Rodzaje Rachunków Oszczędnościowych – od podstawowego do Konta Oszczędnościowego-jak Alternatywy

Home » Banking and Loans » Rodzaje Rachunków Oszczędnościowych – od podstawowego do Konta Oszczędnościowego-jak Alternatywy

Rodzaje Rachunków Oszczędnościowych - od podstawowego do Konta Oszczędnościowego-jak Alternatywy

Konto oszczędnościowe jest doskonałym miejscem, aby utrzymać gotówki, że nie zamierza natychmiast wydać. Rachunki te zachować pieniądze są bezpieczne i dostępne podczas płaci odsetki, ale istnieje kilka różnych rodzajów rachunków oszczędnościowych do wyboru. Każda zmiana (a bankiem lub Credit Union) ma różne funkcje, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć swoje opcje.

Będziemy kopać w szczegóły dla każdego z tych wspólnych miejsc na zapas gotówki:

  1. Rachunki oszczędnościowe podstawowe
  2. rachunki oszczędnościowe Online
  3. kont rynku pieniężnego
  4. Certyfikaty depozytowe (CD)
  5. sprawdzanie odsetki
  6. Rachunki specjalne (oszczędności studentów i rachunki celowe, na przykład)

Zarabianie procentowych: Wszystkie konta opisane na tej stronie zapłaty odsetek, która pomaga rozwijać swoje oszczędności – choć tempo wzrostu może być powolne. Jak można porównać opcje ocenić stopę procentową, która jest często cytowany jako roczna stopa procentowa (APY), aby zdecydować, które konto jest najlepsze. Nie koniecznie trzeba wybrać konto z najwyższym oprocentowaniem – wystarczy uzyskać konkurencyjne stawki. Zwłaszcza z mniejszych sald kont, oprocentowanie nie jest tak ważne jak inne funkcje, takie jak konta płynności i opłat.

Uiszczania opłat? Opłaty są szkodliwe dla zdrowia Twojego konta oszczędnościowego jest. Przy stosunkowo niskich stóp procentowych, wszelkie opłaty może wymazać swoje roczne zarobki lub nawet spowodować saldo konta, aby zmniejszyć w czasie. Zbadać oświadczenie o wysokości opłat swojego banku przed deponowania pieniędzy starannie.

Podstawowe Konta oszczędnościowe

W najprostszej postaci, konto oszczędnościowe tylko miejsce do przechowywania pieniędzy. Wpłacić na konto, oprocentowane i wziąć pieniądze, kiedy jest to potrzebne. Istnieją pewne ograniczenia, jak często można wypłacić pieniądze (do sześciu razy w miesiącu dla preauthorized wypłat – ale nieograniczony osobiście), i można dodać do konta tak często, jak chcesz.

Nie ma nic złego w używaniu jednego z tych kont zwykły wanilii, ale istnieją  inne  rodzaje kont oszczędnościowych, które mogłyby być lepiej pasuje do ciebie. Te inne rachunki są wszystkie wariacje na temat tradycyjnego konta oszczędnościowego. Powiedział, że jeśli twoje potrzeby są dość proste, można prawdopodobnie wystarczy otworzyć konto oszczędnościowe w banku jesteś już pracy z i być z nim zrobić.

Konta oszczędnościowe Online

Najciekawsze kont bankowych online, obejmują:

  1. Wysokie oprocentowanie depozytów swoich
  2. Niskie (lub nie) opłaty miesięczne
  3. Brak wymagania minimalne saldo
  4. Przednia krawędź technologii

Te typy kont były początkowo dostępne wyłącznie online za pośrednictwem banków. Jednak większość banków cegły i zaprawy obejmują obecnie możliwości internetowych, takich jak płatności rachunków online oraz zdalny depozytu, a niektóre banki posiadają opcji internetowych tylko z niższych opłat i wysokich stóp niż ich standardowych kont.

Samoobsługa: rachunki oszczędnościowe online są najlepsze dla samowystarczalnych tech-doświadczonych konsumentów. Nie można chodzić do oddziału i dostać pomoc od Teller – zrobisz większość bankowości on-line przez siebie. Jednak zarządzania kontem jest łatwe, i zawsze można zadzwonić do obsługi klienta o pomoc (należy pamiętać, że niektóre banki cegły i zaprawy ograniczenia, jak często można zadzwonić do obsługi klienta i mogą pobierać opłaty za uzyskanie pomocy od człowieka). Na szczęście, można wykonać większość wniosków siebie – kiedy i gdzie jest to wygodne dla Ciebie.

Połączone konta: Aby korzystać z konta internetowego, zwykle też potrzebne jest konto bankowe cegły i zaprawy (prawie każdy rachunek sprawdzanie zrobi). To jest Twój „połączony” konto, a to zazwyczaj konto będziesz używać do depozytu początkowego. Gdy konto online jest uruchomiony, można dokonywać wpłat z innych źródeł, a także – prawdopodobnie można nawet wpłacić czeki na konto z telefonu komórkowego.

Wydawanie pieniędzy: Jeśli nie ma fizycznej gałąź, można się zastanawiać, jak wydać swoje pieniądze, jeśli szybko potrzebujesz. Na szczęście, niektóre banki online oferują również online,  sprawdzanie  kont, które pozwalają pisać kontrole, zapłacić rachunki online i korzystać z karty debetowej do zakupów i wypłat gotówkowych. Jeśli trzeba przenieść pieniądze do lokalnego konta bankowego, że transfer trwa zazwyczaj dzieje się w ciągu kilku dni roboczych. Dodatkowo, niektóre banki internetowych pozwalają zamówić czeki kasjera, że wychodzę za pośrednictwem poczty.

Wariacje na Kontach Oszczędnościowych

Jeśli potrzebujesz więcej niż standardowe (lub w internecie), konto oszczędnościowe, istnieją inne rodzaje rachunków, które płacą odsetki jednocześnie oferując dodatkowe korzyści.

Kont rynku pieniężnego (MMAS):  kont rynku pieniężnego wyglądać i czuć się jak rachunki oszczędnościowe. Główną różnicą jest to, że mają łatwiejszy dostęp do swojej gotówki: Zazwyczaj można napisać kontrole na koncie, a może nawet być w stanie wydać te środki z karty debetowej. Jednakże, jak w przypadku każdego konta oszczędnościowego, istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile razy miesięcznie można dokonać wypłaty. Kont rynku pieniężnego często płacą więcej niż rachunki oszczędnościowe, ale mogą również wymagać większych depozytów. Są one dobrym rozwiązaniem dla oszczędności kryzysowych, ponieważ masz dostęp do gotówki, ale nadal są oprocentowane.

Certyfikaty depozytowe (CD):  CD są podobne do kont oszczędnościowych, ale zazwyczaj zapłacić więcej. Kompromis? Trzeba zablokować swoje pieniądze w CD przez pewien okres czasu (6 miesięcy lub 18 miesięcy, na przykład). Jest  to możliwe  do wycofania środków wcześnie, ale będziesz musiał zapłacić karę, więc CD sens tylko za gotówkę, że nie trzeba będzie w najbliższym czasie. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj o podstawach CD.

Sprawdzanie Odsetki:  Jeśli naprawdę potrzebujesz dostępu do gotówki (i nadal chcesz zarobić odsetki), można dostać to, czego potrzebujesz z konta czekowego. Tradycyjne rozliczeniowy nie zapłacić odsetki, ale niektóre rodzaje kont pozwalają zarabiać i wydawać tak często, jak tylko chcesz. Banki online oferują sprawdzanie rachunków, które płacą trochę zainteresowania (zwykle mniej niż konto oszczędnościowe). Sprawdzanie konta nagród zapłacić nawet więcej, ale kwalifikacyjna może być trudne.

Student Konta oszczędnościowe

Z wyjątkiem banków internetowych, rachunki oszczędnościowe mogą być drogie, jeśli nie zachować dużą bilans na koncie. Banki pobierają miesięczne opłaty i płacą niewielkie lub żadne odsetki od małych rachunków. (Dla studentów, którzy spędzają większość czasu na studia – nie działa), to jest problem. Niektóre banki oferują kont oszczędnościowych „student”, które pomagają studentom w celu uniknięcia opłat, dopóki nie dostać pracę i mogą kwalifikować się do zwolnienia z opłat miesięcznych.

Jeśli jesteś studentem, a oszczędności studenckie konto w banku unii cegły i zaprawy lub kredytowej jest świetnym rozwiązaniem dla pierwszego konta bankowego. Należy pamiętać, że konto może konwertować do „zwykłej” konta w pewnym momencie, a trzeba pamiętać o opłatach po tej konwersji.

Celowych Konta oszczędnościowe

Można zaoszczędzić na wszystko albo nic – w szczególności – w rachunku oszczędnościowego, ale czasami warto jest przeznaczenie funduszy na określony cel.

Na przykład, może chcesz zbudować oszczędności dla nowego pojazdu, w swoim pierwszym domu, na wakacje, a nawet prezenty dla bliskich. Niektóre banki oferują rachunki oszczędnościowe, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tych celów.

Główną korzyścią z tych kont jest psychologiczny. Na ogół nie więcej zarabiać na swoich oszczędności (choć niektóre banki i SKOK oferują dodatkowe korzyści na rzecz zapewnienia regularnego oszczędzania), ale może być bardziej prawdopodobne, aby osiągnąć cele oszczędnościowe czy dany rachunek jest przywiązany do czegoś cenisz. Jeśli to brzmi jak coś można skorzystać z poszukaj klubu „oszczędności” (lub podobny) programów. Można również zaprojektować swój własny program, czy można stworzyć „subkont” lub wielu kont (z opisowych pseudonimów) w większości banków internetowych.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.