Počnúc College úspory Ak vaše deti sú staršie

Home » Finance » Počnúc College úspory Ak vaše deti sú staršie

Počnúc College úspory Ak vaše deti sú staršie

Je to zdravý rozum, ak viete veľa vôbec o investovanie a osobné financie. Ak máte v úmysle ušetriť na svojich detí vysokoškolské vzdelanie, to najlepšie, čo môžete urobiť, je začať čoskoro – čo najskôr.

Dôvod je jednoduchý – je to všetko o sile zloženého úroku. Ak uložíte peniaze do budúcnosti, že zarobí návrat, a ak ste sa rozhodli investovať tieto výnosy, urýchľuje.

Ak máte dať preč $ 100 na 7% podielu, napríklad, to sa zmení na $ 107 detí po celý rok, ale po ďalší rok máte $ 114,49 – ste zarobili $ 7,49 namiesto $ 7 v tomto druhom roku. Po treťom roku, máte $ 122,50 – v tom treťom rokom ste zarobili 8,01 $ namiesto 7,49 $. Je to stále ísť a ísť takto, rastie rok čo rok – v priebehu osemnásteho, že zarobí $ 22,11 na jeho vlastné, len tam sedí.

Ak máte odložiť $ 100 na 7% ročným výnosom a nezostáva nič iné než čakať 18 rokov, bude to v hodnote $ 338, keď idete na to odvolať.

Ale čo sa stane, keď sa nemôže – alebo nemajú – začať šetriť pre vášho dieťaťa vysokoškolské vzdelanie, keď sú naozaj mladí? Čo keď nechcete začať šetriť až do veku 10, čo im osem rokov, až na vysokej škole?

No, ak ste odložil $ 100 na 7% ročným výnosom a nezostáva nič iné ako čakať 8 rokov, to bude stáť len za $ 171,80.

Pozrite sa na rozdiel? Len čakať 10 rokov, aby odložili, že $ 100 stojí vaše dieťa $ 166,20 za príjmy z kapitálového majetku.

Je to samozrejme skvelý nápad začať šetriť mladý, ak sa chystáte zachrániť, ale čo robiť, ak to nie je možné?

Čo keď ste si uvedomil, že vaše dieťa je osem a biť vysoké tóny na ich štandardizovaných testov a priniesť domov hviezdnej vysvedčenia a vy ste si uvedomil, že koľaj pravdepodobne potrebuje byť v budúcnosti Ten chlapec a ako budete platiť za to?

Čo keď sa vaše dieťa je 10 a konečne dostal dobrú prácu, skutočnú dobrú prácu, a teraz máte voľný priestor pre uloženie pre veci, ako vysoké školy prvýkrát?

Čo robiť, keď nemáte tú výhodu, že všetok ten zloženého úroku dobe?

Tu je herný plán.

Zachrániť, čo môžete, Počnúc teraz

Otvárať plán 529 koľaj úspor pre vaše dieťa (tu je skvelý porovnanie rôznych plánov) a začať šetriť teraz ako neskôr. Urob to dnes vážne.

Len otvoriť tento účet, nastaviť vaše dieťa ako príjemca, potom nastaviť tento účet automaticky odstúpiť trochu zo svojho bežného účtu každý mesiac. Dokonca $ 20 je v poriadku – čokoľvek, čo si môžete dovoliť. Len začať hneď.

Nemusí to byť veľa. To jednoducho musí byť, čo si môžete dovoliť, a je potrebné začať čo najskôr.

Spustenie uvedenie niektorých, darčeky ‘do tohto účtu

Keď príde čas pre darov, uistite sa, že aspoň niektoré z ich darčeka je ďalší príspevok k tomuto účtu.

Môžete to urobiť zábavnou formou tak, že vaše deti si uvedomiť, čo oni sú daná. Napríklad, môžete si dať im zväčšenou fotokópiu a $ 20 alebo 50 $ alebo $ 100 účet a na neho písať, “To bola uvedená do svojich vysokoškolských úspor,” a potom zabaliť, že prikrývku v košeli krabici s niektorými z hodvábneho papiera. Aj keď to nebude niečo, čo neuveriteľne nadšení práve teraz, budú si tie dary neskôr, keď si uvedomí, že majú študentské pôžičky, ktorý je tisíce dolárov menej, a budú pokračovať v jeho pamäti, keď mám oveľa menšie platby študentské pôžičky, keď ste dospelý.

Môžete tiež podporiť príbuzných, aby to isté. Nechal príbuzným vedieť, že ste otvoril školu sporiaci účet pre vaše dieťa a dať im informácie potrebné k tomu, aby prispeli. Vyzve ich, aby to isté – že môžu fyzicky dať dieťaťu kopírovaná $ 10 účet alebo čo spolu s niektorými skromným darom budú tešiť hneď.

Lean Into Ďalšie možnosti financovania

Je dôležité si uvedomiť, že platiť za vysokú školu nie je len mix toho, čo ste si uložili a študentských pôžičiek. Existuje mnoho ďalších možností, ktoré vaše dieťa môžu využiť, keď sú pripravení ísť do školy.

Napríklad mnohé školy ponúkajú granty a štipendiá rôznych druhov na prichádzajúce študentov na základe finančné potreby a zásluhy. Ak ste v situácii, kedy sa jedná o skutočný boj zachrániť, možno zistíte, že škola ponúka vaše dieťa dotáciu, ktorá sa stará o niektoré náklady školy. Nepredpokladajte, že všetko bude v podobe úverov.

V rovnakej dobe, vaše dieťa môže žiadať o štipendiá samostatne. Opäť platí, že ak ste v situácii potreba báze, čo je častým dôvodom pre zápasí s vysokoškolskými úspor, existuje mnoho štipendiá pre ktoré vaše dieťa môže mať nárok.

Vaše dieťa môže tiež chcieť odviesť určitú časť akéhokoľvek príjmu, ktoré zarábajú na strednej škole na vlastné kolektívny budúcnosti. Aj keď ste doma, budete pravdepodobne starať o výdavky, ako sú potraviny a prístrešie a funkčného oblečenia, takže by mali byť schopné si zo svojho príjmu na vysoké školy úspor.

Pozrite sa na ďalšie vzdelávanie a možnosti kariéry

Ak začínate úspory v neskorom termíne, a ak nemôžete prispievať veľké množstvo, mali by ste ešte ušetriť, ale vy by ste mali mať oči na iné možnosti okrem tradičnej štvorročné vysoké školy skúsenosti, kde sa peniaze, ktoré ste schopní ušetriť budú mať väčší dopad.

Pre začiatok, vaše dieťa môže chcieť preskúmať zúčastniť Community College za rok alebo dva , kde sa starajú o všeobecné požiadavky na vzdelávanie a naozaj zamerať sa na to, čo chcú robiť so svojím životom pred prechodom na štvorročné školy až do konca ich vzdelávania. Úvery na úrovni Community College sú lacné a zvyčajne prenášať priamo do mnohých štyri roky vysokej školy a univerzity. Je to skvelý spôsob, ako znížiť náklady na vysokej škole a pritom zarábať, že štvorročný stupeň.

Vaše dieťa môže tiež chcieť, aby zvážila obchodnú školu . Obchodné školy ponúkajú cestu priamo do obchodu nejakého druhu, ktoré zvyčajne ponúka alej do dobre platiaci kariéry pre vaše dieťa, bez toho by náklady na štvorročné školy. Mnoho kariéry točí okolo ochrannej školského programu, vrátane elektrickej práce, vodoinštalácie, stavebné konanie, údržbu lietadiel, obrábanie, HVAC práce a mnohých ďalších oblastiach.

Obchodné škola zvyčajne trvá oveľa kratší čas, než štvorročné univerzity a zvyčajne umiestni ľudí priamo do nejakého programu odbornej prípravy, kde sa učia jemnůstky prevádzkovania obchodu profesionálne. Celkové náklady na odborné škole je oveľa menej, než štvorročného školy, taky, a 529 úspor možno zvyčajne aplikovať na obchod školné.

Môžu mať aj iné možnosti hneď po strednej škole, a to najmä v prípade, že majú solídne prácu a ešte nezistili, presne to, čo chcú robiť. Ak sa rozhodnú čakať rok alebo dva pred začiatkom svoje vzdelanie, takže si istý, čo chcú robiť (a “voľný rok”), to dáva svoje vysokoškolské úspory ďalší rok rastie.

Nespadajú do myslenia, že jediná prijateľná cesta po strednej škole je priamo do štvorročného školy.

Buď Podporná Počas College

Ďalšie metóda znižuje potrebu úspor počas vysokoškolských rokov je povzbudiť vaše dieťa chodiť do školy v mieste, kde žijete, a potom poskytujú “byt a stravu” časť koľaj náklady priamo. Vaše dieťa aj naďalej bývať doma a budete aj naďalej poskytovať potravu, oblečenie a ostatných základných osobných potrieb. Týmto spôsobom, len náklady na vysokú školu, sú výučba a vzdelávacie materiály.

Je zrejmé, že sa nejedná o ideálne riešenie pre všetky rodiny. To posunie študentov vybrať školu, ktorá je bližšie k domovu mimo finančného efektívnosti, a nie absolútne najlepšou voľbou pre svoje vzdelávacie budúcnosť.

Zjednodušene povedané, čím viac nákladov day-to-day bývanie ako nezávislý študent, ktorý si môžete vziať na ako rodič pre vaše dieťa, tým menej študentské pôžičky budú musieť vysporiadať s a menší problém vášho neskoro začnú univerzitných úspor bude.

záverečné myšlienky

Veľkú vec na zapamätanie je toto: Nikdy nie je neskoro začať sporiť na vysokú školu pre vaše dieťa. Vždy sa môžete začať šetriť, a to aj v prípade, že dátum je neskoro, a každý sa počíta dolár.

Vaša pomoc s koľaje nezačína a končí s tým, koľko ste uložili, a to buď. Existuje mnoho spôsobov, ako veľké finančné rozdiely so svojimi poštovej stredných škôl vzdelávacie a profesijné voľby.

Veľa štastia!

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.