Pridanie pozitívne úverovou históriou na vašej kreditnej správy

Home » Credit and Debt » Pridanie pozitívne úverovou históriou na vašej kreditnej správy

Pridanie pozitívne úverovou históriou na vašej kreditnej správy

Pozitívne úverová história je oveľa dôležitejšie ako inokedy. Musíte mať dobrý kredit získať hypotéku, prenajať byt, kúpiť auto, získať dobré poistenie rýchlosť, a niekedy dokonca aj získať prácu. Ďalšie podniky budú pravdepodobne robiť argument, že je potrebné skontrolovať kreditnej histórii, než s vami obchodovať.

Ak máte zlú kreditnou alebo žiadne zásluhy, vaším cieľom je bezpochyby postaviť pozitívny úverovú históriu.

Nie je to mágia. Nemôžete priamo pridať veci do vašej kreditnej správy. Namiesto toho je potrebné, závisí od vašich veriteľov a veritelia poslať aktualizácie úverovými inštitúciami na základe histórie účtu.

Existujú tri hlavné úverovými inštitúciami: Equifax, Experian, a TransUnion. Veritelia vám obchodujú sa môže hlásiť iba vaše úverová história jedného z úradov na základe ich existujúcich vzťahov s týmto úradom. Úrady nemajú zdieľať informácie medzi sebou navzájom za normálnych okolností, takže je tu šanca, niektoré zo svojich účtov sa môžu objaviť len na jednu kreditnú správy.

Ako pozitívny úverovej histórie je postavený

Každý mesiac alebo tak nejako vaše vydavatelia kreditných kariet a veritelia odoslať aktualizáciu stavu účtu. Povedia úverovými inštitúciami aktuálny zostatok, platobnej histórie a ďalšie podrobnosti o svojich účtoch. Aj to je to informácia, ktorá pomáha budovať pozitívny úverovú históriu, za predpokladu, že údaje o účte sú pozitívne.

To znamená, že včasné platby a zdravé zostatky kreditnej karty.

Chvíľu trvá, než sa pridať pozitívne údaje z vašej kreditnej správy, takže nečakajte, že sa to stane cez noc, alebo dokonca v niekoľkých týždňov. Môžete pomôcť tento proces tým, že pacient a finančne zodpovedný.

Čo keď nemáte žiadne účty?

Potrebujete otvorené a aktívne, pozitívne účty budovať pozitívny úverovú históriu.

Nemáte-li už majú otvorené účty, môžete skúsiť žiadať o typy kreditných kariet alebo pôžičky pre ľudí bez kreditnej alebo zlé úvery, rovnako ako zabezpečené kreditnej karty alebo maloobchodnej predajni kreditnou kartou. A ak sa nemôžete dostať schválený na vlastnú päsť, príbuzného alebo priateľa, môže byť ochotný spolupracovať-znak pre vás, alebo aby vám oprávneného užívateľa na jednom z ich kreditných kariet.

Use Your účtov tou správnou cestou

Aj keď sa snažíte vytvoriť pozitívny úverovú históriu, budete chcieť, aby sa zabránilo veci, ktoré bude bolieť vašej kreditnej. To zahŕňa oneskoreným platbám, vysoké úverové limity a príliš veľa aplikácií pre kreditné karty.

Začať v malom. Očakávať, že si len malé úverové limity a úvery, na začiatku, teda menej ako $ 1,000. Veritelia a veritelia budú ochotní rozšíriť viac kreditu na vás potom, čo ste ukázal, že môžete byť zodpovedný s trochou. Nepoužívajte príliš veľa dostupného úveru a splatiť to, čo si požičať včas každý mesiac.

Účtov, ktoré sú popísané nepresne

Ak je vaša kreditná správa obsahuje negatívne účty, ktoré by mali byť pozitívne, môžete použiť proces námietky kreditnej správy, že má informácie opravená. Napríklad vaša kreditná správa môže ukázať, že ste boli neskoro na platby, ktorý ste si istí, ktorú ste zaplatili včas.

Ak chcete opraviť chyby, úverové správy, budete musieť poslať sporov list úverovými inštitúciami citovať chybu a poskytnutie kópie akéhokoľvek dôkazu, ktorý ukazuje informácie sú skutočne správne.

Predsedníctvo bude vyšetrovať a revidovať vašej kreditnej správy v prípade, že vyšetrovanie podporuje svoj nárok. Ak tomu tak nie je, môžete sledovať s sporu priamo s podnikmi, ktorý ohlásil chybu.

Niektoré účty nepomôžu svojej kreditnej

Nie všetky účty, ktoré platíte každý mesiac dostať hlásené úverovými inštitúciami pravidelne. Napríklad mobilný telefón, kábel, a platby auto poistenie nemajú pomoc pri budovaní pozitívny úverovú históriu, a to aj keď budete platiť včas. Avšak, ak ste predvolené z týchto platieb (o stáť niekoľko mesiacov delikventné), neskoré platby by mohli byť pridané k vašej kreditnej správy a nepriaznivo ovplyvniť pokrok smerom k budovaniu dobrej úverovej skóre.

Dajte si pozor na kreditnú opravy podvody a triky, ako zlepšiť svoje kreditné skóre. Kreditné opravy spoločnosti nemajú žiadne výsady s vašej kreditnej histórii, že nemusíte mať tiež.

Budovanie pozitívny úverovú históriu, nie je tak ťažké, ako sa zdá. Založte si účet a zaplatiť zmenku včas každý mesiac a staviate pozitívny úverovú históriu. Dajte mu nejaký čas, a s časom, budete môcť dovoliť väčšie limity kreditných kariet a úverov.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.