Raport kredytowy mity, które nie prawda

Home » Credit and Debt » Raport kredytowy mity, które nie prawda

Raport kredytowy mity, które nie prawda

Informacje zawarte w raporcie kredytowym wpływa wszystko od tego, gdzie mieszkasz, co podczas jazdy, a nawet gdzie pracujesz. Niestety, zbyt wielu ludzi nie rozumieją ich raporty kredytowe i zawarte w nim informacje. Oto niektóre z najczęstszych mitów na temat raportów kredytowych i prawdę każdy.

1. Nie trzeba sprawdzić raportu kredytowego, chyba że starasz się o kredyt.

Sprawdzanie raportu kredytowego, zanim ubiegać się o główną kredytu może zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatwierdzony. Przeglądu raportu kredytowego przed dokonaniem aplikacja daje możliwość oczyścić błędy i inne negatywne informacje, które mogą Ci odmówiono ci.

Nie należy czekać, aż jesteś przygotowuje się do głównej aplikacji, aby sprawdzić swój raport kredytowy. Ważne jest również, by sprawdzić raportu kredytowego co najmniej raz w roku, aby szukać oznak kradzieży tożsamości lub oszustwa. Proaktywnie przeglądu raportu kredytowego będzie można złapać i radzić sobie z kradzieżą tożsamości, zanim zrobi się jeszcze gorzej.

Jeżeli szukasz pracy lub, jeśli czujesz się na promocji należy sprawdzić raportu kredytowego. Wielu pracodawców przeglądać raporty kredytowe (nie ocenę kredytową) i chcesz być przygotowany na to, co mogą znaleźć. Jest to szczególnie ważne, jeśli starasz się o stanowisko finansowych lub stanowisko kierownicze wysokiego szczebla. Masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego, jeśli jesteś obecnie bezrobotny i planuje szukać pracy w ciągu najbliższych 60 dni.

I w każdej chwili jesteś odmówiono za pomocą karty kredytowej, pożyczki lub innej usługi ze względu na informacje zawarte w raporcie kredytowym, należy sprawdzić kopię raportu kredytowego stosowanego w tej decyzji, aby potwierdzić informacje są poprawne. Będziesz mieć prawo do bezpłatnego raportu kredytowego w tej instancji. Jeśli błędy raportu kredytowego doprowadziło do listy odmawia, można zakwestionować te błędy z biura informacji kredytowej i poprosić wierzyciela o ponowne rozpatrzenie wniosku.

2. Sprawdzanie raportu kredytowego zaszkodzi kredytu.

Prawdopodobnie słyszeliście, że dochodzenie w raporcie kredytowym może negatywnie wpłynąć na kredyt, ale nie obejmuje własnych zapytań do swojego kredytu. Istnieją dwa rodzaje zapytań kredytowych. Zapytania są twarde kiedy złożyć wniosek o udzielenie kredytu lub produktu kredytowego opartych lub usługi. Zapytania te boli swój wynik kredytowej. po sprawdzeniu karty kredytowej lub czek biznesowe, kredyt do prescreen za produkty kredytowe lub usług miękkie Zapytania są wykonane. Te miękkie zapytania nie boli swój wynik kredytowej.

Przechodząc przez kredytodawcę mieć swój kredyt sprawdzone zaszkodzi kredytu. Aby uniknąć wpływu na kredyt, należy sprawdzić raport kredyt siebie, przechodząc bezpośrednio do jednego z trzech głównych biur kredytowych. Nie może być opłata kiedy zamówienie raportu kredytowego z biura kredytowe, chyba że kwalifikują się do bezpłatnego raportu kredytowego zgodnie z ustawą Fair Credit Reporting. Można zamówić jedną wolną raportu kredytowego każdego roku przez AnnualCreditReport.com, serwis zamawiania swobodny raportu kredytowego przyznanego przez prawo federalne.

To dobra wiadomość, że własne kontrole kredytowe nie zaszkodzi kredytu. Oznacza to, że można sprawdzić swój kredyt tak często, jak trzeba, bez obawy, że będzie cię zranić.

3. Spłata w przeszłości należytym uwzględnieniu usunie go ze swojego raportu kredytowego.

Spłatę salda zaległej jest lepsze dla kredytu w dłuższej perspektywie. Niestety, ta wypłata nie usunie konto lub szczegóły historii płatności z raportu kredytowego. Wszystkie przeszłe negatywne płatności pozostaną na swoim raporcie kredytowym przez czas trwania terminu sprawozdawczego kredytowej, ale Twoje konto zostanie zaktualizowana, aby pokazać, że już dogonił przedawnionej równowagę. Jeśli Twoje konto jest nadal otwarta i aktywna, twoje przyszłe terminowe płatności będą zgłaszane jako OK.

Dokładnie zgłaszane negatywne informacje mogą pozostać na swoim raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat. Po tym okresie czasu, negatywne dane powinny zostać automatycznie usunięte z raportu kredytowego.

4. Płatności na długu będzie przedłużyć termin zgłaszania kredytowej.

Niektórzy ludzie wahają się spłacić stare konto, ponieważ wierzą, że płatność będzie ponowne uruchomienie zegara Credit Reporting, utrzymując konto w swoim raporcie kredytowym przez kolejne siedem lat. Na szczęście nie jest to przypadek.

Termin raportowania kredyt jest na podstawie czasu, który jest upłynął od negatywnego działania. Dokonywanie płatności na koncie nie będzie ponownie uruchomić tego okresu. Na przykład, jeśli były 30-dniowym opóźnieniem na karcie kredytowej w grudniu 2010 roku, dogonił ponownie w styczniu 2011 roku i wypłacane na czas, odkąd, że opóźnienia w płatnościach będą odpadać raportu kredytowego w grudniu 2017. Reszta historii rachunku od tego momentu pozostaną na swoim raporcie kredytowym.

5. Zamknięcie konta spowoduje usunięcie go z raportu kredytowego.

Innym częstym błędem jest to, że po prostu zamknięcie konta spowoduje usunięcie go z raportu kredytowego. Jednak, że nie jest to przypadek. Po zamknięciu konta, jedyną rzeczą, która się dzieje, ponieważ odnosi się do raportu kredytowego jest to, że stan konta jest oznaczony jako zamknięty. Konto pozostanie na swoim raporcie kredytowym przez pozostałą część terminie sprawozdawczym kredyt jeśli został zamknięty w złej kondycji, na przykład, jeśli konto został oskarżony off. Lub, jeśli konto było w dobrym stanie, kiedy została ona zamknięta, pozostanie na swoim raporcie kredytowym oparte na wytycznych dla biur kredytowych sprawozdawczości pozytywny, zamknięte rachunki.

6. Ślub połączy raportu kredytowego z współmałżonka.

Kiedy ślub, będziemy nadal utrzymywać odrębnego raportu kredytowego od współmałżonka, nawet jeśli zmieni swoje nazwisko. Niektóre wspólne rachunki, autoryzowanych kont użytkowników i kont podpisany mogą pojawić się na obu raportach małżonkowie kredytowych, ale indywidualne konta będą nadal notowane na raporcie kredytowym każdej odpowiedniej osoby.

7. Tylko karty kredytowe i pożyczki pokazać się na raporcie kredytowym.

Kiedy czytasz poprzez raportu kredytowego, może być zaskoczony na wszystkich rodzajach kont, które pojawiają się. rachunki medyczne, zbiory dłużne, i rejestry publiczne, takie jak zastawy podatkowych lub upadłość wymieniono w raporcie kredytowym, oprócz kart kredytowych i pożyczek.

Ponieważ nie są rachunki kredytowe, rachunki za telefon komórkowy jak płatności lub płatności za media nie są regularnie zgłaszane do biur kredytowych. Jeśli te rachunki stać poważnie przestępca, mogą być dodawane do raportu kredytowego jako rachunku zbiorczego.

8. Historia zatrudnienia i dochodów jest zawarta w raporcie kredytowym.

W 2015 TransUnion badań , 55 procent ludzi, którzy by niedawno sprawdzane ich raportu kredytowego Uważa pełną historię zatrudnienia pojawiła się na swoich raportach. I 41 procent uważało, że dochód jest notowana na swoich raportach kredytowych. Twój obecny pracodawca mogą być wymienione w raporcie kredytowym, ale to wszystko. Raportu kredytowego nie będzie prowadzić listę swoich poprzednich pracodawców i to nie wymienia swoje dochody. Karty kredytowe i pożyczkowe aplikacji, jednak poprosi o zatrudnieniu i informacji dochodowego przyjąć zgłoszenia.

9. wypożyczalnia historia jest wymienione w raporcie kredytowym.

W badaniu TransUnion, 49 procent osób z doskonałą kredytu uważa, że ​​płatności czynszu są zawarte w raportach kredytowych. Wypożyczalnia kont zazwyczaj nie pojawiają się w raporcie kredytowym, ale mogą istnieć pewne wyjątki. Płatności dokonane na wynajem mieszkań, które zgłaszają się do Experian RentBureau zostaną uwzględnione w Experian raportu kredytowego. biura kredytowe na ogół nie dzielić się informacjami, więc te płatności czynszu nie pojawi się na innych raportów kredytowych.

10. Rachunki już tylko cosigned nie pojawiają się w raporcie kredytowym.

Kiedy cosign karty kredytowej lub pożyczki, wydaje się na raporcie kredytowym podobnie jak inne informacje, tak jak wszystkich innych kont. Wykorzystanie i zapłata aktywność konta pojawi się na raporcie kredytowym i wpływa na kredyt, nawet jeśli nie jesteś osobą, która korzysta lub korzysta z konta. Chyba, że ​​nazwa została cosigned bez Twojej zgody, nie będzie w stanie usunąć cosigned konto z raportu kredytowego.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.