Pięć Sytuacje gdzie pieniądze i emocje nie mieszać

Home » Investing » Pięć Sytuacje gdzie pieniądze i emocje nie mieszać

Pięć Sytuacje gdzie pieniądze i emocje nie mieszać

Mieszanie pieniądze i emocje rzadko jest dobrym pomysłem. To prawie nigdy nie kończy się dobrze.

Jednak istnieją pewne kluczowe chwile w życiu, kiedy jest to szczególnie prawdziwe, takie jak podczas przechodzenia przez rozwód, kupno domu, lub po utracie kogoś bliskiego i dziedziczenie znaczną kwotę pieniędzy.

Łatwo w tych czasach pozwolić emocje cloud wyrok i uczynić przykre wyborów finansowych, które będą was prześladować w nadchodzących latach. Mając to na uwadze, oto pięć kluczowych razy w życiu, kiedy to najlepiej sprawdzić swoje emocje u drzwi, jak podejmować decyzje finansowe.

Homebuying i sprzedaży

transakcji na rynku nieruchomości są zwykle jednym z najważniejszych decyzji finansowych w życiu ludzie czynią, a wraz z tym przychodzi rollercoaster emocji.

„Kiedy stawka jest to duży to jeszcze ważniejsze, aby usunąć emocji z procesu podejmowania decyzji”, powiedział Leon Goldfeld, współtwórca serwisu maklerskiego nieruchomości Yoreevo.

Aby ułatwić to zrobić, Goldfeld zaleca okres bufora 48 godzin. Jeśli znaleźć dom kochasz, naciśnij przycisk pauzy. Spędzić kilka dni o tym myśleć przed podjęciem decyzji o zakupie. W tym czasie, należy zadać sobie kilka kluczowych pytań.

„Czy kupując go, bo to twój«wymarzony dom»lub dlatego, że jest w atrakcyjnej cenie?” Powiedział Goldfeld. „Idealnie odpowiedź jest zarówno. Ale ten ostatni powinien być wymogiem. Nie oddzielając swoje emocje mogą doprowadzić do przepłacać dla domu i okres buforowej może złagodzić to ryzyko.”

Rozważając te dwa pytania, być praktyczne i rozważyć duży obraz, dodaje Tonya Lockamy, Floryda oparte agent nieruchomości.

„Tak wielu kupujących podejmować decyzje o domach na podstawie dekoracji i kolorów farb łączą z” wyjaśniła. „Dobrze urządzony dom będzie sprzedawać szybciej niż pustym domu za każdym razem. Kupujący musi być mądrzejszy. Dwie rzeczy, które są bardzo ważne przy zakupie domu jest lokalizacja i budowa domu. Reszta jest łatwo dostosować do własnych potrzeb.”

Nie można zapomnieć, proces sprzedaży domu może być również wypełniona emocjami. Po tym wszystkim, niezliczone wspomnienia są tworzone w swoim domu, święta obchodzone, dzieci podniesione, i więcej, z których wszystkie mogą ciągnąć na sercu podczas pożegnania.

„To dodaje kolejny wymiar stresu kiedy rozpocząć negocjacje”, powiedział Lockamy. „Widziałem sprzedający odejść od pełnej oferty cenowe na czystej emocji ze względu na stres negocjacji. Ważne jest, że sprzedający koncentruje się na warunkach umowy, gdy przeglądając ofertę. Jest uczciwa cena? Jakie są warunki okresu kontroli? Czy są jakieś nieprzewidziane? Jak długo będą musieli zamknięciem?”

Małżeństwo i rozwód

Rozpoczęcie nowego małżeństwa to szczęśliwy czas pełen planowania, imprezy, i farbowanie w szczegółach swoich marzeń i nadziei na przyszłość.

Bez narażania utrudniło tym czasie, to wciąż ważne, aby inteligentne decyzje pieniądze i, co ważniejsze, aby dostać się na tej samej stronie finansowo. Zaplanować regularne datę pieniądze z partnerem rozmawiać otwarcie, realistycznie, a raczej o swojej sytuacji finansowej i celów.

Zacznij od myślenia racjonalnego, czy naprawdę potrzebujesz skomplikowanego, kosztownego ślubu. Tyle, ile można sosna na ceremonii bajki, badania wykazały, że pary, które wydają mniej na ich weselach są mniej narażone na rozwód.

Mówiąc o tej możliwości, użytkownik może również rozważyć wprowadzenie umowy przedślubne w celu zapewnienia jasnego planu finansowego powinna koniec małżeństwa, mówi Lisa Zeiderman, założycieli New York prawo małżeńskie i rodzinne firmy Miller Zeiderman i Wiederkehr. „Nikt nie chce myśleć o idei jednego dnia zgłoszenia o rozwód, ale jest to całkiem możliwe, wynik,” mówi.

Nawet jeśli jesteś już żonaty, post-małżeńska umowa może być sporządzona prawidłowo podzielić swoje aktywa. Ponadto, jeśli masz już dzieci od ślubu, można utworzyć po oblubieńcze umowę, która obejmuje finansową przyszłość swoich dzieci.

Pre-nups bok, rozwód jest trudny czas dla par, gdy emocje sprawiają, nawet sanest wśród nas Działamy nieznacznie unhinged. Najważniejsze jest, aby nie pozwolić te emocje napędzają proces, mówi Steven Weil, wiceprezes i menedżer podatkowy dla RMS rachunkowości w Fort Lauderdale na Florydzie.

„W celu ukarania siebie, łatwo wydać zbyt dużo na walce niż można kiedykolwiek nadzieję na odzyskanie”, mówi Weil. „Pary, które przychodzą do polubownego decyzji nie tylko można oczekiwać, aby zachować więcej pieniędzy na stole do podziału między nimi, ale mogą również uzyskać postępowanie z drogi i iść dalej ze swoim życiem.”

Dziedzictwo

W dniach i tygodniach po utracie bliskiej osoby, może być trudno myśleć. Radzenie sobie z problemami finansowymi w okresach znaczącej zmiany mogą być prawie niemożliwe.

„Po każdym wystąpieniu bardzo emocjonalnej, coraz głowę wokół śrub i nakrętek podejmowania decyzji finansowych może być groźna przeszkoda”, powiedział Michael Kay, autor i planista finansowy życie w New Jersey finansowego LIFE Focus. Kay sugeruje Twoja pierwsza należy skupić się na płynności: Czy masz wystarczająco dużo gotówki na pokrycie swoich potrzeb?

Co do określenia sposobu obsługi jakichkolwiek nadzwyczajnych lub dziedziczenia wynikającego z biegiem członka rodziny, podejście zależy od twoich nadziei i celów długoterminowych.

Jednak Mark Painter, CFA i założyciel New Jersey opartej EverGuide Financial Group twierdzi, że pierwszym krokiem powinno być określania ile dochód może być generowane z dziedziczenia.

„Kiedy ludzie są emocjonalne mają tendencję do zrobienia czegoś, co ich zdaniem pozwoli im poczuć się lepiej. W Hollywood to przedstawiany jako ktoś jedzenia galon lodów w ich poty podczas oglądania filmu, ale w prawdziwym życiu to co zwykle oznacza duży zakup, że zawsze chciał, ale być może nie mogłyby uzasadnić wydatki na”powiedział Painter. „Dzięki gratka, uzasadnienie wydatków wychodzi przez okno, bo trzeba zdobytą pieniądze i emocje powie popisywać, a także dlatego trzeba wybrać się w górę.”

Koncentrując się na dochodach dziedziczenie może zarobić jest ważna, ponieważ zajmuje jedne z emocji z twojej decyzji. Na przykład, jeśli dziedziczą $ 500000, początkowa reakcja może myśleć, że jest to dużo pieniędzy i będzie trwać bardzo długo.

„Kiedy zdajesz sobie sprawę, że te pieniądze będą produkować około 20.000 $ rocznie dochodu, to nie ma ochoty zupełnie jak początkowo sądzono. Ten prosty krok pozwala ktoś do przewartościowania, co robić z pieniędzmi i dowiedzieć się najlepsze alternatywy „, powiedział Painter.

Jeszcze inną kwestią, zwłaszcza kiedy dziedziczy portfela inwestycyjnego, jest to, jak sobie z tym poradzić portfolio posuwają się do przodu, mówi David Edwards, prezes nowojorskiego Heron bogactwa.

„Częstym błędem jest niechęć beneficjenta do zmiany strategii inwestycyjnej dziedziczną portfel inwestycyjny,” wyjaśnia Edwards. „” Jeżeli te zapasy były wystarczająco dobre dla taty, są one wystarczająco dobre dla mnie!”

W rzeczywistości, moment dziedziczenia jest idealny moment, by zacząć od nowa. Często dobroczyńca nie był w stanie sprzedać zapasy z powodu głębokich rozważań zysków kapitałowych, ale ze step-up w oparciu o opłacalności podstawie akcji w portfelu na wypadek śmierci, nie ma kary podatek sprzedać, powiedział Edwards.

Negocjacje płacowe nowe

Jest dużo dumy opakowane w czyjejś kariery i wynagrodzenia, które mogą wpłynąć na sposób obsłużyć zadania z prośbą o to, co jesteś wart.

Negocjacje płacowe mogą być emocjonalne, ponieważ dotyczą one niepokój lub strach związany z obawami o posiadaniu wystarczających dochodów, aby zadbać o siebie. Nie mogą być również niepokój związany z asymetrii informacyjnej nieodłączne w takich negocjacji, wyjaśnia Melissa Donohue, autorka „Nutrition finansowego dla młodych kobiet. Jak (i ​​dlaczego) Teach Dziewczyny o pieniądze”

„Krótko mówiąc, pracodawca ma zazwyczaj większą wiedzę niż ty o tym, co mogą lub będą wypłacane do pozycji, która jest nierównowaga,” wyjaśniła.

Pieniądze negocjacje wymagają również, że mówisz do swojej wartości i swojej wartości, która może być emocjonalnie trudne.
„Twój dochód będzie prawdopodobnie ogromną część swojego bezpieczeństwa finansowego poprzez emeryturę. Skuteczne negocjacje płacowe pomoże zmaksymalizować tę kluczową bogactwo budowniczy „, powiedział Donohue.

Inwestowanie

Last but not least, nie jest niczym niezwykłym dla emocje do kierowania decyzji inwestycyjnych. Prawie wszyscy doradcy finansowi zgadzają się, że emocje i inwestowania powinny być przechowywane w przeciwległych rogach.

„Ludzie często się«żonaty»do stada lub trzymać inwestycji, ponieważ ma jakiś osobisty związek z członkiem rodziny lub przeczucie inwestycyjnej”, powiedział Meredith Briggs, certyfikowanym Planowanie finansowe z nowojorskiej Taconic Advisors. „Inwestowanie nie jest konkurs popularności lub test lojalności. Jeśli chodzi o finanse osobiste trzeba starannie zarządzać ryzykiem i że często oznacza, ignorując to, co mówi twoje serce i słuchać twojej głowie.”

Aaron Klein, prezes i założyciel Riskalyze, platformy wyrównywania ryzyka dla inwestorów, ostrzega także przed emocjami napędzanej i strach związany inwestycji, która obejmuje coraz zdenerwowany, gdy nie czynią wystarczających pieniędzy na portfel i odrzucanie zakupu akcji tylko dlatego, że może być pod skuteczności.

„Emotion doprowadzi nas do odrzucenia co to dobra okazja dla naszych rachunków inwestycyjnych”, powiedział Klein. „Kilka lat temu, kiedy Apple spadał, kilka osób kupiło jabłko na jej niskie i zrobili bardzo dobrze od tego czasu. Zdecydowana większość z nas reaguje z emocji i powiedział: „To jest złe”, a ludzie, którzy dokonali pieniądze, powiedział: “To jest okazja”.

„Jako ludzie mamy tę niezwykłą zdolność sabotować nasze inwestycje pozwalając emocje być kierowca”, dodaje Klein.

To nie znaczy, że wszystkie zapasy okazyjnych cenach lub odrzucając to mądry zakup. Ale cena akcji ma niewiele wspólnego z tym, czy zakup jest to dobra czy zła decyzja.

Morał z tej historii? Podobnie jak wielu innych momentach w życiu, zachować swoje emocje na wodzy, kiedy inwestować i to często wypadają znacznie lepiej.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.