Paranızı Çift 3 Kanıtlanmış Yolları

Home » Budgeting » Paranızı Çift 3 Kanıtlanmış Yolları

 Paranızı Çift 3 Kanıtlanmış Yolları

Paranızı ikiye katlayarak ilgileniyor musunuz? Tabiki öylesin. Hepimiz.

Bir çok-iyi-to-be-gerçek hile gibi gelebilir iken Fakat yapabilirsiniz meşru yolları vardır paranızı ikiye , gereksiz riskler alarak piyango kazanan veya altın çarpmadan.

Burada paranı iki katına yardımcı olacak üç pratik yollardır.

Kazanmanıza Küçüktür harcayın

üzerinde kalan miktar tasarruf olduğunu.

acil fonuna yaşam maliyeti üç ay yetecek kadar kaydedin.

Bundan sonra, tasarrufların geri kalanını yatırım başlayın.

Sen vergiden avantajlı emeklilik böyle bir 401 (k) olarak hesaplar veya IRA bunu yatırım yapabilirsiniz veya takvimi vergiye tabi aracı hesaplarına para yatırım yapabilirsiniz. (örneğin S & P 500 gibi bir genel endeksi taklit bir fon,) pasif yönetilen endeks fonları satın alırsanız, yatırım yanı genel ekonomi yaptığı gibi gerçekleştirir.

1990’dan 2010 yılına kadar, S & P 500 ortalama yıllık uzun vadede yılda yüzde 9 döndü. Yani herhangi bir yıl içinde, hisse senetleri yükselirken ya da düşmüş olabileceği anlamına gelir. Ancak, kaldı eğer 20 yıllık zaman boyunca yatırım ve ortalama olarak kabaca 9 yıla kadar yüzde kazandığınız olurdu, otomatik kazançlarının tamamı yeniden yatırılan.

2010 yılına kadar 1990 Unutma iki büyük durgunluk içeren bir zaman aralığı olduğunu. Başka bir deyişle, bunu yüzde 9 getiri yaratmak değil kiraz aldı kuvvetli yıl var.

Bu nasıl yüzde 9 dönüş paranızı ikiye katlayarak bir ilişki vardır?

Eh, 72 Kuralı bunu iki katına çıkarmayı Yatırımlarınızı ne kadar süreceğini anlamaya yardımcı olan bir kısa yoldur. Eğer 72 içine getiri beklenen yıllık oranını bölerseniz, bunu paranı iki katına götürecek kaç yıl öğrenebilirsiniz.

Eğer yüzde 9 yılda getiri elde beklediklerini, örneğin, diyelim.

72 içine dokuzunu bölün ve bunu sekiz yıldır paranızı ikiye katlayarak alır yılların sayısını keşfetmek.

Eğer kazanmak daha az harcama S & P 500’ü izleyen bir endeks fonuna bu tasarrufları yatırım ve kazanç reinvesting verdiğinizde, 1990 aracılığıyla 2010 tarihi zaman olduğu gibi yine borsa gerçekleştirir varsayarak kabaca sekiz yılda paranızı ikiye katlayabilirsiniz .

Paranızı iki katına sekiz yılda o, büyük sesler değil mi?

Tahvil Yatırım

hisse senedi ve tahvil karmanız yaş, hedefleri ve risk toleransını yansıtmalıdır. Eğer ağır Böyle S & P 500 endeksi fonları olarak hisse senetleri, yatırım olmalıdır birinin profiline uymadığı takdirde, paranızı ikiye katlamak için bağları bakabilirsiniz.

senin bağlar her yıl ortalama yüzde 5 dönerseniz, o zaman 72 kuralına göre, her 14.4 yıl paranızı ikiye katlamak mümkün olacak.

Yani sadece sekiz yıl içinde paralarını ikiye katlayabilirsiniz yatırımcılar duydum sonra cesaret kırıcı gelebilir ama hatırlayabilir, yatırım biraz bir otoyolda sürüş gibidir. hızlı sürücüler ve yavaş sürücüleri ikisi de sonuçta hedeflerine ulaşacaktır. Tek fark onlar bunu yapmak için almak risk miktarıdır.

Hız sınırını uyarak, size tek parça halinde nihai hedefe varmak olasıdır olduğu bir yerime koy.

hızlandırıcı üzerine bastığı ederek, yatırımcılar daha hızlı nihai hedefe ulaşmak … veya kilitlenme ve yakabilir ya.

Bu sürüş yatırım her zaman risklidir, tıpkı her zaman risklidir doğrudur. Ama bazı yatırımlar hız sınırını itaatsizlik hız limitini itaat daha büyük tehlikesi ortaya tıpkı diğerlerine göre yüksek risk düzeylerine maruz kalmanıza.

Sonuç: Eğer tahvil yatırım yaparak paranızı ikiye katlayabilirsiniz. Daha uzun almak olasıdır, ama aynı zamanda riskini azaltmak gerekir.

Sizin İşveren Maçın Yararlanın

işvereniniz 401 (k) içine katkıları eşleşirse, sizin emrinizde mevcut paranızı ikiye katlayarak en kolay, en risksiz bir yöntem var. Size işveren maç kadar koymak her dolar üzerinde bir otomatik artış alacak.

en işverenin ilk yüzde 5’e kadar koymak her dolar için 50 sent eşleştiğini, örneğin, diyelim.

Eğer katkısına garantili yüzde 50 “dönüş” alıyorsanız. Bu yatırım dünyadaki tek garantili geri dönüşüdür.

işvereniniz 401 (k) uymuyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. Hala emeklilik hesabına katkıda bulunarak vergi avantajları elde unutmayın. işverenin Katkınızı uymuyor bile, hükümet hala (sırasıyla bir Roth hesap Geleneksel veya kullanmanıza bağlı size peşin vergiden tecil veya yolda vergiden muafiyet ya vererek bunun bir kısmını sübvanse edecek ).

Hisse endeks fonları, tahvil ve emeklilik hesapları yararlanarak paranızı ikiye katlamak için üç harika yollardır.

Sadece bu taktiklerin her üç yaratma ve güçlü bir bütçe koruyarak üzerine menteşe unutmayın.

senin dolar her ay nereye gideceğini rehberlik eden bir bütçe oluşturun. Bu size kazanmak daha az harcama yardımcı olacaktır. Sonra fark yatırım yapabilirsiniz.

Başka bir deyişle, güçlü bir mali geleceğin temeli bütçeniz ile başlar.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.