Pārvaldība Procentu likmju risks

Home » Investing » Pārvaldība Procentu likmju risks

Pārvaldība Procentu likmju risks

Procentu likmju risks pastāv procentus pelnoša aktīvu, piemēram, aizdevuma vai obligāciju, sakarā ar iespējamu izmaiņu aktīva vērtību, kas izriet no mainīguma procentu likmes. Procentu likmju riska vadība ir kļuvusi ļoti svarīga, un asorti instrumenti ir izstrādāti, lai risinātu ar procentu likmju risku.

Šajā rakstā aplūkoti vairākos veidos, ka gan uzņēmumi, gan patērētāji, pārvalda procentu likmju risku, izmantojot dažādas procentu likmju atvasinātos instrumentus.

Kāda veida investoriem ir uzņēmīgi pret procentu likmju riska?

Procentu likmju risks ir risks, kas rodas tad, kad absolūtais līmenis procentu likmju svārstības. Procentu likmju risks tieši ietekmē vērtības fiksēta ienākuma vērtspapīriem. Tā kā procentu likmes un obligāciju cenas ir pretēji saistītas, risks ir saistīts ar procentu likmju kāpumu izraisa obligāciju cenas samazināsies, un otrādi. Bond investori, jo īpaši tie, kas iegulda ilgtermiņa fiksētas likmes obligācijas, ir tiešāk pakļauti procentu likmju riskam.

Pieņemsim, ka indivīds pērk 3% fiksēto likmes 30 gadu obligāciju ir par $ 10,000. Šo obligāciju maksā gadā 300 $ līdz termiņam. Ja šajā laikā procentu likmes pieaugs līdz 3,5%, jaunas obligācijas, kas emitētas maksāt gadā 350 $ līdz termiņam, pieņemot, ka $ 10,000 investīcijas. Ja 3% obligācijas turētājs turpina turēt savu saikni ar dzēšanas termiņu, viņš zaudē par iespēju nopelnīt augstāku procentu likmi. Alternatīvi, viņš varētu pārdot savu 3% obligāciju tirgū un iegādāties obligācijas ar augstāku procentu likmi. Tomēr darot rezultātā ieguldītājam iegūt zemāku cenu par viņa pārdošanu 3% obligācijas, jo tie vairs nav tik pievilcīga investoriem, jo ​​jauna izsniegti 3.5% obligācijas ir arī pieejama.

Savukārt procentu likmju pārmaiņas ietekmē arī kapitāla ieguldītājiem, bet mazāk tieši par obligāciju investoriem. Tas ir tāpēc, ka, piemēram, ja procentu likmes pieaug, kā arī palielinās korporācijas izmaksas naudas aizņemšanās. Tas var izraisīt korporācijas atlikt aizņēmuma, kas var izraisīt mazāk izdevumu. Šis samazinājums izdevumu var palēnināt uzņēmuma izaugsmi un radīt samazinājās peļņas un galu galā zemākas akciju cenas investoriem.

Procentu likmju risks nedrīkst ignorēt

Tāpat kā ar jebkuru riska pārvaldības novērtējumu, vienmēr ir iespēja darīt neko, un tas ir tas, ko daudzi cilvēki. Tomēr apstākļos neprognozējamība, reizēm nav riska ierobežošanas ir katastrofāla. Jā, ir izmaksas, riska ierobežošanas, bet to, kas ir izmaksas par lielu kustēties nepareizā virzienā?

Viens ir nepieciešams skatīties tikai uz Orange County, California, 1994. gadā, lai redzētu pierādījumus kļūmēm ignorējot draudus procentu likmju risku. In Īsumā, Orange County Kasieris Roberts Citron aizņēmusies naudu zemākām īstermiņa likmju un aizdeva naudu augstākas ilgtermiņa likmēm. Stratēģija sākotnēji bija liels kā īstermiņa likmes samazinājās un normālu ienesīguma līkne tika saglabāta. Bet, kad līkne sāka griezties un pieeja apvērsta ienesīguma līkne statuss, viss mainījies. Zaudējumi uz Orange County, un gandrīz 200 valsts iestādes, par kurām Citron pārvalda naudu, tika lēsta $ 1,6 miljardi, un rezultātā pašvaldības bankrotu. Tas ir dūšīgs cena, kas jāmaksā par ignorējot procentu likmju risku.

Par laimi, tiem, kas vēlas, lai nodrošinātos pret to ieguldījumus pret procentu likmju risku, ir daudz produktu, no kuriem izvēlēties.

Investīciju produkti

Uzbrucēji:  Uz priekšu līgums ir visvienkāršākā procentu likmju vadība produkts. Ideja ir vienkārša, un daudzi citi produkti šajā rakstā ir balstīti uz šo ideju par vienošanās šodien apmaiņai kaut pie konkrētā nākotnes datumā.

Nestandartizētu (FRA):  FRA ir balstīta uz ideju par nākotnes līguma, kur noteicošais faktors peļņas vai zaudējumu ir procentu likme. Saskaņā ar šo līgumu, viena puse maksā fiksētu procentu likmi un saņem peldošo procentu likmi, kas ir vienāda ar atsauces likmi. Faktiskie maksājumi tiek aprēķināti, pamatojoties uz fiktīvu pamatsummas un izmaksāts nosaka pušu intervāliem. Tikai neto maksājums tiek gūti – zaudētājs maksā uzvarētāju, lai runāt. FRA vienmēr norēķinās skaidrā naudā.

FRA lietotājiem parasti aizņēmējiem vai aizdevējiem ar vienu nākotnē, par kuriem tie ir pakļauti procentu likmju riskam. Virkne nākotnes procentu likmju ir līdzīgs mijmaiņas (aprakstīts zemāk); Tomēr, aizstāšanā visi maksājumi ir tādā pašā līmenī. Katrs FRA sērijā cena citā ātrumā, ja vien termiņš struktūra ir plakana.

Futures:  Nākotnes līgums ir līdzīgs uz priekšu, bet tas nodrošina darījuma partneriem ar mazāku risku, nekā ar nākotnes līgumu – proti, mazināšana neizpildes un likviditātes risku saistībā ar iekļaušanu starpnieku.

Mijmaiņas:  Tāpat kā tas izklausās, swap ir biržā. Precīzāk, procentu likmju mijmaiņas izskatās daudz, piemēram, apvienojot nākotnes procentu likmju un ietver vienošanos starp darījumu partneriem, lai apmainītos komplekti nākotnes naudas plūsmām. Visizplatītākais veids procentu likmju mijmaiņas ir plain vaniļas swap, kas ietver viena puse maksā fiksētu procentu likmi un saņem mainīgu ātrumu, un otra puse maksā mainīgu likmi un saņem fiksētu likmi.

Opcijas:  Procentu likmju pārvaldības iespējas ir iespēju līgumi, attiecībā uz kuriem bāzes vērtspapīrs ir parādsaistības. Šie instrumenti ir noderīgi, lai aizsargātu personas, kas iesaistītas peldošās likmes aizdevumu, piemēram, regulējams likmes hipotēkas (ieroči) puses. Grupu procentu likmju zvanu iespējas tiek minēta kā procentu likmes vāciņu; A Procentu likmju likts iespēju kombinācija tiek saukta par procentu likmes grīdas. Kopumā vāciņš ir kā zvanu, un grīda ir kā likts.

Maiņas darījuma:  swaption jeb swap variants ir vienkārši iespēja noslēgt mijmaiņas.

Iegultās varianti:  Daudzi investori saskaras ar procentu vadība atvasinātos instrumentus, izmantojot iegulto iespējas. Ja esat kādreiz iegādājies obligāciju ar zvanu sniegšanu, jums arī ir klubā. Jūsu pieprasāmā obligāciju emitents ir nodrošināties, ka tad, ja procentu likmes samazinās, viņi var zvanīt jūsu obligāciju un izsniegt jaunus obligācijas ar zemāku kuponu.

Caps:  vāciņu, ko sauc arī griesti, ir aicinājums iespēja par procentu likmi. Piemērs tās piemērošanu būtu aizņēmējs iet garš, vai maksāt piemaksu iegādāties vāciņu un saņemot naudas maksājumus no cokola pārdevēja (īsais), kad atsauces procentu likme pārsniedz KLP streiku likme. Maksājumi ir paredzēti, lai kompensētu procentu likmju paaugstināšanu par peldošo likmi aizdevumu.

Ja faktiskā procentu likme pārsniedz streiku likme, pārdevējs maksā starpību starp streiku un procentu likmi, kas reizināta ar nosacīto pamatsummu. Šī opcija “vāciņu”, vai novietojiet augšējo robežu, uz īpašnieka procentu rēķina.

Procentu likme vāciņu faktiski virkne komponentu variantiem, vai “kapletes,” katram periodam vāciņu vienošanās pastāv. Kaplete ir paredzēts, lai sniegtu nodrošinājumu pret kāpums etalona procentu likmes, piemēram, London Interbank Offered Rate (LIBOR), uz noteiktu laiku.

Stāvi:  Tāpat kā pārdošanas iespēja tiek uzskatīta spoguļattēls zvanu iespēju, grīda ir spoguļattēls vāciņu. Procentu likme grīdas, piemēram, vāciņa, ir faktiski virkne komponentu variantiem, izņemot to, ka tās tiek likts iespējas un sērijas komponenti tiek saukti par “floorlets.” Kurš ir garš, grīda tiek izmaksāta pēc brieduma floorlets ja atsauces likme ir zem grīdas bāzes cenu. Aizdevējs izmanto to, lai aizsargātu pret kuriem likmes par izcilu peldošās likmes aizdevumu.

Apkakles:  Aizsargsiets apkakle var arī palīdzēt pārvaldīt procentu likmju risku. Norobežojot ir paveikts, vienlaikus iegādāties vāciņu un pārdod grīdas (vai otrādi), tāpat kā apkakle aizsargā investoru, kas ir ilgi uz krājumu. Nulles izmaksu apkakle var noteikt arī, lai samazinātu izmaksas par riska ierobežošanu, bet tas samazina potenciālo peļņu, kas būtu iespējams baudīt ar procentu likmes kustību jūsu labā, kā jums ir novietoti griestus par savu potenciālo peļņu.

Bottom Line

Katrs no šiem produktiem, nodrošina iespēju procentu likmju risku, ar dažādiem produktiem vairāk piemērotas dažādiem scenārijiem. Ir tomēr nav bezmaksas pusdienas. Ar kādu no šīm alternatīvām, viens dod kaut ko – vai nu naudu, piemēram, izmaksātās prēmijas par iespējām vai alternatīvās izmaksas, kas ir peļņa varētu būt veikt bez riska ierobežošanas.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.