Renty versus životné poistenie: čo je správne pre príjmy v starobe?

Home » Insurance » Renty versus životné poistenie: čo je správne pre príjmy v starobe?

Renty versus životné poistenie: čo je správne pre príjmy v starobe?
Kým ročné renty a zmluvy životného poistenia obaja majú podobnosti, nie sú rovnaké. Než budete môcť pochopiť rozdiely a určiť, ktoré plán môže byť pre vás to pravé súvisiace s plánom príjmov pre odchod do dôchodku, musíte sa najprv pochopiť kľúčové prvky každého z nich.

Životné poistenie : Životné poistenie plány zabezpečenie príjmu pre svojich rodinných príslušníkov, ak zomriete skôr, než sa očakávalo. Väčšina životné poistenie plány môžu byť rozdelené do oboch výrazov života alebo celý životné poistenie. Termín životné poistenie politika sa vzťahuje na konkrétne časové obdobie, všeobecne 10, 20 alebo viac rokov, zatiaľ čo celý životná poistka je po celú dobu životnosti poistníka. Niektoré rizikové životné poistenie ponúka možnosť previesť na celú politiku životného poistenia, kedy vyprší termín.

Mnoho životnej poistky ponúkajú peňažnú hodnotu a možnosti zárobkovej rovnako ako iné životné výhody, ako je kritické možnosť pokrytia starostlivosti; Avšak, toto nie je hlavnou funkciou z životnej poistky. Jeho hlavnou funkciou je starať o svojich rodinných príslušníkov po vašej smrti a platiť za dobe životnosti / konečných výdavkov.

Anuita : anuita plány sú navrhnuté tak, aby dôchodkového príjmu pre vlastníka plánu, ak žije mimo očakávanej dĺžky života. Renty poskytovať daňové-odložená úspory pre odchod do dôchodku. Kým anuita má mať smrti prospech príjemcom, to nie je bez dane. Anuity sú spravidla označované ako odložené okamžitých alebo dlhovekosti plány anuity.

  • Odložená Anuita : Odložený dôchodok je len, ako to vyzerá. Príjem je odložená potom, čo poistné zaplatené až neskôr, možno niekoľko rokov. Odložená anuity sú ďalej členené do pevnej (tradičná , Fixed indexovaných (FIA) a na Variabilné anuity. Hlavné rozdiely v typoch odložených dôchodkových plánov je v tom, ako sa úrok a či táto osoba sa snaží vytvoriť bezpečnú investíciu, alebo hľadajú na trhu podobné vracia s väčším potenciálom akumulácie hodnoty.
  • Okamžité Anuita : Bezprostredná dôchodok vypláca dávky najneskôr od prvého roku po tom, čo ste zaplatili poistné poisťovni. Najväčšie bezprostredné anuity sa nakupujú so jednorazového zaplatenia jednorazového a sú navrhnuté tak, aby začať vyplácať najneskôr do jedného roka po vyplatení prémie. Táto anuita plán je určený pre ľudí, ktorí chcú zaručený príjem pre život.
  • Dlhovekosť Anuita : od A dlhovekosť dôchodok plán je druh anuity s pevným výnosom, ktoré môžu byť vydané v akomkoľvek veku s príjmom odložené až do 45 rokov. Typicky plány tohto druhu nemajú v pláne, kým držiteľ je 80 rokov veku alebo starší. Ber to ako penzijný plán, ktorý môže kopať do akonáhle váš pravidelný odchod do dôchodku plán môže byť znižovanie jej vyplatenie alebo úplne zastavené.

Ktorý plán je lepší?

Kľúčom pri určovaní, ktorý plán je pre vás to pravé – anuitnej alebo životné poistenie – je pozrieť sa na svoj účel. Ak je váš hlavným cieľom je, aby sa vaše rodinných príslušníkov a ostatné príjemcovia platia pre konečné výdavky, zmenky a zostáva peňazí nechal žiť, je najlepšie životné poistenie, pretože to je odovzdaný na nezdanených ku svojim príjemcom.

Na druhú stranu, ak máte záujem o plán, ktorý vám ponúka dôchodkový príjem, potom by ste mali byť zvažuje anuity. Anuita ponúka daňové-odložená sporenie a dôchodkového príjmu. Jednoducho povedané – životné poistenie chráni svojich blízkych, ak predčasne zomrie, zatiaľ čo anuita chráni svoj príjem, ak žijú dlhšie, než sa očakávalo.

Oba plány poskytujú dávky pre prípad úmrtia, ale každé z nich je veľmi odlišná variant s rôznymi účely. Ak budete potrebovať vodidlo pri rozhodovaní o tom, či životné poistenie plán alebo anuita je pre vás to pravé, obráťte sa na životné poistenie alebo plánovacie anuitná poradca diskutovať všetky možnosti.

Kde si môžete kúpiť / anuitnej plán Životné poistenie pre príjmy v starobe?

Existuje veľa renomovaných firiem, ktoré ponúkajú aj životné poistenie a dôchodkové plány. Môžete nájsť spoločnosť, a to buď na vlastnú päsť alebo prostredníctvom svojho vlastného poisťovacieho agenta. Ak robí pri hľadaní sami, zvážte niektoré z týchto top-hodnotené firmy, ktoré ponúkajú obaja plány pri porovnávaní ceny: AIG, symetr, Sagicor, Américo, Američan Fidelity, New York Life, Bankers Life a nehody a ďalšie. Uistite sa, či sa finančný rating silu spoločnosti a záznam zákaznícky servis s poistenia ratingovými agentúrami, ako je AM Best a JD Power & Associates.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.