Porady dla oszczędzania pieniędzy, gdy jesteś Jedynka

Home » Finance » Porady dla oszczędzania pieniędzy, gdy jesteś Jedynka

Dokonywanie większość pieniędzy bez partnera

Porady dla oszczędzania pieniędzy, gdy jesteś Jedynka

Bycie singlem prezentuje kilka unikalnych wyzwań planowania finansowego. Czy jesteś jednym z wyboru, albo w wyniku niedawnego rozpadu lub rozwodu, istnieje kilka rzeczy, które trzeba pamiętać przy zarządzaniu pieniądze tylko dla siebie. Skoro jesteś jedyny dochód jeden zarabiać i nadal masz rachunki do zapłacenia, trzeba mieć pewność, że robisz większość tego, co masz, gdy nie jest partnerem spadnie z powrotem.

Tworzenie budżetu

Budżetowanie jest niezbędna dla każdego, niezależnie od ich sytuacji, ale jeszcze ważniejsze, kiedy jesteś singlem. Każdy dolar dokonać powinny zostać uwzględnione, i trzeba mieć zrozumienie, gdzie te pieniądze się dzieje i jak można przeznaczyć pieniądze na sfinansowanie swoich celów finansowych.

Idealnie powinno być żyje poniżej swój sposób każdy miesiąc, co oznacza, że ​​mają pieniądze pozostały oszczędzać, inwestować lub spłacenia zadłużenia. Jeśli jesteś w sytuacji, w której więcej pieniędzy wychodzi niż najbliższych, nadszedł czas, aby dostosować swój budżet. Oznacza to, że zmniejszenie lub wyeliminowanie jakichkolwiek innych niż istotne wydatki. Korzystanie z aplikacji budżetowania może łatwiej mieć oko na swoje wydatki.

Ale co, jeśli nie masz budżet? Pierwszym etapem jest tworzenie jednego. Najprostszym sposobem na to jest przez zsumowanie wszystkich kosztów, a następnie porównując je do swojego dochodu. Twój budżet powinien być jak najbardziej szczegółowy, nie będąc przytłaczające.

Niektórzy ludzie uważają, że jest to pomocne, aby śledzić każdy grosz, podczas gdy inni uważają, że jest wystarczająca do śledzenia rzeczy w kategoriach ogólnych kategoriach wydatków. Czy to, co działa najlepiej dla Ciebie, bo jeśli okaże się, że to zbyt wiele pracy, aby utrzymać swój budżet, to po prostu przestać go używać, i że nie będzie żadnej pomocy.

Oszczędzać na emeryturę

Twój emerytalny opiera się wprost na własnych barkach, kiedy jesteś singlem.

Chociaż nie może być pewne uzupełniające dochody w formie zabezpieczenia społecznego, który sam nie będzie wystarczające. I są szanse, nie masz emeryturę, więc jest to do ciebie, aby zaplanować swoją przyszłość. Jeśli jesteś młody i jedno, emerytura jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą z umysłu, ale jeśli opóźnienie planowania na emeryturę przez nawet tylko kilku lat można znaleźć spędzasz resztę swojego życia zawodowego dogonić.

Kluczem do oszczędności emerytalne jest, aby automatyczny, dzięki czemu nie trzeba się martwić o to. Jeśli masz 401 (k) lub 403 (b) plan, w którym pracuje, zapisać. Plany te są skonfigurowane tak, że pieniądze są pobierane bezpośrednio z pensji, zanim jeszcze zobaczyć. Jeśli nie uderzyć swoje konto bankowe, nie można wydać je i nie można zapomnieć, aby ten depozyt. To nie ma znaczenia, czy jesteś tylko w stanie zaoszczędzić 20 $ tygodniowo, coś jest lepsze niż nic. I jeszcze raz pieniądze musi rosnąć, tym lepiej będziesz.

Jeśli nie ma planu emerytalnego w miejscu pracy, trzeba skonfigurować IRA. Jeśli chcesz otrzymać ulgę podatkową w górę przednią, rozważmy tradycyjnych IRA, który umożliwia składek uzyskania przychodu. Jeśli kwalifikujesz się i chciałby wolne od podatku wypłat na emeryturze, pomyśl o Roth IRA zamiast.

Ponownie, tym szybciej zaczniesz wpłacić pieniądze na bok, tym dłużej musi rosnąć, a lepiej będziesz na emeryturze.

Załóż Fundusz nadzwyczajny

Jedną z wad jest to, że bycie singlem, czy kryzys finansowy wyjdzie, to do ciebie, aby go rozwiązać. Jeśli stracisz pracę, to znaczy bez dochodów, ponieważ nie może mieć współmałżonka lub partnera z pracy, która wciąż przynosi trochę pieniędzy. To dlatego tak ważne dla kogoś, kto jest pojedynczy mieć fundusz awaryjny.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić w sytuacji awaryjnej jest włączyć do kart kredytowych lub wziąć na więcej długu, aby dostać się przez nią. Może to tylko gorsza. Tak więc, jeśli można uchylić nawet trochę pieniędzy może pomóc, gdy coś nie wymyślić. Podobnie jak w przypadku oszczędzania na emeryturę, najlepszym sposobem na utworzenie funduszu kryzysowego jest, aby to zautomatyzowany proces.

Tworząc automatyczne oszczędności zaplanować można rozpocząć oszczędzanie pieniędzy przy niewielkim wysiłku.

Jak duży powinien być twój fundusz awaryjny? Jeśli jesteś jednym, może mieć mniejsze koszty i można dostać się z mniejszej ilości. Generalnie jednak, to zaleca się schować wart trzy do sześciu miesięcy wydatków w ciekłym konto oszczędnościowe, które można łatwo uzyskać dostęp kiedy deszczowy dzień przychodzi.

Nauczyć się gotować

Ile pieniędzy wydajesz rocznie wychodzisz do jedzenia? Jeśli nigdy nie oblicza się, założę byłbyś zaskoczony. Rozważ to: nawet jeśli tylko wydać $ 10 a dzień chwytając lunch lub kolację w restauracji na zewnątrz, jesteś wydatków $ 3,650 rocznie. Jeśli spędzasz średnio $ 25 a dzień na wszystkich posiłków, to ponad $ 9.000 rocznie! A to jest tylko dla jednej osoby. Jeśli zabrać do domu pay to $ 35000 rocznie może być bardzo dobrze spędzają 25% swojego dochodu na żywność.

Oczywiście, jeśli jesteś jednym, wychodzisz do jedzenia może być na porządku dziennym. Trzeba spędzać czas z przyjaciółmi i może być ewentualnie celownik, i wychodzi to jedna z najczęstszych form rozrywki. Niestety, to może być również jednym z największych szczepów budżetu.

Więc trochę czasu, aby nauczyć się gotować posiłki w domu. Przy odrobinie praktyki i inteligentne zakupy spożywcze można zrobić Jakość restauracji posiłki za ułamek kosztów. Nawet jeśli było wymienić dwa dni w tygodniu z domu gotowane posiłki, można zaoszczędzić kilka tysięcy dolarów rocznie. Pobieranie aplikacji kupon na urządzeniu mobilnym można dodać do zaoszczędzenia pieniędzy, które można wykorzystać do sfinansowania emerytury lub budować swoje oszczędności w sytuacjach awaryjnych.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.