Potrebujete All Risk poistnej zmluvy?

Home » Insurance » Potrebujete All Risk poistnej zmluvy?

Potrebujete All Risk poistnej zmluvy?

Jedna z možností, ktoré môžu byť ponúkané, keď si kúpite domov poistenie, byt poistenie či nájomca poistenie, je, či chcete alebo nechcete politiku All-Risk.

All-Risk poistenie môže byť tiež označovaný ako “komplexný” alebo “Open nebezpečenstvom”

Čo je to All-Risk Insurance Policy?

Poisťovací All-Risk zmluva alebo otvorené nebezpečenstvo politika ponúka pokrytie a ochranu zo všetkých “rizika” a nebezpečenstvo, ktoré by mohli poškodiť váš domov alebo obsah a osobný majetok, ak na “riziká” sú vylúčené najmä v politike znení.

To znamená, že ak je potrebné uplatniť nárok v dôsledku náhlej alebo náhodnému poškodeniu, mali by ste byť pokryté na politiku All-Risk, ak poisťovňa preukáže škoda bola spôsobená alebo je dôsledkom niečoho, čo je výslovne vylúčená, ktoré sú uvedené alebo sú obmedzené v znení.

Aké možnosti sú tam Okrem All Risk poistenie?

Existuje mnoho možných variantov, ak si kúpite pokrytie na váš domov, okrem všetkým rizikám, ako sú:

 • politická alternatíva Pomenované Nebezpečenstvo
 • politika, ktorá vám poskytne všetky rizikového vašej budovy, a to len pomenované úskalia na vašich osobných vecí či obsahu

Aký je rozdiel medzi všetkými rizikovými poisťovníctvo a Named nebezpečenstvom poistenie?

All-Risk Poistenie sa vzťahuje na viac vecí, ktoré by sa mohlo stať, pretože zahŕňa všetko, čo nie je vylúčené. Je to drahšie typ politiky.

Pomenované Nebezpečenstvo krytie sa vzťahuje len na riziká, ktoré sú osobitne uvedené v politike, tak preto, že ide o oveľa menej, je to lacnejšie politiky.

Pomenované Nebezpečenstvo: Iba sa týka toho, čo je výslovne uvedené, ako sa uplatňuje na politiky. Pomenované Nebezpečenstvo je obmedzená politika pokrytie a zvyčajne má asi tucet kryté riziká.
All-Risk: Obsahuje poistenie pre všetko, čo by sa mohlo stať, ak to je výslovne vylúčená.

Príklady All Risk poistného krytia versus pomenovaných nebezpečenstvom

Napríklad, ak máte politiku All-Risk na svoje budovy a obsah, a priateľ príde, ktoré vám pomôžu inštalovať televíziu vo svojom brlohu, a váš priateľ to klesne a zlomí nielen televízor, ale škody na poschodí, má All-Risk politika by pokrylo škody na podlahu a televíziu, pretože to bolo náhle a náhodné, kým formulácia politiky All-Risk neuvádza situáciu v tomto znení ako niečo, čo je vylúčené.

S názvom politiky nebezpečenstvom, ak to hovorí, že sa vzťahuje len k požiaru, poškodeniu dymom, bleskom a mrazené potrubia, potom sa situácia diskutované vyššie by sa nemala vzťahovať, pretože nie je uvedený.

Ďalším príkladom by Ak máte kanalizácie zálohovanie, a to nie je výslovne uvedený ako krytá, potom budete mať smolu. Kým o politike All-Risk, že by sa vzťahovala v prípade, že nebol v sekcii vylúčenie z politiky znením vylúčené. Kanalizácia back-up môže byť vylúčený, takže to je dôvod, prečo je dôležité byť si vedomý z výnimiek, a uvidíme, či môžete pridať reportáže, ktoré sú dôležité pre vás na politike All-Risk cez schválenie. Poznámky sú ďalší spôsob, ako pridať pokrytie k politike

Potrebujete Politiku All-Risk?

Ste najlepšia osoba, ktorá má zistiť, či je potrebné politiku All-riziko, pretože je to naozaj vaša voľba, ako na to, čo chcete byť poistení.

Najlepší spôsob, ako urobiť rozhodnutie je určiť, aký druh pozície, o ktorú by sa, ak sa niečo stalo do svojho domova a ste zistili, že ste neboli poistený pre neho.

Vždy sa opýtať na svoju poisťovňu alebo zástupca aký cenový rozdiel je medzi politikou All-Risk a Named politiky úskalia. Niekedy je cenový rozdiel je len pár dolárov mesačne.

Je dôležité, aby sa vždy dostať oba varianty cien skôr než predpokladať, že All-Risk bude príliš drahé.

Ak chcete ušetriť peniaze, zvážte zvýšenie odpočítateľné ušetriť peniaze na prémie, a získať lepšie pokrytie.

Štatistiky o poistenie domácnosti nárokov a riziká

Podľa štatistiky ISO na stratách majiteľ domu, a najnovších údajov o poisťovníctve Information Institute , 5,9 percent poistených domov mali nároky.

Dáta z roku 2015 ukazujú, že zo všetkých nárokov na poistenie domácnosti, približne 97 percent bolo tvrdenie škody na majetku. Jednalo sa o najvyššie riziko, ktoré spôsobili tvrdenie:

 • 23,8 percent pochádzalo z ohňa a blesky
 • 20,3 percent z vetra a krupobitie
 • 45,1 percent z poškodenia vodou a zmrazenie
 • 1,8 percent pred krádežou
 • 6,1 percenta z “všetkých ostatných škôd na majetku”, ktorého súčasťou je vandalizmu a škodlivý neplechu

Aké veci sa zvyčajne neberú v politike All-Risk?

Každá poisťovňa si môže zvoliť, aby zahŕňala väčšie pokrytie na ich politike All-Risk obmedzením vylúčenia ako Perk s pridanou hodnotou, avšak tak, aby vám všeobecnú predstavu tu je niekoľko príkladov z položiek, ktoré sú zvyčajne vylúčené z all-Risk politiky :

 • Škody spôsobené hlodavcami alebo škodcami
 • Niektoré druhy poškodenia vodou, napríklad Kanalizačná Zálohovanie môže byť vylúčený. To je dôležitou súčasťou vášho poistenia pochopiť. Vždy sa opýtať, aké druhy poškodenia vodou sú zahrnuté alebo vylúčené v politike.  
 • Krajina pohyb
 • Povodeň
 • jadrových incidentov
 • teroristických činov
 • Rozbitie krehkých predmetov
 • mechanická porucha
 • Znečistenie
 • opotrebenie
 • Skryté alebo skryté vady
 • postupné poškodenie

To sú len príklady, existuje mnoho ďalších položiek vylúčené ani výslovne uvedené na politiku All-rizík, je dôležité požiadať poisťovňu alebo zástupcu presne to, čo oni sú, pretože každá poisťovňa je iný a reportáže líšiť.

Politika All-Risk poistenie vás môže stáť trochu viac, ale preto, že zo všetkých rôznych vecí, je možné pokryť, je to zvyčajne stojí za politiku all-riziká, kedykoľvek je k dispozícii voľba pre vás.

Je to oveľa lepšie stratégie venovať trochu viac na spoluúčasti a majú All-Risk pokrytie než zaplatiť pár dolárov menej v poisťovníctve, a nemajú nárok na ktoré sa vzťahuje na všetky.

Človek nikdy nevie, čo sa môže pokaziť, alebo aký druh nehody sa môže stať, bude táto politika dá oveľa lepšiu ochranu, takže si nemusíte robiť starosti toľko počas reklamačného situáciu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.