Päť Situácia, kedy peniaze a emócie nejdú dohromady

Home » Investing » Päť Situácia, kedy peniaze a emócie nejdú dohromady

Päť Situácia, kedy peniaze a emócie nejdú dohromady

Zmiešavanie peniaze a emócie je zriedka dobrý nápad. Je to skoro nikdy nekončí dobre.

Ale tam sú niektoré kľúčové časy v živote, kedy je to obzvlášť pravdivé, ako keď prechádza rozvodom, kúpu domu, alebo po strate milovaného človeka a zdedí značné množstvo peňazí.

Je to ľahké v týchto časoch, aby emócie cloud úsudok a urobiť pálčivých finančných možností, ktoré vás prenasledujú pre nadchádzajúce roky. S tým na mysli, tu je päť kľúčových časy v živote, kedy je najlepší kontrolovať svoje emócie za dverami, ako si urobiť rozhodnutie peniaze.

Homebuying a predaj

Realitné transakcie sú typicky jeden z najvýznamnejších finančných rozhodnutí ľudia robia v živote, a spolu s tým prichádza horskej dráhe emócií.

“Keď je v stávke sú to veľké, že je to ešte dôležitejšie, aby sa odstránili emócie z rozhodovacieho procesu,” povedal Leon Goldfeld, spoluzakladateľ maklérske webe realitnej Yoreevo.

Ak chcete pomôcť urobiť, Goldfeld odporúča vyrovnávacie obdobie 48 hodín. Ak máte nájsť domov, ktorú milujete, stlačte tlačidlo pauzy. Stráviť niekoľko dní na to myslieť predtým, ako prijme rozhodnutie o kúpe. Počas tej doby, spýtajte sa sami seba niekoľko kľúčových otázok.

“Vy ste si ho kúpim, pretože je to váš,dům snov ‘, alebo preto, že je to za priaznivú cenu?” Povedal Goldfeld. “V ideálnom prípade, že odpoveď je oboje. Ale ten by mal byť požiadavka. Nie je oddelením svoje emócie môžu spôsobiť, že preplatí domu a po dobu vyrovnávacej pamäte môže zmierniť toto riziko. “

Pri posudzovaní týchto dvoch otázok, byť praktické a zvážiť obraz, dodáva Tonya Lockamy, Florida-založené realitný maklér.

“Toľko kupujúci rozhodovať o domoch na základe výzdoby a náterových farieb, ktoré spájajú sa,” vysvetľovala. “Dobre zariadené domov bude predávať rýchlejšie ako lačný zakaždým domov. Kupujúci musí byť múdrejší. Dve veci, ktoré sú veľmi dôležité pri kúpe domu je umiestnenie a štruktúra domácnosti. Zvyšok je ľahko prispôsobiť pre svoje vlastnej chuti. “

Nemožno prehliadnuť, proces predaja domov môže byť tiež naplnený emócií. Koniec koncov, nespočet pamäte sú vytvorené vo svojom domove, sviatky slávili, deti zdvihol a ďalšie, z ktorých všetky môžu ťahať na srdce pri lúčení.

“To pridáva ďalšiu dimenziu stresu pri začatí rokovaní,” povedal Lockamy. “Videl som predajcovia chôdze od full-cenovej ponuky na čisté emócie v dôsledku stresu z rokovania. Je dôležité, že predávajúci je zameraný na podmienky dohody pri posudzovaní ponuku. Je cena fair? Aké sú podmienky kontrolného obdobia? Existujú nejaké eventuality? Ako dlho budú musieť uzavretie? “

Manželstvo a rozvod

Začatie novej manželstvo je šťastné obdobie naplnené plánovaním, večierky, a farbenie v detailoch svoje nádeje a sny do budúcnosti.

Bez uvedenia klapky na túto dobu, je to stále dôležité, aby sa inteligentné rozhodnutia peniaze a čo je dôležité, aby sa na rovnakej stránke finančne. Naplánovať pravidelný termín peňazí sa svojim partnerom hovoriť otvorene, realisticky a spravodlivo o svojej finančnej situácii a ciele.

Začnite tým premýšľať racionálne o tom, či budete naozaj potrebovať komplikovaný, drahý svadbu. Rovnako ako vy by mohol túžiť po rozprávkovom obradu, výskum ukázal, že páry, ktorí trávia menej na ich svadby sú menej pravdepodobné, že k rozvodu.

Keď už hovoríme o tejto možnosti, môžete tiež zvážiť uvedenie manželskej zmluvy v mieste, ktoré poskytuje jasný finančný plán by mal koniec manželstva, hovorí Lisa Zeiderman, zakladajúci partner New York manželské a rodinné advokátskej kancelárie Miller Zeiderman a Wiederkehr. “Nikto nechce myslieť na myšlienke jeden deň podania o rozvod, ale je to celkom dobre možné výsledok,” hovorí.

Aj v prípade, že ste už ženatý, post-svadobné dohoda môže byť koncipovaný tak, aby správne rozdeliť svoj majetok. Navyše, ak ste mali deti od svadby, môžete vytvoriť post-svadobné zmluvy, ktorá zahŕňa finančnú budúcnosť vašich detí.

Pre-nups stranou, rozvod je ošemetná čas pre páry, kedy emócie, aby aj Najrozumnejšie medzi nami jednali trochu pomätený. Kľúčom k úspechu je nenechať tie emócie riadiť proces, hovorí Steven Weil, prezident a daňový manager pre RMS účtovníctva v Fort Lauderdale, Florida.

“V snahe o potrestanie seba, je to ľahké stráviť príliš veľa na boj, než si môžete dúfať obnoviť,” hovorí Weil. “Páry, ktoré prichádzajú do priateľského rozhodnutie nielenže môžu očakávať, aby sa viac peňazí na stole rozdeliť medzi ne, ale oni môžu tiež získať riadenie z cesty a ísť ďalej so svojím životom.”

dedičstvo

V nasledujúcich dňoch a týždňoch po strate milovaného človeka, to môže byť ťažké myslieť. Zaoberajúce sa finančnými otázkami počas obdobia významné zmeny môže byť takmer nemožné.

“Po akékoľvek vysoko emocionálne udalosti, ako sa vaša hlava okolo skrutky a matice z finančného rozhodovania môže byť hrozivé prekážky,” povedal Michael Kay, autor a finančný plánovač život v New Jersey finančný život Focus. Kay navrhuje vaša prvá by sa mala zamerať na likviditu: Máte dostatok peňazí k dispozícii na pokrytie svojich potrieb?

Pokiaľ ide o určenie, ako zvládnuť akúkoľvek výhru alebo dedením v dôsledku prechádzanie člena rodiny, prístup závisí na vašich dlhodobých nádeje a ciele.

Avšak Mark Painter, CFA a zakladateľ New Jersey-založil EverGuide Financial Group hovorí, že prvým krokom by malo byť stanovenie, ako by mohli byť oveľa zisk vytvorený z dedičstva.

“Keď sú ľudia emocionálne majú tendenciu robiť niečo, čo si myslia, že na nich bude cítiť lepšie. V Hollywoode je to znázornené, ako niekto jesť galón zmrzliny vo svojich potenie pri sledovaní filmu, ale v reálnom živote to zvyčajne znamená robiť veľký nákup, ktorý ste vždy chceli, ale možno nedokázal ospravedlniť výdavky na, “povedal Painter. “S výhru, výdavkoch zdôvodnenie ide von z okna, pretože máte novo nadobudnuté peniaze a vaše emócie vám povie, aby ste márnotratnosť aj preto, že je potrebné sa zdvihnúť.”

Zameranie na príjme dedičstva môže zarobiť, je dôležité, pretože to vyžaduje niektoré emócie zo svojho rozhodnutia. Napríklad, ak ste zdedil $ 500.000 počiatočná reakcia môže byť si myslieť, že je to veľa peňazí a bude trvať dlhú dobu.

“Keď si uvedomíte, že tieto peniaze bude vyrábať príjmov o $ 20,000 za rok, to nemá pocit, úplne rovnako, ako sa pôvodne myslelo. Tento jednoduchý krok umožňuje, aby niekto prehodnotiť, čo robiť s peniazmi, a prísť na to najlepšie alternatívy, “povedal Painter.

Ešte ďalším aspektom, najmä keď zdedí investičného portfólia, je to, ako zvládnuť, že portfólio aj do budúcnosti, hovorí David Edwards, prezident newyorskej Heron bohatstva.

“Bežnou chybou je neochota príjemcu k zmene investičnej stratégie dedičnú investičného portfólia,” vysvetľuje Edwards. “” Keby sa tieto zásoby boli dosť dobré pre otca, že sú dosť dobré pre mňa! “

V skutočnosti je moment dedičnosti je správny okamih začať znova. Často patrón nebol schopný predať akcie z dôvodu hlbokých kapitálových ziskov úvah, ale s step-up v základe na nákladovej základe akcií v portfóliu po smrti, nie je daň z penalty na predaj, povedal Edwards.

Nové Plat Rokovania

Je tu veľa pýchy zabalené v niečí kariére a platu, čo môže mať vplyv ako zvládnuť úlohu pýtať na to, čo to stojí.

Plat rokovaní môže byť emocionálne, pretože zahŕňajú úzkosť či strach viazaná na obavy o tom mať dostatočný príjem, aby sa postarať o seba. Tam môže byť tiež úzkosť spojená s informačnou asymetria obsiahnutej v týchto rokovaniach, vysvetlil Melissa Donohue, autor knihy “Finančné výživy pre mladé ženy :. Ako (a prečo) učiť dievčatá o peniazoch”

“Jednoducho povedané, váš zamestnávateľ má zvyčajne väčšie znalosti ako vy o tom, čo môžu alebo budú hradené vašej pozícii, čo je nerovnováha,” vysvetlila.

Peniaze pojednávaní tiež vyžadujú, aby ste sa poradiť so svojím hodnoty a svoje hodnoty, čo môže byť emocionálne náročné.
“Váš príjem bude pravdepodobne veľkú časť svojho finančného zabezpečenia prostredníctvom odchodu do dôchodku. Efektívne platu rokovania vám pomôže maximalizovať tento zásadný bohatstvo staviteľ, “povedal Donohue.

investovanie

V neposlednom rade, to nie je nezvyčajné, že emócie riadiť investičné rozhodnutia. Takmer všetky finančné poradcovia sa zhodujú, že emócie a investície by mali byť vedené v protiľahlých rohoch.

“Ľudia často dostat,ženatý’na sklade, alebo držať investíciu, pretože to má nejaký osobný vzťah k rodinnému príslušníkovi alebo investičného tušenie,” povedala Meredith Briggs, certifikovaný finančný plánovač s New York-založené Taconic Advisors. “Investovanie nie je súťaž popularity alebo skúška lojality. Keď príde na svoje osobné financie budete musieť starostlivo riadiť riziká a to často znamená, že ignoruje to, čo vaše srdce hovorí a počúvania vašej hlave. “

Aaron Klein, CEO a zakladateľ Riskalyze, rizikového zarovnanie platformu pre investorov, tiež varuje pred emóciami hnanej a strach viazaný investovania, ktorý zahŕňa rozčuľovať, keď nie ste robiť dosť peňazí na portfólio a odmietať nákup legálne jednoducho preto, že môže byť pod výkonom.

“Emócie nás bude riadiť odmietnuť to, čo je to dobrý obchod pre naše investičné účty,” povedal Klein. “Pred niekoľkými rokmi, kedy Apple klesala, partia ľudí, ktorí si kúpili Apple na jej nízka a že som odvtedy urobil neuveriteľne dobre. Drvivá väčšina z nás reaguje s emóciami a povedal:, To je zlé, ‘a ľudia, ktorí sa o peniaze, povedal: “To je obchod.”

“Ako ľudia máme túto pozoruhodnú schopnosť sabotovať naše investície tým, že nechá emócie byť vodič,” dodal Klein.

To však neznamená, že všetky za výhodné ceny, alebo klesajúce zásoby sú múdry nákup. Ale cena akcie má málo čo do činenia s tým, či nákupom je dobré alebo zlé rozhodnutie.

Poučenie z príbehu? Rovnako ako mnoho iných časov v živote, udržať svoje emócie na uzde pri investovaní a budete pravdepodobne dariť oveľa lepšie.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.