Rozdiel medzi zaistené a nezabezpečené dlhov

Home » Credit and Debt » Rozdiel medzi zaistené a nezabezpečené dlhov

Rozdiel medzi zaistené a nezabezpečené dlhov

Pokiaľ ide o dlh, existujú dva hlavné typy: zaručenými dlhmi a nezabezpečeného dlhu. Poznať rozdiel je dôležitý pre požičiavanie peňazí, stanovenie priorít vaše dlhy počas návratnosť, a za to, aby si udržať svoj majetok.

zaistené Dlhy

Zaistené pohľadávky sú viazané na aktíva, ktorá je považovaná za zaistenie za dlh. Veritelia vložiť záložné právo na aktíva, čo im právo, aby sa aktíva, ak ste pozadu o svojich platbách.

V prípade, že veriteľ musí vziať svoj majetok, pretože si sa stal delikvent, bude aktívum predať. A v prípade, že predajná cena aktíva nie je úplne krytie dlhu, veriteľ môže vás sledovať rozdielu.

Hypotekárny a auto úver sú obaja príklady zaisteného dlhu. Váš hypotekárny úver je zaistený vášho domova. Rovnako tak vaše auto úver je zaistený pomocou svojho vozidla. Ak sa stanete páchateľ v nasledujúcich splátky, veriteľ môže uzavrieť alebo prevzala majetok. Titul úver je tiež typ zaisteného dlhu, pretože ste zviazaný vaše vozidlo do dlhu.

nikdy plne vlastniť aktíva viazaná na zaisteného dlhu, kým bol úver splatený. Potom môžete požiadať veriteľa, aby sa uvoľnil aktíva a dať názov, ktorý je bez akýchkoľvek záložných práv.

nezabezpečené dlhy

S nezabezpečených dlhov, veritelia nemajú právo na akékoľvek zástavy za dlh. Ak ste pozadu o platbách, ktoré všeobecne nemôžu mať niektorý z vašich aktív za dlh.

Veriteľ môže prijať ďalšie opatrenia, aby vám platiť za delikventné dlhy. Napríklad, budú najať vyberači dlhov pre vás prehovoriť, aby zaplatil dlh. Ak to nefunguje, môže veriteľ vás žalovať a žiadať súd na ozdobu svojej mzdy, vziať majetok, alebo dať záložné právo na ďalší svoj majetok, kým ste zaplatili svoj dlh.

Budú tiež nahlásiť delikventné stav platby na úverové kancelárie, takže to môže odraziť na vašej kreditnej správy. Veritelia zo zabezpečených pohľadávok vziať tieto akcie tiež.

dlhy z kreditných kariet je najviac široko-držal nezabezpečeného dlhu. Ostatné nezabezpečené pohľadávky zahŕňajú študentské pôžičky, Payday úvery, účty za lekársku starostlivosť a detské podporu súd-objednal.

Uprednostňovanie zaistené a nezabezpečené dlhy

Ak je dlh viazaná na konkrétny kus majetku, potom je to zaistený dlh. Ak ste chýba hotovosť a čelí ťažkým rozhodnutiam platí len niektoré účty sú zaistené pohľadávky sú zvyčajne najlepšou voľbou. Tieto platby sú často ťažšie dohnať a stojíte stratiť podstatné majetok – ako úkryt – ak ste pozadu o platobnom styku.

Tie by mohli dať väčší dôraz na nezabezpečených dlhov, ak ste robiť ďalšie platby splatiť nejaký dlh. Nezabezpečené dlhy niekedy majú vyššie úrokové sadzby, ktoré robí to drahé stráviť dlhú dobu platiť tieto off. Dokonca aj keď ste v režime splácania dlhu, je dôležité držať krok platby minimálne a splátky na všetkých vašich účtoch.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.