Prywatny dług nie jest narzędziem

Home » Credit and Debt » Prywatny dług nie jest narzędziem

Prywatny dług nie jest narzędziem

Być może największym powodem, że ludzie stają się w głęboką dziurę zadłużenia jest, że kupuje się na założeniu, że dług osobisty jest narzędziem, które pozwala im uzyskać co chcą teraz zamiast czekać.

Chcesz dom teraz? Uzyskanie kredytu.

Chcesz teraz samochód? Uzyskać kredyt samochodowy.

Chce wrócić do szkoły teraz? Uzyskać kredyt studencki.

Chcesz tego parę AirPods teraz? Bat na kartę kredytową.

Chcesz sypialnia ustawić teraz? Zapisz się na plan płatności.

W każdym z tych sytuacji, osoba staje się coś, czego chce – nie musi, chce – w tej chwili bez konieczności płacenia za to teraz. Zamiast tego, osoby, które musi zapłacić za to jest ich przyszłość siebie, i że przyszłość samo będzie musiał zapłacić więcej niż cena naklejki.

Chcesz $ 200,000 dom teraz? Zapisz się na 30-letniej $ 200.000 hipotecznych na poziomie 4%, a ty oddanie przyszłe ja na haku za $ 343.739.

Chcesz teraz $ 25,000 samochód? Zapisz się na 60 miesięcy $ 25,000 kredytu samochodowego na poziomie 3,25%, a jesteś wprowadzenie przyszłego siebie na haku za $ 27.120.

Chce wrócić do szkoły przez 4 lata na $ 10.000 lat? Zapisz się na 10-letniej $ 40,000 kredyt studencki w wysokości 5%, a ty oddanie przyszłe ja na haku za $ 50911.

Dostajesz obrazu. Coś teraz, zapłać później.

Tu jest haczyk: to prawie nigdy coś, czego potrzebujemy teraz. Oczywiście, może być w stanie dokonać sprawę dla potrzebujących pożyczki studenckiej teraz i ewentualnie spierać się o kredyt hipoteczny, ale nie ma prawie żadnego innego zadłużenia, które stanowi potrzebę (nie jestem naprawdę przekonany, te dwa są potrzeby , albo, ale na przynajmniej nie ma tam debata).

Przeciwnie, te rzeczy są wszystkie rzeczy, które chcą . Chcesz, lśniący samochód. Chcesz to nowy zestaw sypialni. Chcesz te AirPods. Chcesz ten dom zamiast mieszkania.

Więc zmieńmy ten obraz trochę. Niech nie patrzeć na długu jako narzędzie, aby uzyskać to, co chcesz.

Zamiast patrzeć na długu jak pułapka na myszy z rzeczą, którą chcesz być pyszne sery przynęty pułapkę. Pod względem finansów, to jest o wiele silniejsze i bardziej precyzyjne metafora.

Jesteś myszy, a chcesz tego sera. To właśnie tam siedzi prosto w otwarte. Wszystko co musisz zrobić, to udać się chwycić … ale to pułapka sprowadza na ciebie.

Jesteś osobą, a ty chcesz ten samochód / AirPods / Sypialnia Set / dom. To właśnie tam siedzi prosto w otwarte. Wszystko co musisz zrobić, to udać się chwycić … ale to pułapka sprowadza na ciebie.

W obu przypadkach, wszystko, co naprawdę potrzebne jest trochę cierpliwości.

Mysz może po prostu poczekać, aż wszyscy idzie spać, a następnie najechać kuchnię, wolne od pułapek.

Można rozpocząć wprowadzanie pieniądze przeznaczone na rzeczy, które chcesz i kiedy masz zapisane na tyle można po prostu iść i kupić go z kieszeni.

Jednak w obu przypadkach, gdy zniecierpliwienie wygrywa, zaczyna się ból.

Nie patrz na tej karcie kredytowej jako narzędzia. Raczej jest to pułapka, przebrany jako narzędzie. To samo odnosi się do tego kredytu samochodowego i tego planu płatności, a często tego kredytu.

Co zrobić, gdy inteligentne myszy konfrontacji z pułapka na myszy? Unikają pułapkę całkowicie, albo też wymyślić jakiś sposób, żeby ser się z pułapki bez złapanym.

Należy stosować te same dwa triki w swoim życiu.

Całkowicie uniknąć pułapki

Jest to lepsza strategia dla większych przedmiotów, rzeczy można „kupić” z dużym zabezpieczonego kredytu jak samochód lub dom.

Zamiast kupowania duży przedmiot teraz, odczekać chwilę i zrobić miesięcznik „płatności” do rachunku oszczędnościowego lub rachunku inwestycyjnego zamiast.

Na przykład, powiedzmy, że chcesz kupić późny modelu używanego samochodu i planują pożyczyć $ 15.000 zrobić. Masz dobry kredyt, dzięki czemu można uzyskać kredyt na 60 miesięcy 3,25% lub $ 271 miesięcznie.

Oto rzeczy: zamiast spędzać $ 271 miesięcznie przez 60 miesięcy na tej pożyczki, można po prostu umieścić $ 250 A miesiąc na konto oszczędnościowe dla 60 miesięcy i kupić samochód z gotówką. Że pozwala zaoszczędzić $ 21 a miesiąc. Alternatywnie, można umieścić $ 271 miesięcznie na oszczędności i być tam w 55 miesięcy, eliminując ostatnie pięć „płatności”.

Kiedy mysz unika pułapki całkowicie i po prostu cierpliwie czeka na nocy, mysz prawie zawsze nakręca z wieloma opcjami więcej żywności i dużo większą elastyczność, jeśli chodzi o czas, aby zdobyć żywność z nocnego kuchni.

Kiedy można uniknąć pułapki całkowicie i po prostu zaoszczędzić pieniądze siebie, prawie zawsze skończyć z więcej pieniędzy w kieszeni i dużo większą elastyczność, gdy przychodzi czas, aby rzeczywiście dokonać zakupu.

Pobierz sera bez Trap

Podejście to działa lepiej w przypadku mniejszych zamówień, podobnie jak AirPods czy może nowy zestaw sypialni wspomniano wcześniej.

Tutaj, zamiast tylko za pomocą długu kupić to, co chcesz, wystarczy dokonać kilku wyborów stylu życia wymyślić pieniędzy. Jesz bardzo oszczędnie w domu przez cały miesiąc i nagle można sobie pozwolić na AirPods. Sprzedać kilka niewykorzystanych i niechcianych rzeczy z szafy i nagle można sobie pozwolić na zestaw sypialni.

Innymi słowy, jeśli coś jest mniejszy, że chcesz, to jest prawdopodobne, że gotówka trzeba go kupić jest już dostępny w Twoim życiu i można zwolnić go po prostu co kilka lepszych wyborów stylu życia.

Z drugiej strony, można wyrzucić te $ 160 AirPods na 29,9% kart kwietnia kredytowej i płacić $ 5 a miesiąc płacić go wyłączyć … ale będziesz płacić za 65 miesięcy i będzie koniec płacą więcej odsetek samotnie niż koszt AirPods (yup, $ 324 ogółem).

Gdy mysz znajdzie sposób, żeby zapukać ser off pułapkę bez złapanym w pułapkę, mysz staje się pożądaną święto teraz bez uwikłany w uścisku pułapki.

Kiedy znaleźć sposób, aby wymyślić pieniądze, aby kupić to, co chcesz bez uzyskiwania uwikłane w zadłużenia karty kredytowej, można skończyć (znowu) z większą ilością pieniędzy w kieszeni i przez długi czas i z pozycji w ręce dość szybko.

Końcowe przemyślenia

Ponieważ kredyt jest tak dostępne i kredyty są zazwyczaj tylko formą lub dwie z dala, dług wydaje się takim wygodnym rozwiązaniem, gdy chcemy coś. Często zdarza się, że mamy swipe kartę tak szybko, że ledwo nawet myśleć o tym, czy możemy wypełnić te formularze podczas słuchania sprzedawca sugerować nas naprzód.

Sukces finansowy jest o unikanie pułapki pogoni te pokusy.

Jeśli można zastosować tylko trochę cierpliwości i trochę chęci oszczędzania, prawie każdy duży wydatek chcesz w życiu ostatecznie będzie je bez podpisywania swoją przyszłość na rzecz banku.

Jeśli można po prostu wyciąć kilka wydatki w ciągu najbliższych kilku tygodni, prawie każdy mniejszy wydatek chcesz w życiu będzie twoje, nie zwiększając saldo karty kredytowej.

Dług siedzi tam jak dobrze zapartym pułapkę myszy, czekając na głupiej myszy, aby chodzić na nią i chwycił przynęty … a potem oni złapani.

Nie bądź mysz. Dług nie jest narzędziem, które pomoże Ci to, co chcesz teraz. Dług jest pułapką, która będzie cię uwikłać i opróżnić swój portfel.

Powodzenia.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.