Renty vs. Life Insurance: Co jest dla dochodów emerytalnych?

Home » Insurance » Renty vs. Life Insurance: Co jest dla dochodów emerytalnych?

Renty vs. Life Insurance: Co jest dla dochodów emerytalnych?
Natomiast rent i ubezpieczeń na życie mają zarówno podobieństwa, nie są one takie same. Zanim będzie można zrozumieć różnice i ustalić, które plan może być właśnie dla Ciebie odnoszące się do planu dochodów emerytalnych, trzeba najpierw zrozumieć kluczowe elementy każdego z nich.

Ubezpieczenia na życie : Życie plany ubezpieczeniowe zapewnić dochód na swoim utrzymaniu, jeśli umrzesz szybciej niż oczekiwano. Większość planów ubezpieczeń na życie można podzielić na obu terminu trwałości lub całego ubezpieczeń na życie. Polisa ubezpieczeniowa na życie obejmuje termin konkretny okres czasu, zazwyczaj 10, 20 lub więcej lat, natomiast cała polisa ubezpieczeniowa na życie jest za cały okres trwania polisy. Niektóre polisy ubezpieczenia na życie termin oferują możliwość przekształcić w całej polisy na życie po upływie tego terminu.

Wiele polis ubezpieczeniowych na życie oferują wartość pieniężną i możliwości zarobkowania, a także inne korzyści, żyć jak opcja pokrycia opieki krytycznej; Jednak to nie jest główną funkcją polityki ubezpieczeń na życie. Jego głównym zadaniem jest dbać o swoich podopiecznych po śmierci i zapłacić za end-of-life / końcowych wydatków.

Dożywocie : Plany renty mają na celu zapewnienie dochodu emerytalnego do właściciela planu jeśli mieszka poza oczekiwanej długości życia. Renty zapewnić oszczędności podatku odroczonego dla dochodów emerytalnych. Podczas gdy renta ma świadczenie z tytułu śmierci do beneficjentów, nie jest wolna od podatku. Renty są ogólnie określane jako odroczone, natychmiastowe lub długowieczności planów rentowych.

  • Dożywocie odroczony : Odroczony renta jest tak jak się wydaje. Dochód jest odroczone po premie są wypłacane w terminie późniejszym, być może kilka lat. Odroczone renty są dodatkowo podzielone na stałej (tradycyjny , Fixed indeksowanego (FIA) i do zmiennej renty. Główne różnice w typach odroczonego planów rentowych są jak odsetki zarobione i czy dana osoba stara się dokonać bezpiecznej inwestycji lub poszukujemy rynkowych jak wraca z większym potencjałem wartości akumulacja.
  • Natychmiastowe Dożywocie : Bezpośrednim renty wypłaca świadczenia rozpoczynający się nie później niż rok po zapłaceniu składki do firmy ubezpieczeniowej. Najczęściej kupowane są natychmiastowe rent z jednorazowej opłaty ryczałtowej i są przeznaczone do rozpoczęcia wypłaty nie później niż po upływie roku składka została zapłacona. Ten plan renta jest przeznaczony dla osób chcących gwarantowanego dochodu dla życia.
  • Dożywocie długowieczność : Plan długowieczność renta to rodzaj renty o stałym dochodzie, które mogą być wydane w każdym wieku z przychodów przyszłych okresów do 45 lat. Zazwyczaj plany tego typu nie planuje się aż właściciel ma 80 lat lub starszych. Potraktujcie to jako dodatkowego planu emerytalnego, które można kopać raz regularnego plan emerytalny może być spadek jego wypłaty lub przestali w ogóle.

Plan który jest lepszy?

Kluczem w określeniu planu jest właśnie dla Ciebie – renty lub ubezpieczenia na życie – jest patrzeć na swój cel. Jeśli głównym celem jest pomóc swoim utrzymaniu i inni beneficjenci płacić za ostateczne wydatki, rachunki i mają pozostałe pieniądze na lewo, aby żyć, najlepiej jest ubezpieczenie na życie od tego podatku jest przekazywana na wolne do swoich beneficjentów.

Z drugiej strony, jeżeli szukasz planu, który oferuje państwu dochód emerytalny następnie powinny być brane pod uwagę rent. Renta oferuje oszczędności podatku odroczonego i dochód emerytalny. Mówiąc najprościej – ubezpieczenie na życie chroni swoich bliskich, jeśli umrze przedwcześnie, podczas gdy renta chroni swoje dochody, jeśli żyją dłużej niż oczekiwano.

Oba plany nie zapewniają korzyści śmierci, ale każdy z nich jest zupełnie inna opcja z różnych celów. Jeśli potrzebujesz wskazówek w podejmowaniu decyzji, czy plan ubezpieczeń na życie lub renta jest właśnie dla Ciebie, skonsultować się z ubezpieczenia na życie lub renta planowania konsultant w celu omówienia wszystkich możliwości.

Gdzie można kupić ubezpieczenia na życie Plan / renty na emeryturę dochodów?

Istnieje wiele renomowanych firm oferujących zarówno ubezpieczenia na życie i plany renty. Można znaleźć firmę, albo na własną rękę lub za pośrednictwem swojego agenta ubezpieczeniowego. Jeśli robi poszukiwaniu siebie, za niektóre z tych najlepiej ocenianych firm oferujących zarówno planów przy porównywaniu ceny: AIG Symetra, Sagicor, AMERICO, amerykański Fidelity, New York Life, Bankers Life and Casualty i więcej. Pamiętaj, aby sprawdzić oceny siły finansowej firmy i rekord obsługi klienta z organizacji ratingowych ubezpieczenie takie jak AM Best i JD Power & Associates.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.