norite biudžetą, kuris kelia “didelę apžvalga”.

Tuo pačiu metu, jūs nenorite padaryti biudžetą, aprašymas, platus, tipo mes eskize 80/20 biudžeto arba 50/30/20 biudžeto.

Jūs norite biudžetą, kuris manimi šiek tiek konkretesnis ir struktūrinis. Jūs norite, kad Goldilocks biudžetą, aukso vidurį tarp šių dviejų. Jūs norite, kad biudžeto tipą, kuris leidžia jums sugriauti savo išlaidas į penkias ar šešias kategorijas: ne per mažai, bet ne per daug. Ką tu turėtum daryti?

Štai, koks jūsų biudžetas turėtų atrodyti, kai jis pareiškė penkias kategorijas pasiskirstymas. Šis biudžetas yra vienas, kad šiandien Rodyti redaktorius Jean Chatzky pristatė Oprah skolos dietos. Čia mes einame:

korpusas

Būstas turėtų sudaryti 35 procentų savo išsinešus pajamų. Tai apima hipotekos ar nuomos, Visi Namų remonto ir techninės priežiūros, nekilnojamojo turto mokesčius, komunalines paslaugas, pavyzdžiui, elektros, dujų, vandens ir kanalizacijos, ir namą ar nuomininko draudimo. Trumpai tariant, ji apima visas būsto susijusių išlaidų.

transportas

Transportas turėtų užtrukti ne ilgiau kaip 15 procentų savo išsinešus pajamų. Tai apima visus automobilio mokėjimus, kad jūs darote, benzino, automobilio draudimas, visi remonto ir techninės priežiūros, sumą, kurią sumokėti už automobilio stovėjimą, arba (jei važiuoti viešuoju transportu) suma, kurią mokate už traukinių ar metro bilietus.

Atminkite, Transportas nėra tiesiog įtraukti savo automobilių mokėjimą. Ji apima viską: savo automobilį sumokėti, savo naftos pakeitimus ir melodiją-ups, savo naują radiatorių ir laiko juosta.

Kitos pragyvenimo išlaidas

Kitos gyvenantys išlaidos, kurios yra daugiausia nuožiūra išlaidos, turėtų užtrukti iki 25% savo pajamų.

 Tai apima valgyti restoranuose, pirkti bilietų į koncertą, pirkti naujus drabužius, vyksta į sporto renginius, ir atsižvelgiant į šeimą gražus atostogų.

santaupos

Taupymas turėtų suvartoti 10 procentų savo biudžeto. Tai daugiausia pensijai, taip pat statybos neatidėliotinos pagalbos fondas.

skolų Išmokėjimų

Skolų Išmokėjimų turėtų suvartoti 15 procentų savo pajamų. Tai apima jūsų kredito kortelės ar studentas paskolas. Jis neapima mažiausią hipotekos ar automobilių išmoką, kuri yra pažymėtos “būsto” ir “Transportas”. (Ji apima jokių papildomų mokėjimų, kad jūs darote link savo hipotekos ir automobilių paskolos, pirmiau ir-už minimumą.)

Jums gali būti mąstymas: Palauk sekundę, kodėl tu tik pasisako už taupymo norma yra 10 proc? Ar ne 80/20 biudžetas ir 50/30/20 biudžeto abu advokatų taupymo normos 20 procentų? Taip, jie tai padarė, bet kaip jūs pastebėsite pagal 80/20 biudžeto ir 50/30/20 biudžeto “taupymas” įtraukti skolos paydown.

Šiuo penkių kategorijos biudžeto, savo santaupas ir skolos yra išvardytos, kaip dvi atskiras kategorijas. Su 10 procentų už vieną ir 15 procentų kita vertus, jūs iš tikrųjų išleidžia 25 proc (iš viso) ant taupymo ir skolų apmokėjimo žemyn kartu.

Tai dar labiau agresyvus ir ambicingas nei ankstesnės dvi biudžetai rekomenduoti.

Naudokite šį penkių kategorija biudžetą, jei norite sukurti biudžetą, kuris manimi šiek tiek išsamios, tačiau ne pernelyg tiek.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.