Podstawy funduszy inwestycyjnych: czym są i jak sprawić, aby Ci pieniądze

Home » Investing » Podstawy funduszy inwestycyjnych: czym są i jak sprawić, aby Ci pieniądze

 Podstawy funduszy inwestycyjnych: czym są i jak sprawić, aby Ci pieniądze

fundusze są najłatwiejszym i najmniej stresujący sposób inwestowania na rynku. W rzeczywistości, więcej nowych pieniądze zostały wprowadzone do funduszy w ciągu ostatnich kilku lat, niż kiedykolwiek w historii. Przed skokiem do basenu i rozpocząć wyrzucanie pieniędzy w funduszach inwestycyjnych, należy wiedzieć dokładnie, czym są i jak działają. W ramach naszej Kompletny przewodnik dla początkujących do inwestowania w funduszach wzajemnych specjalny, ten artykuł może dać podstawy potrzebne do rozpoczęcia zrozumienia inwestowania funduszu inwestycyjnego.

Co to jest fundusz inwestycyjny?

Mówiąc wprost, fundusz jest pula pieniędzy dostarczanych przez inwestorów indywidualnych, firm i innych organizacji. Menedżer funduszu jest zatrudniony zainwestować gotówkę inwestorów przyczyniły, a celem zarządzającego funduszem zależy od rodzaju funduszu; zarządzający funduszem stałym dochodzie, na przykład, będzie starać się zapewnić najwyższą wydajność przy najmniejszym ryzyku. Długoterminowy wzrost menedżer, z drugiej strony, należy próbować pokonać Dow Jones Industrial Average lub S & P 500 w ciągu roku obrotowego.

Zamknięty w porównaniu z otwartych funduszy, obciążenie vs. bez obciążenia

Fundusze inwestycyjne są podzielone wzdłuż czterech liniach: zamkniętych i otwartych funduszy; jest on podzielony na obciążeniem i bez obciążenia.

  • Fundusze zamknięte
    Ten rodzaj funduszu ma określoną liczbę wyemitowanych akcji do publicznej wiadomości za pośrednictwem pierwszej oferty publicznej. Akcje te handlować na wolnym rynku; ten, w połączeniu z faktem, że fundusz zamkniętego nie umorzenia lub wyemitować nowe akcje jak normalny funduszu, poddaje akcje funduszy prawom podaży i popytu. W rezultacie akcje funduszy zamkniętych normalnie handlować z dyskontem do wartości aktywów netto.
  • Otwartych funduszy
    większość funduszy jest otwarty. W podstawowym znaczeniu, oznacza to, że fundusz nie posiada określoną liczbę akcji. Zamiast tego, fundusz będzie emitować nowe akcje inwestorowi oparty na bieżącej wartości aktywów netto i odkupić akcje, gdy inwestor zdecyduje się sprzedać. Fundusze typu otwartego zawsze odzwierciedlać wartość aktywów netto lokat funduszu, ponieważ akcje są tworzone i niszczone w razie potrzeby.
  • Obciążenie vs. bez obciążenia
    ładunkiem, we wzajemnej funduszu powiem, to prowizję od sprzedaży. Jeśli fundusz pobiera obciążenia, inwestor zapłaci prowizję od sprzedaży na szczycie wartości aktywów netto funduszu akcji. Żadne fundusze obciążenia mają tendencję do generowania większych zysków dla inwestorów z powodu niższych kosztów związanych z wykonywaniem prawa własności.

Jakie są korzyści z inwestowania w fundusz?

Fundusze inwestycyjne są aktywnie zarządzane przez profesjonalnego menadżera pieniądza, który stale monitoruje akcje i obligacje w portfelu funduszu. Bo to jest jego lub jej podstawowy zawód, mogą poświęcić znacznie więcej czasu na wybór inwestycji niż indywidualnego inwestora. Daje to pewność, że pochodzi ze świadomego inwestowania bez stresu analizowania sprawozdań finansowych lub obliczania wskaźników finansowych.

Jak wybrać fundusz, który jest odpowiedni dla mnie?

Każdy fundusz ma określoną strategię inwestowania, styl i cel; niektórzy, na przykład, inwestować tylko w spółek blue chip. Inne inwestycje w przedsiębiorstwa typu start-up lub określonych sektorów. Znalezienie fundusz, który pasuje do Twoich kryteriów inwestycyjnych i styl jest absolutnie konieczne; jeśli nie wiesz nic na temat biotechnologii, nie masz inwestowanie biznesu w funduszu biotechnologicznego. Musisz poznać i zrozumieć swoje inwestycje.

Po rozliczane w rodzaju funduszu, zwracają się do agencji Morningstar lub Standard and Poor (S & P). Oba te rankingi funduszy firmy emisji na podstawie ostatniego rekordu. Musisz wziąć te rankingi z przymrużeniem oka. Past powodzenie nie wskazuje na przyszłość, zwłaszcza jeśli zarządzający funduszem niedawno zmienił.

Jak zacząć inwestowanie w fundusz?

Jeśli masz już konto brokerskie, można nabyć udziały funduszu inwestycyjnego, jak byś udział w akcji. Jeśli nie, można odwiedzić stronę internetową funduszu lub zadzwonić do nich i zażądać informacji i aplikacji. Większość funduszy mieć minimalną początkową inwestycję, która może wahać się od 25 $ – 100.000 $ + z najbardziej w 1000 $ – 5000 $ zakresem (minimalna inwestycja początkowa może zostać znacznie obniżona lub zniesiona całkowicie, jeżeli inwestycja jest na koncie emerytalnym, takich jak 401k, tradycyjnej IRA lub Roth IRA i / lub inwestor zgadza się na automatyczne, reoccurring potrąceń z kontroli lub konto oszczędnościowe zainwestować w fundusz.

Znaczenie uśredniania kosztów Dollar

Dolar kosztów Strategia uśredniania jest równie zastosowanie do funduszy inwestycyjnych, jak to jest do wspólnego pnia.

Ustanowienie takiego planu może znacznie zmniejszyć ryzyko rynkowe długoterminową i doprowadzić do wyższej wartości netto przez okres dziesięciu lat lub więcej.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.