Proč byste měli obtěžovat rozpočet?

Home » Budgeting » Proč byste měli obtěžovat rozpočet?

Rozpočty jsou mocnější, než si myslíte

Proč byste měli obtěžovat rozpočet?

Jaký je konečný cíl rozpočtu?

Je to, aby se ujistil, že nejste utrácet příliš mnoho peněz na boty proti kočky ve srovnání s toaletním papírem? Samozřejmě že ne.

Smyslem rozpočtu je, aby se ujistil, že na konci měsíce, stále máte peníze, které zbyly.

Real Point of Budgeting

Cílem rozpočtu, jinými slovy, je, aby se ujistil, že jste žili pod vaše prostředky, spíše než žít na nebo nad svými prostředky.

Někteří lidé používají rozpočet jako nástroj, aby se ujistil, že nebudou žít od výplaty k výplatě.

Ve skutečnosti vím, že lidi, kteří si ani neuvědomil, že oni žili výplaty k výplatě, dokud skutečně vytvořil rozpočet.

Jak rozpočtu může pomoci

Jeden z mých dobrých přátel používají pro pohyb peněz do svého spořícího účtu na začátku každého měsíce. Musel pat se na zadní straně v domnění, že se šetří peníze.

Na konci měsíce, aby zaplatil své účty, že by převod peněz z úspor zpět do svého běžného účtu. Jeho spořicí účet se nezvyšuje – byl jen hrát přenosu hru.

Ten se zmást do myšlení, že se šetří. Nepoznal tuto skutečnost, dokud udělal rozpočet a začal sledovat své výdaje.

Monitorování jeho čisté jmění říká, také mu pomohl poznat dopady své peníze návyky.

Nebuďte jako můj přítel. (Nebo, pokud jste již jako on, jednat jako své nové, reformované já.) Je-li na konci měsíce budete lámání dokonce i vy nemáte žádnou marži zbyly chyby, ty žiješ pro další kontrola, a že se nejedná o pozici chcete být.

Základy rozpočtování

Rozpočet je jedním z možných nástrojů, které by mohly dostat z toho váží. Přísně vzato, podrobný rozpočet řádková položka není nutné.

Pokud si prostě vytáhnout své úspory z vrcholu a pak zavázat k životu na zbytek vašich peněz, budete dosažení účelu rozpočtu. Žiješ pod svých prostředků a šetří zdravé procento svého příjmu.

Nemusíte sledovat nebo péči o tom, kolik peněz budete trávit na restaurací oproti oděvu, a to zejména pokud jste již bez dluhů a šetří značnou část každé výplatní pásku.

Kolik byste měli být úspora?

Minimálně věřím, každý by měl ušetřit alespoň 20 procent svých příjmů. Která rozděluje, jak 10 až 15 procent do penzijních účtů, a 5 až 10 procent do jiných cílů úspory.

Že 20 procent údaj je jen začátek. K dispozici je ve více šetřit nic špatného, ​​a tam je i vzrůstající hnutí lidí, kteří podporují myšlenku úspory polovinu.

Podrobný rozpočet řádková položka je prostě nástroj, který vám pomůže se tam dostat. To není řešením vašich problémů; je to jen mechanismus, který můžete použít, které vám pomohou ušetřit více.

Různé druhy úspor

Mimochodem, když mluvím o úsporách, mám tím na mysli žádnou činnost, která v konečném důsledku zvyšuje vaše čisté jmění. Nemyslím doslova znamená peníze, které jste věci do spořicí účet.

Mluvím obecně o peníze, které byste mohli dát do penzijních účtů, spořicí účet zdravotní, plochých výdajových účtů, nebo že byste mohli použít jako dodatečné platby na dluh.

Řekněme například, že vaše hypotéka je $ 1500 za měsíc, ale budete platit $ 2.000 na měsíc.

Že označí extra $ 500 jako dodatečnou platbu jistiny, takže počty $ 500 jako úspory.

Jistě, není to doslovné úspory v bankovní účet, ale je to peníze, které se přímo zvyšuje vaše čisté jmění. Je to úspory nicméně.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.