Począwszy College oszczędności, gdy dzieci są starsze

Home » Finance » Począwszy College oszczędności, gdy dzieci są starsze

Począwszy College oszczędności, gdy dzieci są starsze

To zdrowy rozsądek, jeśli w ogóle wiedzieć dużo o inwestowaniu i finanse osobiste. Jeśli zamierzają oszczędzać na wyższe wykształcenie swoich dzieci, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zacząć wcześnie – tak wcześnie, jak to możliwe.

Powód jest prosty – to wszystko o sile procentu składanego. Kiedy można zaoszczędzić pieniądze na przyszłość, to zarabia zwrot, a jeśli decyduje się reinwestować te powroty, przyspiesza.

Jeśli odłożyć 100 $ na 7% odsetek, na przykład, okazuje się $ 107 po roku, ale po kolejnym roku masz $ 114,49 – zarobiłeś $ 7,49 zamiast $ 7 w tym drugim roku. Po trzecim roku, masz $ 122,50 – w tym trzecim roku zarobiłeś 8,01 $ zamiast $ 7,49. Utrzymuje dzieje i będzie tak, rok po roku rośnie – w osiemnastym roku, zarabia $ 22.11 na własną rękę, tylko siedzi tam.

Jeśli odłożyć 100 $ na 7% rocznego zeznania i nie robić nic innego, jak czekać 18 lat, to będzie wart $ 338, gdy idziesz, aby ją wycofać.

Ale co się stanie, jeśli nie może – lub nie – zacznij oszczędzać na wyższe wykształcenie dziecka, kiedy są naprawdę młody? Co jeśli nie zacząć oszczędzać aż do wieku 10 lat, dając im tylko osiem lat, aż studiach?

Cóż, jeśli odłożyć 100 $ na 7% rocznego zeznania i nie robić nic innego, jak czekać 8 lat, to będzie warte tylko $ 171,80.

Zobacz różnicę? Czekają 10 lat odłożyć że 100 $ kosztuje dziecko $ +166,20 dochodów inwestycyjnych.

To oczywiście świetny pomysł, aby zacząć oszczędzać młody jeśli masz zamiar zapisać, ale co zrobić, jeśli nie jest to opcja?

Co jeśli po prostu sobie sprawę, że twoje dziecko jest osiem i uderzanie wysokie noty na swoich standardowych testów i przynosząc do domu karty zgłoszeń gwiazdowy i masz świadomość, że kolegium prawdopodobnie musi być w przyszłości to dziecko i jak masz zamiar zapłacić za to?

Co zrobić, jeśli dziecko jest 10 i wreszcie dostał dobrą pracę, prawdziwą dobrą pracę, a teraz masz pokój oddychania, aby zapisać na takie rzeczy jak studia po raz pierwszy?

Co zrobić, jeśli nie mają tę zaletę, że cały czas procentowej związek?

Oto plan gry.

Co można zapisać Począwszy teraz

Otworzyć 529 kolegium plan oszczędności dla Twojego dziecka (tutaj to świetny porównanie różnych planów) i zacznij oszczędzać teraz niż później. Zrobić to dzisiaj, poważnie.

Wystarczy otworzyć tego konta, ustawić swoje dziecko jako beneficjenta, a następnie skonfigurować to konto automatycznie wycofać trochę ze swojego konta czekowego każdego miesiąca. Nawet 20 $ jest w porządku – co można sobie pozwolić. Wystarczy zacząć teraz.

To nie musi być dużo. To po prostu musi być, co można sobie pozwolić, a to wymaga, aby rozpocząć jak najszybciej.

Zacznij wprowadzenie niektórych „prezenty” na to konto

Kiedy przychodzi czas na dar dawania, upewnij się, że przynajmniej niektóre z ich daru jest dodatkowy wkład do tego konta.

Można to zrobić w zabawny sposób tak, że dzieci sobie sprawę, że to, co oni są podane. Na przykład, można dać im powiększoną kserokopię 20 $ lub 50 $ lub 100 $ rachunek i napisać na nim „ten został oddany do oszczędności uczelni”, a następnie owinąć ten arkusz do góry w polu shirt z jakimś bibuły. O ile nie będzie to coś, czego jesteśmy niezwykle podekscytowani teraz, będą pamiętać te dary później, kiedy zdają sobie sprawę, że mają kredyt studencki, który jest tysiące dolarów mniej, a oni nadal go pamiętam, kiedy mam znacznie mniejsze wypłaty pożyczki studenckiej, kiedy jesteś dorosły.

Można również zachęcić innych krewnych, aby zrobić to samo. Niech wiedzą, że krewni już otwarte kolegium konto oszczędnościowe dla dziecka i dać im informacji potrzebnych im do tego przyczynić. Zaproś ich do zrobić to samo – mogą fizycznie dać dziecku kopiowana $ 10 ustawy lub cokolwiek wraz z jakimś skromnym darem będą korzystać już teraz.

Pochylić się do innych możliwości finansowania

Ważne jest, aby pamiętać, że płacenie za studia to nie tylko mieszanka co zapisaniu się i kredyty studenckie. Istnieje wiele innych opcji, które dziecko może wykorzystujące gdy są gotowe do szkoły.

Na przykład, wiele szkół oferuje granty i stypendia różnego rodzaju przyjeżdżających studentów w oparciu o potrzeby finansowe i merytoryczne. Jeśli jesteś w sytuacji, gdy jest to prawdziwa walka, aby zapisać, może się okazać, że szkoła oferuje dziecko dotację, która dba o niektórych kosztów szkoły. Nie należy zakładać, że wszystko będzie w formie pożyczek.

W tym samym czasie, dziecko może ubiegać się o stypendia niezależnie. Ponownie, jeśli jesteś w sytuacji potrzeby oparte, która jest częstym powodem zmaga się z oszczędności uczelni, istnieje wiele stypendiów dla których dziecko może być uprawnione.

Twoje dziecko może również chcesz przekazywać pewną część wszelkich dochodów jakie otrzymują w liceum do własnej kolegiaty przyszłości. Podczas gdy jesteś w domu, jesteś prawdopodobnie dbanie o wydatki, takie jak żywność i schronienie i odzież funkcjonalna, więc powinny one być w stanie skierować część swoich dochodów na oszczędności uczelni.

Spójrz na opcje inne Wykształcenie i kariera

Jeśli oszczędności zaczynają się późnym terminie, a jeśli nie może przyczynić się duże ilości, należy jeszcze uratować, ale należy mieć oczy na innych opcji oprócz tradycyjnego czteroletniego doświadczenia uczelni, gdzie pieniędzy jesteś w stanie zapisz będzie mieć większy wpływ.

Na początek, dziecko może chcieć zbadać uczestniczy community college przez rok lub dwa , gdzie oni dbać o ogólnych wymagań edukacyjnych i naprawdę doskonalić się na tym, co chcą zrobić ze swojego życia przed przejściem do szkoły czterech lat, aby zakończyć ich Edukacja. Kredyty na poziomie Wspólnoty uczelni są niedrogie i zazwyczaj przesyłać bezpośrednio do wielu kolegiach i uniwersytetach czterech lat. Jest to świetny sposób, aby obniżyć koszt uczelni, a jednocześnie zarabiać że stopień czteroletniego.

Twoje dziecko może również chcą rozważyć szkołę handlową . Szkoły zawodowe oferują ścieżkę bezpośrednio do handlu pewnego rodzaju, które zazwyczaj oferuje drogę do dobrze płatnej kariery dla dziecka bez kosztem szkoły czteroletniego. Wiele karier centrum wokół szkolnego programu handlu, w tym prac elektrycznych, hydraulicznych, zarządzanie budową, utrzymaniem samolotu, obróbka skrawaniem, prac HVAC i wielu innych dziedzinach.

Szkoła Handlu generalnie zajmuje znacznie mniej czasu niż czteroletniego uniwersytetu i zazwyczaj stawia ludzi bezpośrednio do jakiegoś programu praktyk zawodowych, gdzie uczą się tajniki prowadzenia działalności na rynku profesjonalnie. Całkowity koszt szkole zawodowej jest znacznie mniej niż w szkole cztery lata, także i 529 oszczędności mogą być zwykle stosowane w handlu szkolnego czesnego.

Mogą mieć również inne możliwości bezpośrednio po ukończeniu szkoły, w szczególności gdy mają stałą pracę i nie zorientowali się zupełnie, co chcą robić. Jeśli zdecydują się poczekać rok lub dwa przed rozpoczęciem nauki tak, że są pewne tego, co chcesz zrobić (a „rok przerwy”), to daje oszczędności uczelni kolejnym rokiem rośnie.

Nie wchodzą do myślenia, że ​​jedyną akceptowalną ścieżka po ukończeniu szkoły jest bezpośrednio do szkoły czterech lat.

Wspierać Podczas College

Innym sposobem zmniejszając potrzebę oszczędności w latach studenckich jest zachęcenie dziecka do udziału szkoły w pobliżu miejsca zamieszkania, a następnie dostarczyć „pokój i wyżywienie” część kosztów studiów bezpośrednio. Dziecko nadal mieszkają w domu, a ty nadal dostarczać żywność, odzież i inne podstawowe potrzeby. W ten sposób, tylko wydatki na studia są czesne i materiały edukacyjne.

Oczywiście, nie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich rodzin. To trąca studentom wybrać szkołę, która jest bliżej do domu z celowości finansowego zamiast bezwzględnej najlepszym wyborem dla ich przyszłości edukacyjnej.

Zasadniczo, im bardziej z dnia na dzień kosztów życia jako samodzielna studenta, które można wykonać na jako rodzic dla swojego dziecka, tym mniej kredytów studenckich oni będą mieć do czynienia i mniejszy problem późnych zacząć oszczędności uczelni będzie.

Końcowe przemyślenia

Dużą rzeczą do zapamiętania jest to: Nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć oszczędzać na studia dla Twojego dziecka. Zawsze można zacząć oszczędzać, nawet jeśli data jest późno, a liczy się każdy dolar.

Twoja pomoc z college’u nie zaczynają się i kończą ile masz zapisane, albo. Istnieje wiele sposobów, aby uczynić wielką różnicę finansową z ich pocztowych szkół wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Powodzenia!

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.