Pět Situace, kdy peníze a emoce nejdou dohromady

Home » Investing » Pět Situace, kdy peníze a emoce nejdou dohromady

Pět Situace, kdy peníze a emoce nejdou dohromady

Směšování peníze a emoce je zřídka dobrý nápad. Je to skoro nikdy nekončí dobře.

Ale tam jsou některé klíčové časy v životě, kdy je to obzvláště pravdivé, jako když prochází rozvodem, koupi domu, nebo po ztrátě milovaného člověka a zdědí značné množství peněz.

Je to snadné v těchto časech, aby emoce cloud úsudek a učinit palčivých finančních možností, které vás pronásledují pro nadcházející roky. S tím na mysli, zde je pět klíčových časy v životě, kdy je nejlepší kontrolovat své emoce za dveřmi, jak si udělat rozhodnutí peníze.

Homebuying a prodej

Realitní transakce jsou typicky jeden z nejvýznamnějších finančních rozhodnutí lidé dělají v životě, a spolu s tím přichází horské dráze emocí.

„Když je v sázce jsou to velké, že je to ještě důležitější, aby se odstranily emoce z rozhodovacího procesu,“ řekl Leon Goldfeld, spoluzakladatel makléřské webu realitní Yoreevo.

Chcete-li pomoci udělat, Goldfeld doporučuje vyrovnávací období 48 hodin. Máte-li najít domov, kterou milujete, stiskněte tlačítko pauzy. Strávit několik dní na to myslet předtím, než učiní rozhodnutí o koupi. Během té doby, zeptejte se sami sebe několik klíčových otázek.

„Vy jste si ho koupím, protože je to váš‚dům snů‘, nebo proto, že je to za příznivou cenu?“ Řekl Goldfeld. „V ideálním případě, že odpověď je obojí. Ale ten by měl být požadavek. Není oddělením své emoce mohou způsobit, že přeplatí domu a po dobu vyrovnávací paměti může zmírnit toto riziko.“

Při posuzování těchto dvou otázek, být praktické a zvážit obraz, dodává Tonya Lockamy, Florida-založené realitní makléř.

„Tolik kupující rozhodovat o domech na základě výzdoby a nátěrových barev, které spojují se,“ vysvětlovala. „Dobře zařízené domov bude prodávat rychleji než lačný pokaždé domů. Kupující musí být chytřejší. Dvě věci, které jsou velmi důležité při koupi domu je umístění a struktura domácnosti. Zbytek je snadno přizpůsobit pro své vlastní chuti.“

Nelze přehlédnout, proces prodeje domů může být také naplněn emocí. Konec konců, nespočet paměti jsou vytvořeny ve svém domově, svátky slavili, děti zvedl a další, z nichž všechny mohou tahat na srdce při loučení.

„To přidává další dimenzi stresu při zahájení jednání,“ řekl Lockamy. „Viděl jsem prodejci chůze od full-cenové nabídky na čisté emoce v důsledku stresu z jednání. Je důležité, že prodávající je zaměřen na podmínky dohody při posuzování nabídku. Je cena fair? Jaké jsou podmínky kontrolního období? Existují nějaké eventuality? Jak dlouho budou muset uzavření?“

Manželství a rozvod

Vkročení do nové manželství je šťastné období naplněné plánováním, večírky, a barvení v detailech své naděje a sny do budoucna.

Bez uvedení klapky na tuto dobu, je to stále důležité, aby se inteligentní rozhodnutí peníze a co je důležité, aby se na stejné stránce finančně. Naplánovat pravidelný termín peněz se svým partnerem mluvit otevřeně, realisticky a spravedlivě o své finanční situaci a cíle.

Začněte tím přemýšlet racionálně o tom, zda budete opravdu potřebovat komplikovaný, drahý svatbu. Stejně jako vy by mohl toužit po pohádkovém obřadu, výzkum ukázal, že páry, kteří tráví méně na jejich svatby jsou méně pravděpodobné, že k rozvodu.

Když už mluvíme o této možnosti, můžete také zvážit uvedení manželské smlouvy v místě, které poskytuje jasný finanční plán by měl konec manželství, říká Lisa Zeiderman, zakládající partner New York manželské a rodinné advokátní kanceláře Miller Zeiderman a WIEDERKEHR. „Nikdo nechce myslet na myšlence jeden den podání o rozvod, ale je to docela dobře možné výsledek,“ říká.

I v případě, že jste již ženatý, post-svatební dohoda může být koncipován tak, aby správně rozdělit svůj majetek. Navíc, pokud jste měli děti od svatby, můžete vytvořit post-svatební smlouvy, která zahrnuje finanční budoucnost vašich dětí.

Pre-nups stranou, rozvod je ošemetná čas pro páry, kdy emoce, aby i Nejrozumnější mezi námi jednali poněkud pomatený. Klíčem k úspěchu je nenechat ty emoce řídit proces, říká Steven Weil, prezident a daňový manager pro RMS účetnictví v Fort Lauderdale, Florida.

„Ve snaze o potrestání sebe, je to snadné strávit příliš mnoho na boj, než si můžete doufat obnovit,“ říká Weil. „Páry, které přicházejí do smírného rozhodnutí nejenže mohou očekávat, aby se více peněz na stole rozdělit mezi ně, ale oni mohou také získat řízení z cesty a jít dál se svým životem.“

Dědictví

V následujících dnech a týdnech po ztrátě milovaného člověka, to může být obtížné myslet. Zabývající se finančními otázkami během období významné změny může být téměř nemožné.

„Po jakékoliv vysoce emocionální události, jak se vaše hlava kolem šrouby a matice z finančního rozhodování může být hrozivé překážky,“ řekl Michael Kay, autor a finanční plánovač život v New Jersey finanční život Focus. Kay navrhuje vaše první by se měla zaměřit na likviditu: Máte dostatek peněz k dispozici na pokrytí svých potřeb?

Pokud jde o určení, jak zvládnout jakoukoli výhru nebo děděním v důsledku procházení člena rodiny, přístup závisí na vašich dlouhodobých naděje a cíle.

Nicméně Mark Painter, CFA a zakladatel New Jersey-založil EverGuide Financial Group říká, že prvním krokem by mělo být stanovení, jak by mohly být mnohem zisk vytvořený z dědictví.

„Když jsou lidé emocionální mají tendenci dělat něco, co si myslí, že na ně bude cítit lépe. V Hollywoodu je to znázorněno, jak někdo jíst galon zmrzliny ve svých pocení při sledování filmu, ale v reálném životě to obvykle znamená dělat velký nákup, který jste vždy chtěli, ale možná nedokázal ospravedlnit výdaje na,“řekl Painter. „S výhru, výdajích zdůvodnění jde ven z okna, protože máte nově nabyté peníze a vaše emoce vám řekne, abyste marnotratnost i proto, že je třeba se zvednout.“

Zaměření na příjmu dědictví může vydělat, je důležité, protože to vyžaduje některé emoce ze svého rozhodnutí. Například, pokud jste zdědil $ 500.000 počáteční reakce může být si myslet, že je to hodně peněz a bude trvat dlouhou dobu.

„Když si uvědomíte, že tyto peníze bude vyrábět příjmů o $ 20,000 za rok, to nemá pocit, úplně stejně, jak se původně myslelo. Tento jednoduchý krok umožňuje, aby někdo přehodnotit, co dělat s penězi, a přijít na to nejlepší alternativy,“řekl Painter.

Ještě dalším aspektem, zvláště když zdědí investičního portfolia, je to, jak zvládnout, že portfolio i do budoucna, říká David Edwards, prezident newyorské Heron bohatství.

„Běžnou chybou je neochota příjemce ke změně investiční strategie dědičnou investičního portfolia,“ vysvětluje Edwards. „” Kdyby se tyto zásoby byly dost dobré pro tátu, že jsou dost dobré pro mě!“

Ve skutečnosti je moment dědičnosti je správný okamžik začít znovu. Často patron nebyl schopen prodat akcie z důvodu hlubokých kapitálových zisků úvah, ale s step-up v základu na nákladové základě akcií v portfoliu po smrti, není daň z penalty k prodeji, řekl Edwards.

Nové Plat Jednání

Je tu hodně pýchy zabalené v něčí kariéře a platu, což může mít dopad jak zvládnout úkol ptát na to, co to stojí.

Plat jednání může být emocionální, protože zahrnují úzkost či strach vázána na obavy o tom mít dostatečný příjem, aby se postarat o sebe. Tam může být také úzkost spojená s informační asymetrie obsaženou v těchto jednáních, vysvětlil Melissa Donohue, autor knihy „Finanční výživy pro mladé ženy:. Jak (a proč) učit dívky o penězích“

„Jednoduše řečeno, váš zaměstnavatel má obvykle větší znalosti než vy o tom, co mohou nebo budou hrazeny vaší pozici, což je nerovnováha,“ vysvětlila.

Peníze jednání rovněž vyžadují, aby jste se poradit se svým hodnoty a své hodnoty, což může být emocionálně náročné.
„Váš příjem bude pravděpodobně velkou část svého finančního zabezpečení prostřednictvím odchodu do důchodu. Efektivní platu jednání vám pomůže maximalizovat tento zásadní bohatství stavitel,“řekl Donohue.

Investování

V neposlední řadě, to není neobvyklé, že emoce řídit investiční rozhodnutí. Téměř všechny finanční poradci se shodují, že emoce a investice by měly být vedeny v protilehlých rozích.

„Lidé často dostat‚ženatý‘na skladě, nebo držet investici, protože to má nějaký osobní vztah k rodinnému příslušníkovi nebo investičního tušení,“ řekla Meredith Briggs, certifikovaný finanční plánovač s New York-založené Taconic Advisors. „Investování není soutěž popularity nebo zkouška loajality. Když přijde na své osobní finance budete muset pečlivě řídit rizika a to často znamená, že ignoruje to, co vaše srdce říká a poslechu vaší hlavě.“

Aaron Klein, CEO a zakladatel Riskalyze, rizikového zarovnání platformu pro investory, také varuje před emocemi hnané a strach vázán investování, který zahrnuje rozčilovat, když nejste dělat dost peněz na portfolio a odmítat nákup legální prostě proto, že může být pod výkonem.

„Emoce nás bude řídit odmítnout to, co je to dobrý obchod pro naše investiční účty,“ řekl Klein. „Před několika lety, kdy Apple klesala, parta lidí, kteří si koupili Apple na její nízká a že jsem od té doby udělal neuvěřitelně dobře. Drtivá většina z nás reaguje s emocemi a řekl: ‚To je zlé,‘ a lidé, kteří se o peníze, řekl: “To je obchod.“

„Jako lidé máme tuto pozoruhodnou schopnost sabotovat naše investice tím, že nechá emoce být řidič,“ dodal Klein.

To však neznamená, že všechny za výhodné ceny, nebo klesající zásoby jsou moudrý nákup. Ale cena akcie má málo co do činění s tím, zda nákupem je dobré nebo špatné rozhodnutí.

Poučení z příběhu? Stejně jako mnoho jiných časů v životě, udržet své emoce na uzdě při investování a budete pravděpodobně dařit mnohem lépe.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.